SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - problem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2188

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2095
Witam, mam pewien problem... Na początku stycznia zacząłem redukcję ważąc 105kg przy 20kilku procentowym bf. Od tamtej pory udało mi się schudnąć 9kg, 10cm mniej w pasie i wg. kalkulatora potreningu mam ok 15,6% bf. Tylko, że ja jakoś tego nie zauważam... W połowie redukowania miałem już dosyć fajną separację na barkach, teraz to wszystko jakby zniknęło, niby waga schodzi ale ja czuję się wciąż zalany. Dodam że ok miesiąc temu miałem tzw. ścianę czyli waga nie chciała się ruszyć, obciąłem delikatnie kalorie i jakoś poszło... Z początku redukowania wszystko schodziło z góry oprócz brzucha, teraz jakby się pozamieniało, z brzucha trochę zeszło ale np. barki, tric mam podlane. Rano na czczo niby separacja jest, ale gdy zjem tylko trochę węgli od razu mnie zalewa. Zaczyna mnie to już irytować, bo czuję się jak g****, są spadki siłowe a ja wciąż zalany... Zastanawiam się czy nie wrócić na lekką masę przez 2 miesiące i podbić kaloryczność, a potem znów wrócić do redukowania. Bardzo proszę o porady.
Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2095
Makaron z Lidla to zwykły pszeniczny, jest tani i smaczny dlatego go kupuję. Średnio mi smakują pełnoziarniste, ale będę chyba musiał go zamienić. Nabiał wyrzucam od tego tygodnia i schodzę 20g węgli mniej, nie jest to duża ilość bo już dawno nie ucinałem. Sądzę, że największe zło to ten serek wiejski, twaróg jest w miarę spoko i nie mam po nim bólu brzucha jak po serku, ale i tak oba wywalam. Z głównych źródeł białka to będą jaja, wpc i pierś (prawdopodobnie z indyka, bo w kurczaku jest dużo ucinania tego syfu :/). Jestem pewien, że różnica będzie spora :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3414
A mogłbyś przedstawić zarys swojej diety? Jakie btw? ;]

Zapraszam do oglądania mnie na YT https://www.youtube.com/channel/UC6wh-fnG2hvBGv-RppieP1w 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2095
Tak wygląda mniej więcej mój typowy dzień. Domyślam, się że zaraz powiecie że wszystko przez ten nabiał, ale wielu kulturystów go je. Mimo to więcej jest przeciwników nabiału. Wydaje mi się, że to może być przez węglowodany, zastanawiam się nad dietą tłuszczowo-białkową... Od niedawna wprowadziłem też metodę carb cyling.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Nabiał zatrzymuje wode dlatego w koncowej fazie redukcji ludzie go ograniczaja ;) ja też pod koniec dorzucilem wiecej miesa w miejsce twarogu i ładnie zeszło :)

Zmieniony przez - Raadek1990 w dniu 2014-04-29 21:42:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2095
Wiesz co martwią mnie trochę spadki siłowe i np mniej ok 2cm w łapie... Być może jest to kwestia niskiego glikogenu, dlatego zastanawiam się czy nie podbić na maj i czerwiec kalorii, a potem w wakacje znów wrócić do redukowania, co o tym sądzisz? Bo już jakieś 4 miesiące redukuję, nie wiem czy to nie za długo. Nie chciałbym mieć zbyt dużej utraty mięśni. Jeśli będę dalej redukował, to zamienię nabiał na mięso.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3414
to że są spadki siłowe, czy też ten centymetr-dwa mniej w łapie to raczej norma przy redukcji...
kalorycznie i rozkład btw moim zdaniem dobry.
Narzekasz na brak siły oraz zastanawiasz się nad dietą bogatą w tłuszcze, wiedz że taka dieta charakteryzuje się tym, że tej siły
będzie jeszcze mniej, chociaż niektórzy dobrze na nią reagują... mimo wszystko ja bym nie ryzykował tylko ciągnął dalej tą redukcję
zbilansowaną.
Problem w tym, że tych efektów nie widzisz, prócz dosyć wysokiej ilosci nabiału tj. twarogu, serka wiejskiego, chociaz w sumie jedno
i drugie to praktycznie to samo, no sam popatrz troszkę duzo tego, a przeciez jest tyle innych źródeł biała. Być może problem tkwi
w makaronie, którego również jak widzę nie szczędzisz, sporo osób narzeka na makaron, więc może coś w tym być...
Ja na Twoim miejscu zastąpiłbym te dwie rzeczy na tydzien/dwa i zobaczył czy to coś dało, myślę że warto, pozdro i powodzenia

Zapraszam do oglądania mnie na YT https://www.youtube.com/channel/UC6wh-fnG2hvBGv-RppieP1w 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Raz na jakis czas mozesz zrobic dzien wysokoweglowodanowy wtedy uzupelnisz glikogen i obwody troche wroca ;)
Masz 370g makaronu i 200 piersi, ja robilem spaghetti 250g makaronu 500g miesa z indyka , i nie bylo problemu z bialkiem : )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2095
Dzięki za porady, sogi poleciały :) Makaronu mam dużo ze względu też na sporą ilość białka, mogę go ewentualnie zastąpić pełnoziarnistym i zobaczyć czy coś się zmieni. Na początek chciałbym jednak pozbyć się tego nabiału, zamierzam dorzucić jajka i więcej mięsa. A co sądzicie o wpc w większych ilościach, nie zaszkodzi?

Zmieniony przez - Pakane w dniu 2014-04-30 08:24:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Wiek 31 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3414
Jeśli chodzi o wpc w wiekszych ilosciach to prócz ewentualnych problemów żołądkowych to raczej nie, musiałbyś przetestować na sobie
chociaż ja bym postawił na umiar i różnorodność ;)

Zapraszam do oglądania mnie na YT https://www.youtube.com/channel/UC6wh-fnG2hvBGv-RppieP1w 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2034 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 19955
Na sniadanie masz owsiane i wpc, ja bym do tego dorzucił białka jaj i usmażył omlet, kalorii z bialek duzo nie wpadnie bo 4 białka to raptem jakieś 60kcal a bialko napewno duzo lepsze niz z makaronu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2095
Smażyłem kiedyś takie omlety, tylko one często robił się suchy i ciężko to wchodziło. Mam zamiar jeść 5 całych jajek dziennie, bo jak wywalę ten serek to i tak będę potrzebował źródło tłuszczu, a mimo wszystko w całym jajku jest więcej białka niż w samych białkach.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na Mase do oceny

Następny temat

Dieta na Mase .... Do Oceny :) p.s Dałem 70 zl za nia :)

WHEY premium