SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

redukcja - problem

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1281

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
Witam mam pewien problem z redukcją. Na początku ważyłem 107kg (101,9 obecnie) przy 194cm. Z tego co sam sobie wyliczałem to ilość kcal wyszła mi ok 3000 aby utrzymać mase ale gdy tyle jadłem to była po prostu tragedia...
W marcu przyjechali do mnie do szkoły ludzie z AWF i zrobili profesjonalne pomiary i wyszło mi ok 2500kcal aby utrzymać mase, wtedy uciąłem kcal o 100 i zacząłem redukcje bez biegania tylko sama dieta na minusie i schudłem z 107 do 103 w 6 tygodni następnie planowałem włączyć aeroby ale pewien użytkownik doradził mi ze nie zrzucę tłuszczu z tak mala ilością kcal, więc zwiększyłem do o 200kcal i miałem 2600 no i oczywiście aeroby tez były i w siódmy tydzień schudłem z 103 do 101,5 i zmalał mi obwód w pasie o 1cm !!!! więc byłem mega zadowolony ale w następny tydzień (ósmy) waga wskazywała juz 102,6 i przybyło mi 0,5cm w brzuchu, ale kontynuowałem to dalej i w 9 tydzień przytyłem do 103, przy czym diety wgl nie zmieniałem a aerobów dodawałem cały czas. Więc wtedy powiedziałem dość i powróciłem do starej ilosci kcal która obecnie wynosi ok 2300 i w dziesiąty tydzień straciłem z 103 do 101,9kg i teraz jestem w trakcie 11.
Moje pytanie jest tez o aeroby i ich małą ilosc bo nie wiem czy to moze być powodem tego ze przy większej ilosci kcal nie spada mi tłuszcz. Stosuje ten plan http://treningbiegacza.pl/training-plans/plan-treningowy-od-zera-do-60-minut-ciaglego-biegu-10-najczestszych-pytan-zadawanych-przez-poczatkujacego-biegacza 
i obecnie jestem w etapie 5 więc nie jest to za duzo czasu biegu, ale robię tak krótkie dlatego ze mam strasznie słabą kondycje.
Czy macie dla mnie jakieś porady???? Co robie źle czy cos??? Czy mam stosować nadal moją diete na poziomie 2300kcal i zwiększać co tydzien aeroby i jakoś to pójdzie???
Jeśli macie jakiś pomysł to napiszcie bo mi juz ich brakuje

P.S. Dodam jeszcze ze od zawsze mam problem z tłuszczem, zawsze go było duzo... I gdy tylko będę jadł chociaż przez jeden tydzień wyżej niz 2500kcal to przytyje... To zaobserwowałem w moim ciele...


Zmieniony przez - Celtic w dniu 2014-05-14 00:21:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Musisz uzbroić się w cierpliwość. Przecież nie zgubisz całego brzucha w tydzień :) To teraz obetnij 50 kcal z węgli i ćwicz dalej po 45 min 3 x w tygodniu, a jak dasz radę to godzinę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po 1 - dobrze, że znasz swój organizm i wiesz, kiedy tyjesz, a kiedy chudniesz.

Po 2 - częstym błędem odchudzających się jest myślenie, że "im więcej i mocniej trenuję tym spalę więcej kalorii". Właściwie samo myślenie jest poprawne, ale wdrażanie tej idei nie jest najlepszym pomysłem. Kup sobie jakiś tani pulsometr, oblicz maksymalną wydolność trenową, oblicz granicę dolną (60%) i górną (70%) wydolności tlenowej (tempo wolnego truchtu) i biegaj z tętnem mieszczącym się w tych granicach przez godzinę 3 razy w tygodniu. Co tydzień obcinaj 50 kcal z bilansu i patrz, co się dzieje. Jeżeli dojdziesz do granicy 2000 kcal to wstrzymaj się z obcinaniem kcal przez jakiś czas (np. 3 tygodnie), ale cały czas biegaj jak podałem ww. Po 2 miesiącach możesz zwiększyć tętno do ok. 155-160 uderzeń/min.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
Ile razy w tyg biegasz? Rozumiem że ten etap 5 to łącznie 24 min marszobiegu tak?
Tłuszczyk nie leci bo to za krótki czas cardio .... Jak jest tak jak myślę to tu jest jedny błąd.
Druga sprawa jakie masz mikro/makro w diecie czyli rozkład BTW? Wsklej przykładową diete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
dzięki za odpowiedzi.

