SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do znawców <Apokalipsa, Puma, Krzych>

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14612

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11317
Puma

Odpowiedz w wolnym czasie na moje pytania. Wiem ze marudze ale wole wiedziec co i jak

pzdr

Krzych

Dzieki za rady. Sądzisz ze regre jest lepsze od progr? ewentualnie sąądzisz że można je stosować zamiennie? I naprostuj mnie : regresja jest wtedy kiedy zzaczyn amy z obciążeniem maksymalnym dla np 6 powtórzeń i potem zmniejszamy obciążenie tak żeby robic wiecej powtórzen? np 6-8-10-12?

Właśnie ja nie wiem czy mam poza pierwszysmy seriami w ćwiczeniach robic reszte do upadku czy zostawiac sobie troche siły.

Krzych co myślisz np o robieniu przysiadów takżebyw każdej seri robić maks jaki sie da? (no prawie mask) bo np Wodyn z tego co wycztałem z jego postów to odradza robienie do upadku ale boje sie że jak bede zostawiać duże przerwy to niewystarczajaca zmecze miesnie.

Aha i czemu w twojej propozycji jest 4 uginanaia a 3 prostowania? tzn czemu nie po 3.

I czy nie śadzisz żę powinno byc wiecej wyciskan na barki w porównaniu do wznosów bokiem? tzn w twojej propozycji jest po równo

Zmieniony przez - ChytryPL w dniu 2009-03-27 00:18:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11317
Krzych

Jeszcze jedno. Czy nie jest tak że trenujac 5 dni w tygodniu zagrozenie przetrenowania układu nerwowego jest takie same? bo przeciez nawet trenujac 3 razy w tygodniu robie tyle samo serii tyle że mam bardzo "poscicskanY" plan. trenujac 5 razy w tygodniu mam wieksza opcje manewrowania. Co o tym sadzisz?

Mógłbys zaproponować jakis podział parti na trening 4 dni w tygodniu?np takim jaki ty cwiczysz i taki jaki jest według ciebie najlepszy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
ChytryPL :

"Aha i czemu w twojej propozycji jest 4 uginanaia a 3 prostowania? tzn czemu nie po 3."

Ponieważ jest to jedyne ćwiczenie na dwugłowe uda jakie wykonujesz, a na 4głowe już zrobiłeś przysiady. Podobnie z wyciskaniami na barki - wyciskasz również na klatkę angażując przednie aktony - a boczny akton barku pracuje rzadko.

Powinno się robić prawie maks - ale nie doprowadzać do upadku, doprowadzenie do upadku koduje porażkę w układzie nerwowym, a zbyt mocno zmęczone mięśnie trudniej się regenerują i gorzej rosną.

Puma:

A ja mam zakwasy po treningu klatki - zawsze od 17 lat i trzymają od poniedziałku do czwartku
Z użytkownikami zobaczymy, miejmy nadzieję, że jednak większość zostanie.

Mastah88 - Regresja jest o 1000 razy lepsza od progresji. Wiele razy pisałem, że dziwię się, że w ogóle ktoś ćwiczy progresją.

Tu mój art na ten temat:
https://www.sfd.pl/Odwrotna_piramida_-_regresja-t246459.html


Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2009-03-27 01:38:50

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11317
Mam jeszcze pytanie co do tej regresji. Załóżmy że na barki najlepiej an mnie działa 15 powtórzeń. Moge np robić regresje tzn zaczynać z dużego ciężaru i stopniowo zmniejszać ale jednocześnie nie zwiększac ilości powtórzeń? np 12-15-15-15-15 ? Chodzi mi o to że chociaż moje mięśnie będą coraz bardziej zmęczone to i tak obniżam obciążenie więc dałbym rade utrzymać te liczbę ?

Moge polecic regresje mojem koledze który zaczyna czy lepiej żeby miał chcoiaż z 6 miechów treningów?

I najważniejsze: jak powinna wygladać rozgrzewka do regre? bo zakładam że powinien byc raacze niski cieżar ze względu an to ze chcemy jak największy ciężar zastosowac w seri właściwej. Może byc np 2 serie po 20? 20-20?

Odpisz jak mżesz bo zainteresowałeś mnie ta regresją;p

I jeszcze pytanie osobiste: Lepiej rośniesz na pro czy regre?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11317
Krzych (osttanie pytanie na dzisiaj;p=

Chodyi mi o prędkość wykonywania ćwiczeń. spotakłem sie z 2 metodami:

1)faza poztytywna okolo 2 sekundy faza negatywna około 2 sekundy. tu czas moze sie różnić zaleznie od ćwiczenia ale chodzi mi generalnie o to żeby wykonywać oby dwie fazy z tą samą prędkościa - nie za szybko nie za wolno.
2)faza pozytywna jest szybka , eksplozywna, natomiast faza negatywna dłuższa. np w wyciskaniu na klatke spinasz miesnie, wyciskasz jak najszybciej(ale bez szarpiących ruchów), prostujesz eće(ale nie blkoujesz w stawach) i wracasz ale długo np 4 sekundy.

