SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja - pomoc w zbilansowaniu diety

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1450

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 141
Cześć!

Mam na imię Ewelina mam 26 lat i własnie wzięłam się za siebie! Otóż w sierpniu mam ślub i jak wiadomo chciałabym wyglądać super. Zaczęłam od wagi 73 kg w listopadzie. Wtedy zaczęłam mniej jeść i uprawiać choć trochę sportu. Nie dało mi to wielkich efektów w związku z czym od stycznia zaczęłam ostro ćwiczyć tzn od poniedziałku do piątku codziennie 1-2 godz fitness + bieżnia (z małymi wyjątkami). Efektem tego jest moja dzisiejsza waga która waha się w granicach od 66.6 do 68kg. Jak na mój wzrost 168cm mieszczę sie w normie ale jest to ta górna granica i nadal nie czuję się w swoim ciele komfortowo. Chciałabym zredukować wagę do co najmniej 65kg a najlepiej do 60.

Od 2 mies staram się stosować do takich oto wartości odżywczych w codziennym odżywianiu

PODST DZIENNE ZAPOTRZEBOWANIE
24x68kg = 1632 kcal

BIAŁKA
1,5-2g białka na kg = 68x 1,7 = 115g = 465 kcal
TŁUSZCZE
25% dziennego zapotrzebowania = 408 kcal = 45g
WĘGLOWODANY
1632 – 465 – 408 = 759kcal = 189g

Czasem nie udaje mi się osiągnąć 100g białka a węgle czasem przekraczam. Jadam 1500 – 1600 kcal dziennie. Rzadko jadam ciasto. Całkowicie zrezygnowałam z chipsów i praktycznie w ogóle nie jadam słodkich czekoladowych przekąsek. Zdarza mi się zjadać ciasto francuskie w różnej postaci. Przekąski jadam tylko w postaci orzechów, pestek dyni lub słonecznika. Moim głównym problemem może być weekendowe obżarstwo które zdarza mi się praktycznie w każdy weeken-dzik, dodatkowo towarzyszy temu alkohol w zwiększonych ilościach. W tygodniu wypijam max 2 lampki wina półwytrawnego.

Co byście zmienili w moim działaniu prócz wyeliminowania weekendowego objadania i picia alkoholu.
Jeśli jest konieczne mogę zamieścić swój jadłospis z ostatnich dni bo wszystko mam na www.tabele-kalorii.pl 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
bez przesady z tą dawką nabiału... nie ma czegoś takiego>

Rozkład który przyjęłaś jest niedobry u ciebie, zwiększ ilość tłuszczu do 70g i zmniejsz ilość ww
Nie jedz tyle ww z owoców to nie jest dla ciebie dobre dziewczyny mówiły więcej pełnowartościowych wolnostrawialnych źródeł ww to raz, dwa wywal te wszelkie 0% i zacznij spożywać pełnotłuste produkty
Na razie tyle zmieniaj dietę i wpisuj treningi

Zmieniony przez - obliques w dniu 2014-05-15 18:24:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
Jest to konieczne tak samo jak ankieta i zdjęcia. Poczytaj regulamin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3981
Eiszeit ma całkowitą rację Kochana regulamin masz tutaj: https://www.sfd.pl/]]]KONCEPCJA,_REGULAMIN_DZIAŁU[[[-t666947.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 141
A oto ankieta i zdjęcia. Powiedzcie mi co robię źle prócz tego weekendowego grzeszku...

Wiek : 26
Waga : 68
Wzrost : 168
Obwód w biuście(1) : 95
Obwód pod biustem : 80
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 79
Obwód na wysokości pępka : 87
Obwód bioder (3): 101
Obwód uda w najszerszym miejscu: 59
Obwód łydki : 38
W którym miejscu najszybciej tyjesz : boczki,
W którym miejscu najszybciej chudniesz : tyłek, biust, twarz
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często)
2x tydz atb + brzuch, 1x tbc + brzuch, 1x sztangi po godz
4-5 x tydz bieżnia od 30 do 60min, 9km na godz,
3x siłownia-> 3 serie po 20 na wewnętrzą część ud + 3 serie po 20 na zewewnętrzą część ud + brzuszki 3 serie po 30 powtórzeń + 3 serie skrętów na boczki po 20 powturzeń.

Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka, jajecznica z warzywmi bez pieczywa, jajka na miękko z ciemnym pieczywem,
Co lubisz jeść na obiad : kurczak z warzywami po chińsku made by me, zupa z soczewicy, naleśniki z serem białym,
Co jako przekąskę : pestki dyni i słonecznika, owoce
Co jako deser : lody, owoce,
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, rolki, tenis
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : brak




Zmieniony przez - ewela8w8 w dniu 2014-05-14 21:49:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 141
kurcze nie wiem jak wstawić jadłospis... jutro uzupełnię

Zmieniony przez - ewela8w8 w dniu 2014-05-14 22:34:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3981
Kochana, tutaj dokładnie masz pokazane jak się to robi https://www.sfd.pl/-t892526.html

Zmieniony przez - sruba85 w dniu 2014-05-15 08:09:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
Moim nowicjuszowskim zdaniem główny problem - słodycze. Rozstań się z nimi na zawsze, a nie na chwilę i zobaczysz, że efekty także będą trwałe. Wbrew pozorom to ma duże znaczenie czy "nie jem" a "jem czasami".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 141
oto mój jadłospis z wczoraj.
wydaje mi się że na stronie tabele-kalorii lepiej tworzy się jadłospis, jest więcej produktów do wyboru i rzadko jakiegoś nie ma.




Zmieniony przez - ewela8w8 w dniu 2014-05-15 16:15:57

Zmieniony przez - ewela8w8 w dniu 2014-05-15 16:16:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 655 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19271
W tabele na sfd możesz dodawać swoje produkty.
Zanim pojawią się Moderatorki - za dużo masz nabiału. Nie powinien być głównym źródłem białka w diecie.
Pozycja "naleśniki" składa się na...? Jeśli ktoś ma ocenić Twoją dietę, musi widzieć składniki. Naleśniki z mąki razowej z twarogiem a z mąki białej z dżemem to zasadnicza różnica Musli wnioskuję, że kupowałaś?

Zmieniony przez - Eiszeit w dniu 2014-05-15 16:20:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 141
Niestety tak ale już je skończyłam i będę robić własne. Co do naleśników to robione 30% z razowej a reszta z białej. Naleśniki z twarogiem 0%. Czyli rozumiem że powinnam więcej mięsa wcinać? Hmm to nie dobrze bo ja mięso jem rzadko...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3981
Mięsa, ryby, warzywa strączkowe (fasola, soczewica, groch)
Edit: Kochana, poczytaj sobie to https://www.sfd.pl/[art]_Co_jedzą_Ladies_SFD_-t752315.html

Zmieniony przez - sruba85 w dniu 2014-05-15 16:34:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bożka walcz .........

Następny temat

Poprawny plan?

WHEY premium