Biegam 4 razy w tygodniu w dni nie treningowe
Tak, etap 5 to 24min marszobiegu. Co do tępa biegu to jest ono średnie... Biegał bym szybciej ale jest jeden problem - łapie mnie wtedy straszna kolka, a czuje ze jeszcze mógł bym dac z siebie więcej bo jakoś strasznie zmęczony nie jestem a i nogi nie bolą.
Oto obecna dieta:





Zmieniony przez - Celtic w dniu 2014-05-14 15:59:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z twojego pierwszego postu wynika, że ważysz ok. 100 kg. Mówię około, bo tego nie napisałeś. A wiec skoro ważysz te 100 kg, to makro są ok. Fajnie, że nie boisz się mieszać owoców i warzyw, bo dzięki temu dieta jest zdrowsza. Przynajmniej raz na tydzień staraj się dodać łososia.

Co do treningu. Na twoim miejscu zastanowiłbym się nad tym, czy jest sens kontynuować ten tryb biegania, który masz teraz. 24 minuty marszo-biegu, a nawet samego biegu z nisko-średnią albo średnią intensywnością to trochę za mało. Lepiej byś zrobił, gdybyś na początku biegał powiedzmy z tętnem ok. 65% max. tętna, przez godzinę. Po jakimś czasie możesz zwiększyć tempo biegu, ale ważna jest godzina treningu.

Bieganie 4 razy w tygodniu jest ok, ale 3 razy też by wystarczyło. Może byłoby nawet lepsze, bo organizm miałby więcej czasu na regenerację.

Jeżeli chodzi o obcinkę, obcinaj 50 kcal co tydzień, raz na 2 tygodnie sprawdzaj wagę. Obcinaj do 1800 kcal. Potem bardziej kontroluj obcinkę, bo możesz trochę szybciej tracić mięśnie. Ogólnie poniżej 1500 kcal bym nie schodził.

Zmieniony przez - drago77 w dniu 2014-05-14 17:40:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 277 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3571
a co z kolką u cb?

Zmieniony przez - kielbaska5 w dniu 2014-05-14 20:25:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
aha dzięki, a co do wagi to w pierwszej linijce pisze "(obecnie 101.9)'' więc dobrze mniej więcej skojarzyłeś ;]
a co do rybki to może być mintaj??? Bo zajadam go w każdy czwartek.
A z kolei co do biegania to pewnie zrobię tak jak ty mówisz kupie pulsometr.
Jeszcze jedno co do biegania czy póki nie mam pulsometru to mam biegać takim lekkim truchtem ale długo (ok 30 min potem przerwa i drugie 30 min???) Lub jak bym rozłożył to na dwa razy, biegał bym 30 min potem bym odpoczął 10 w domu i poszedł na drugie 30 ????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak. Jak możesz to staraj się dążyć do biegania 1h bez przerwy wolnym tempem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
zrobiłem tak jak kazałeś, biegałem w ten tydzień po 45min bez przerwy, ale niestety cm nadal nie zmalało... Schudłem z 100,6 do 99,5 kg a w pasie nadal jest 98... Mam dalej kontynuować ta diete i sposób biegania czy zmieniać cos???
P.S. 98cm to jest obwód mojej oponki na brzuchu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 958 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 7761
kilogram w tydzień to dobry wynik , trzymaj diete i trening póki waga leci w dół
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 211 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2252
zgadzam się, 1 kg to dobry wynik ale martwi mnie to ze nic mi nie spadło cm z brzucha... Jak juz pisałem tydzień temu miałem 98 na oponce i teraz tez tyle mam :/
Nie chce w pierwszy tydzień nie wiadomo jakich efektów wiem ze na nie trzeba czasu ale trochę boję się ze spalam mięśnie zamiast tłuszczu :(

Zmieniony przez - Celtic w dniu 2014-05-24 16:38:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odchudzanie a odzywki ;)

Następny temat

Redukcja co z nią nie tak ?

WHEY premium