SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie do malych zmian w planie silowym.

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7705

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
witaj sene,zwracam sie do ciebie odnosnie plany silowego na progres w wyciskaniu lezac.Poniewaz ostatni moj plany byl konsultowany z toba,mam dalsze pytania.
moj plam wygladal nastepujaco:dwa treningi ciezkie,jeden lekki,dwa treningi ciezkie jeden lekki i tak caly czs przez okolo 4 miesiace sila po nim szla dosc powoli i postanowilem zmienic plan na jeden ciezki jeden lekki(tak w kólko)(jade na nim okolo 2,5 miesiaca ni ebralem zadnych odzywek a i tak byl dobry progres,jedynie na ostatnim treningu mialem zero sily)
SrodA
1WL LEKKO 4 serie po 6 powt. na ciezarze 60,70cm.
2wycisk.wasko(na szerokosci barkow)3serie po 4 powt.na 70cm
3.pompki na poreczach.30kg 3 serie po 4 powt.(duzu zapas)ok 60 cm.
4wyciskanie ciezarkami na barki w siedzeniu 4 serie po 6 powt.na 70-80cm.(zapas okolo 5 -6 kg do maksa)
Sobota
1 wl ciezko (maks na jedno powt.112,5 115kg)
serie robocze:
1.92,5 2
2.97,5 2
3.105 3 maks
4.102,5 3
5.102,5 3
6.102,5 3
(serie te robie praktycznie zawse na 99 proc mozliwosci,dlatego ze nastepny trening mam lekki czy to dobrze czy powinienem na 90 95?)
2.wyciskanie wasko
3 serie po 3 ,4 powt na 90 95 proc mozliwosci
4 pompki na poreczach. 3 serie z obc.50kg po 4 powt.95 proc mozliwosci.
5 barki 4 serie po 6 powt na 95 proc mozliwosci.
W ten sam dzien lub jesli ma czs w inny robie rowniez
1 grzbiet 6 seri po 6 powt na 95 proc
2 biceps 3 serie po 6 powt na 90 proc
nogi maszyna 90 proc.

a teraz mam pytania
1.co moglbym ewentualnie zmienic dodac zeby trening nie byl ciagle taki sam???
2 czy rozpiski ciezarow w wl i w dodatkowych mam dobre??czy powinienem gdzies dodac a gdzies ujac kilogramow
3.czy taki plan moge robic caly czas oczywiscie z malymi zmianami i przerwami tydzien co 2 3 miesiace?chodzi mi o ten podstatwowy schemat raz ciezko raz lekko.
4.jakie wspomaganie moge tu zastosowac oprocz diety.mam bcaa i hmb co mozna byloby dodac na sile oprocz kreatyny.(kreatyny nie bralem juz 7 miesiecy)
z gory dzieki to jeszce nie wszystko jak przypomne to zapytam.sorki ze taksie rozpisalem ale lubiue miec wszystko dokladnie spisane.pozdrowki.
p.s co to za fotka na twoim profilu???
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
Dziś miałem trening dopiero trzeci z rzedu na szerokim uchwycie(poszezrylem go o okolo 16-18 cm w sumie) bylem bardzo milo zaskoczony od razu czuć ze dużo krótszy ruch,i wycisnolem bez koszuli 112,5 kg 2 razy bez zatrzymania, a w waskim robilem 110 3powt,wiec mysle ze jest bardzo dobrze i chyba wynik powinien pojsc ostro w gore na tym nowym chwycie skoro tyle juz poszlo a ni epchalem tez na maksa,a w koszuli poszlo o 5 kg wiecej na szerokim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
sene napiszesz????
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Jezeli przez kilka miesięcy wałkujesz ten sam schemat ciężarów, powt i serii w ławce to chyba już sie nieźle zajechałeś. Trening ciężki, lekki nie znaczy że za kazdym razem na ciężkim na******lasz na 99-100% możliwości bo po 5-6 tygodniach takie coś nie przynosi nic poza przetrenowaniem(w lepszym wypadku stagnację). Po takiej rzeźni proponuję robić ławkę według długofalowego schematu a reszte ćw tak jak do tej pory ale ze sporym zapasem