Która lepsza?

Jeszcze jedno. Jak widzisz mam sporą iość ćwiczeń i seri w moim planie. Nie jest zbyt wyczerpujące stosowanie regresji i robienia seri prawie do upadku mięśiowego przy jednoczesnie tak dużej ilości seri? na nogi ponad 20 mam w tym planie a na klatke 16 np zamiast 12-14 jak radzi wiekszosc osob.

Ps: Dalej nie napisałeś jaki masz rozkład na 4 dniowym treningu ;p

Zmieniony przez - ChytryPL w dniu 2009-03-27 03:03:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
"Mam jeszcze pytanie co do tej regresji. Załóżmy że na barki najlepiej an mnie działa 15 powtórzeń. Moge np robić regresje tzn zaczynać z dużego ciężaru i stopniowo zmniejszać ale jednocześnie nie zwiększac ilości powtórzeń? np 12-15-15-15-15 ? Chodzi mi o to że chociaż moje mięśnie będą coraz bardziej zmęczone to i tak obniżam obciążenie więc dałbym rade utrzymać te liczbę ?
"

Nigdy nie ma tak, że działa tylko konkretna liczba powtórzeń - zawsze jest to jakiś zakres. Chodzi o to by go ustalić i trzymać się tego zakresu. Dla mnie jest to 8-18.

Wszystkie szczegóły łącznie z rozgrzewką masz opisane w moim arcie.
Regresja jest dla zaawansowanych - trzeba znać swój organizm - na starcie zdecydowanie odradzam.

Jeśli do planu Pumy dorzucisz jeszcze regresję i będziesz każdą serię robił do upadku - to przetrenowanie jak w banku. I oby się tylko na przetrenowaniu skończyło...

Długości ruchu nigdy nie mierzyłem - ale fazę negatywną robię zawsze trochę dłuższą.

Mój rozkład jest następujący:

Klatka 5/4/3
Tric 5/4/3

Najszerszy 5/4/3
Grzbiet 5
Bic 5/4/3

Barki 5/5/5
Przedramiona 5/5

Nogi 5/4/5
Łydka 5

Robię wyłącznie regresją. Progresja moim zdaniem nie ma sensu

Zmieniony przez - krzych666 w dniu 2009-03-27 04:35:58

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11317
Krzych rozumiem że twój trenning nóg to

przysiad 5
uginanie 5
prostowanie 4
łydki stojc 5s

Nie za mało ćwiczeń na nogi? jak myslisz? Mógłbys jeszcze napisać jakie lubisz ćwiczenia na biceps najabrdziej? bo co do reszty parti to mam swoje ulubione ćwiczenia ale zawsze sie zastanawiam nad bicem co robić zeby bylo ok

Trenujes T/T/W/T/T/W/W ? Nie trenujesz brzucha?

Co myślisz o polaczeniu zamiast klata-tric, plecy-bic to klata-bic, plecy-tric?

Pozdrawiam

Ps: z tego co zrozumialme to stosujesz 3 cwiczenia na najszerszy pleców. mógłbyś powiedziec jakie?

I jeszcze co myslisz o metodach typu heavy duty czy hss100

Zmieniony przez - ChytryPl w dniu 2009-04-03 01:37:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11317
odpowie mi ktoś ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Chytry - dostales plan, wszystkie twoja watpliwosci apropo klatki, grzbietu, barek - rozwieja sie przy lekturze eksperymentu 2,3 i 5. W eskperymentach 2,3,4,5 zobaczysz jak zwykli naturalni kolesie bez odzywek robia 5 razy mocniejsze treningi i rosna.
To jesy zywy dowod po Polsku. Po angielku masz "pol internetu".

Zdecyduj sie na cos. Moje zdanie znasz, Krzycha dobrych treningow znajdziesz z miliard uszywajac funkcji szukaj. To samo tyczy sie treningow Wodyna czy Apokalipsy.

Wpadlo tu 3 modow, miales okazje wysluchac prestizowo kazdego sposobu patrzenia na sytuacje a ty jeszcze grymasisz...

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1752
tu znalazlem pare informacji dla mnie ;]

Zmieniony przez - Sylwekkce w dniu 2009-04-06 03:35:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy to ma sens?

Następny temat

Jak w krótkim czasie zwiększyć ilosć powtórzeń na drążku?

WHEY premium