SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wybór celu treningowego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 541

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

23

Płeć

Mężczyzna

Cel

Budowanie mięśni

Waga

69

Wzrost

183

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

9-13 (zdjęcie dodane)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Praca fizyczna dużo chodzenia i podnoszenia

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Tylko siłownia 4 razy w tyg

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Zwykła redukcja

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Ok

Stosowana lub planowana suplementacja

Kreatyna, cytrulina, beta,
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 24 dni Przeczytanych tematów 87
Cześć przychodź z pytaniem czy mogę już zaczynać masę cxy jeszcze doredukowac?
Mój wzrost 183 waga 69-70kg
Poziom tkanki z wyliczeń przez faldomierz to 9% +/- 4% lecz wydaje mi się że mam więcej
Więc jak mogę prosić to proszę też o określenie tkanki tłuszczowej ze zdjęć








Zmieniony przez - Kkamil30 w dniu 2024-05-23 08:51:32
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3041 Napisanych postów 51776 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 350120
Co prawda bf jest na pewno wyższy niż 9% - raczej bliżej tu do tych 13%, ale przy tym poziomie otłuszczenia śmiało możesz już dodawać kcal i zaczynać masę.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 551 Napisanych postów 1492 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 21156
Bf na poziomie 13%, na mase spokojnie możesz wchodzić :)

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6334 Napisanych postów 76368 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 756785
Poziom tkanki tłuszczowej w okolicy 9 procent to już dość mocno widoczne mięśnie na całym ciele i poziom bardzo estetycznej sylwetki. Jak najbardziej należy się zgodzić z wypowiedziami kolegów powyżej. U Ciebie jest około 14 procent. Na pewno nie mniej niż 13. Decyduje o tym nie tylko ilość tkanki tłuszczowej w organizmie, ale również ilość mięśni, a ich nie ma dużo. Kwestia tego jak długo jesteś już na ujmenym bilansie energetycznym? Oczywiście, jak najbardziej można z tego poziomu budować dobrej jakości mięśnie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 24 dni Przeczytanych tematów 87
Dziękuję bardzo za odpowiedzi
Już trochę czasu jestem ponieważ schodziłem z wagi około 95kg
Zaczynałem od biegania bez diety i kg same szły w dół od jakiś 3 msc ćwiczę siłowo i jestem na deficycie
Jeszcze pytanie o masę?
Ile kcal zwiększyć w bilansie i jak długo być na okresie masowym?
Dążyć do jakiejś wagi czy jak np będę już widział że zbiera się tłuszcz to redukować i znów masować?
I jakiego procentu bf na masie nie przekraczać? 20?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17726 Napisanych postów 132243 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1461071
mase rób jak uznasz że na wakacjetrzeba podciąć to wejdziesz na mini redukcję

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Wiek 22 lat Na forum 52 dni Przeczytanych tematów 229
czesc,
Poziom tluszcz jak dla mnie to jekies 13-15%

Jak nie chcesz wrocic do starej wagi to lepiej wejdz na 0 kalroyczne na jakies 2-3 tyg ew lekki + ok 200-300kcal i dodwaj co jakis czas.
OK 0,5kg powinna waga rosnac co tydzien nie liczac pierwszych tygodni (wtedy moze troche bardziej skoczyc)

Zmierz obwody uda, talii, bicepsa, pasa i innych. Powinny rosnac miescja gdzie jest duzo miesnia i nieco mniej tluszczu czyli np. biceps. Jezeli biceps i talia beda szly rowno to mozna masowac dalej. Jezeli biceps nie bedzie dalej rosl tylko talia to wtedy mozna pomyslec nad koncem masy albo jakas zmiana dietetyczna czy treningowa. (To taka moja sprawdzona metoda)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6334 Napisanych postów 76368 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 756785
Skoro jesteś już długo na ujmenym bilansie energetycznym i w okresie redukcji tkanki tłuszczowej, to jak najbardziej warto jest z tego wyjść. Nie można redukować w nieskończoność. Będzie to w perspektywie miało negatywny wpływ na układ nerwowo-mięśniowy, czy gospodarkę hormonalną. W takiej sytuacji, warto jest pomyśleć o strategicznym roztrenowaniu i diet break. Wejście na zerowy bilans energetyczny lub też jego okolicę i zmiana planu treningowego.

https://potreningu.pl/artykuly/trening/roztrenowanie-strategiczne-regeneracja-trening-i-odzywianie-w-tym-okresie-595

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 160711 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1235566
Wszystko tak naprawde zalezy od tego co preferujemy, jaki wyglad jest dla nas zadawalajacy, wtedy mozemy nasz cel ksztaltowac w zaleznosic od tego, co nam sie marzy :) oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku, bo raczej osoba z 25% BF masy nie powinna kontynuowac%) chyba, ze jej celem jest bycie zawodnikiem sumo:)
BF masz akceptowlany by smialo dokladac kilogramow, nie powinno byc tutaj klopotu z uzyskaniem dobrej jakosci masy. Nie spiesz sie, to wymaga sporo czasu, nie dokladaj na sile kalorii, daj czasu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Makroskładniki - ilość w diecie

Następny temat

Gigantyczny deficyt i brak spadku wagi

WHEY premium