SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do malych zmian w planie silowym.

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7725

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Może być. Po prsotu wybierz ćwiczenia, które najbardziej siłowo działają na Twoje tricepsy, lub są "wycisko podobne"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 17288
Jeszcze mam takie pytanie ostatnie czy odczuwałeś kiedykolwiek bule kręgosłupa po wyciskaniu na ławce z mostkiem? ja zawsze wyciskałem płasko jak zacząłem mostkować to zawsze dzień po treningu coś mi strzela w kręgosłupie nie wiem wyciskać dalej z mostkiem samo przejdzie czy robić dalej płasko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Mi tam się spinają mięśnie dolnego grzbietu strasznie, szczególnie jeśli przed ławką robię siady czy ciągi, dlatego polecam mostkować w pasie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Swoją drogą dziwne, że strzela Ci dopiero na drugi dzień bo podczas snu przestrzenie międzykręgowe rozluniają się i wszystko wraca na swoje miejsce, chyba że śpisz na brzuchu lub na boku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 677 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 17288
a wracając do metod treningowych co myślisz o systemie 15 5 do połowy 5 od połowy i 5 pełnych powt jako ćwiczenie pomocnicze po wyciskaniu
i w jakich kolejnościach to wszystko układać np dociskania system 15 negatywy zatrzymania izometryczne wyciskania z szyi itd

Zmieniony przez - szasz w dniu 2011-12-11 20:27:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
Przykładowy plan może wyglądać tak:

PON
Wyciskanie RAW(jako rozgrzewka pod koszulkę)
Wyciskanie w koszulce x/1x3-5 serie
+ jakieś lekkie barki


CZW
Wyciskanie RAW 3x3
Dociskanie w koszulce z deski x/2x3-5 serie
Wycisk wąsko 4,3x3
Poręcze 4-5x5-6powt

Założenia:
*Do 3x3 na RAW to wiadomo, zaczynasz od małych ciężarów i co tydzien dokładasz.

*Do poniedziałkowego RAW rozgrzewka pod Ciebie do koszulki moze wygladać w ten sposób:
20/8,8 50/4 70/3 85/2 100/1

*Jedynki w koszulce - zaczynasz od najmniejszego ciężaru jaki jestes w stanie poprawnie opuścić do klaty i robisz na tym 3 do 5 jedynek. Co tydzien dokładasz po 2,5kg lub mniej w zależności, jak szeroki masz margines "poprawnego opuszczenia a ciężaru, który mozesz wycisnąć".

* W dociskach w koszuli dobierasz grubość desek w zależności od martwego punktu. Czyli jeśli na max ciężarach w koszuli sztanga zatrzymuje się na wysoości 10cm to bierzesz taką grubość minus 1-2cm

* Ćwiczenia uzupełniające maja te same założenia co w długofalowym, czyli wszystko zawsze z zapasem na 2-3powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
tak trenuje ogólnie rozwojowo,z akcentem na wyciskanie...wiec mam pytania,myslalem ze juz nie odpiszesz heh
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
1.3x3 od jakiego ciezaru zacząć mój maks to 117,5-120kg bez zatrzymania,a 130 kg w koszuli.zwiękaszac ciezar 2,5 kg co tydzien to troszke za duzo dla mnie,myslalem o 1,5 - 2kg.tylko wtedy zaczolbym troszke wyzej.
2.czy mozna zmienic ten plan na jeden dzien do wyciskania w koszuli,a najwyzej po 6-8 tygodniach na 2 razy w tyg,dlatego ze nie wiem jeszce kiedy mp w wl w koszulkach nie ma jeszce kalendarza.
3czy rozgrzewka pod koszulke .... 85/1 100/1 ma byc taka sama czy moze zaczac lepiej od np 92 95 kg a co trening troszke dodawac?
4 przerwe bede mial 14 dni
5 co do wyciskanai waskiego poreczy i barek to te cwiczenia robilem prze bardzo dlugi okres czasu w podobnych praktycznie takich samych planach dlatego moje pytanie czy moge przez pocztakowe fazy treningu dac inne cwiczenia np jakie?francuz sciaganie wyciagu a po 6 8 tygodniach znowu dac waskie i porecze taki pomysl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
i ostatnie chodzi o to zeby sila byla na mp czyli kolo 20 26 marca.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
nikt tu już nie działa ojej,nie ma kto doradzić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawdzenie planu na siłę

Następny temat

AMP w trójboju

WHEY premium