Jeśli chodzi o suplementacje to pro siłowo poza kreatyną bardzo dobrze działa beta alanina w dawkach rzędu 6g dziennie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
ok dzieki sene lawka w.g dlugofalowego ale bez dociskan i opiuszczania???dobrze rozumie a co do reszty cwiczen to troszke chcialem pozmieniac lub dodac dodatkowe zeby nie bylo ciagle tak samo.moge zaczac lawke od 4x4??na ile procent cm??jak teraz robie 4 powt na 102,5 praktycznie na 98 procent.dzieki a beta alanine jak dlugo sie bierze???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Dociskanie dołóż dopiero na trójkach. Opuszanie na 4-5 tygodni przed końcówką cyklu. Możesz zacząć ławkę na 4x4 od 85. Według badań im dłużej się je BA tym lepsze efekty. Osobiście z braku funduszy nie testowałem jej dłużej niż 2 miechy a przy dawce 6,5g dziennie max 3 tygodnie jechałem, ale power był konkretny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
sene od 85 cm tak???? i czyli moglby plan wygladac nastepujaco:::

Wtorek:
WL 3-5 seri rozgrzewowych i 4x4 od 85 cm
Trzymanie sztangi na czas 115/20sekund x2 (co tydzień +2,5k-5kg
Wyciskanie wąsko(łokcie przy tułowiu) 6,4,4,4
Poręcze 6,6,6

Sobota :::::
WL wszystkie serie 10% mniej niż w poniedziałek
Wyciskanie na barki z przodu w siadzie 8,6,5,4
Unoszenie na boki 8,8,8
grzbiet 8 8 8 8 8 8
biceps 8 6 6 6
nogi- maszyna
brzuch dowolnie.

dociskania i opuszczania nie mam mozliwosci robic niestety co moge oprocz tego dodac albo zmienic???moge sobie teraz zrobic przerwe kolo tygodnia??/i co wg ciebie jest sporym zapasem w cwiczeniach bo to pojecie niejednoznaczne.jeszcechce o pare rzeczy zapytacsene.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
NIe 85% cm tylko 85 kg

Rozkład git, tylko w sobotę w ławce robiłbym dynamikę: 60%/3x8 serii. Dociskanie bez deski można robić. Spory zapas w ćw to taki, w którym w ostatniej serii masz zapas przynajmniej na 2-3powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
sene dociskanie bez deski ale kiedys pisales ze w koszulce tylko ma sens robic dociskanie wiec jak to jest???ja nie mam mozliwosci narazie koszulki zakladac.I zasadniczepytanie sene zawsze jak sie zaczyna nowy plan i od takiego malego ciezaru i jedZie sie na malych mozliwosciach organizmu niz one sa mam obawy ze wtedy sila moze pojscna dol przez np. miesiac dwa a potem ciezko bedzie do tego powrocic(chyba ze w tym czasie sial jakos sie magazynuje i poprawia????) ty masz pojecie o tym wiec jak to jest nprawde???czy robienie 4x 4 czy 3x3 na 85 czy 90 kg ma sens jesli mozna zrobic 105 na 3 powtorzenia?ponadto ta dynamika na takich malutkich ciezarach myslisz bedzie dobra???zawsze mialem w tym watpliwosci wiec pytam.jak umiesz to jak to naukowo jest udowodnione napiszz, z gory dzieki sory za takie niewygodne pytania heh.jak to jest ze ja poszlem do przodu przez 2 miechy cwiczac na 99 proc mozliwosci??moze jestem mutantem hahah
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Dociskanie tutaj traktujesz jako nowy bodziec i wzmocnienie tricepsów.

Wracając do metodyki treningu. Nie można zacząć zbyt wysoko, gdyż szybko zatrzymasz postępy(centralny układ nerwowy pada = stagnacja i przetrenowanie). Zaczynając z małego pułapu stopniowo przyzwyczajasz się(czyli zdobywasz siłę) do coraz większych ciężarów. Twoje "rezerwy siłowe"(max) wzrastają a tym samym nie przetrnowujesz się mimo tego, ze cały czas dokładasz ciężarów. Z treningiem to jest trochę jak z alko czy stymulantami. Jak za pierwszym razem obalisz całą flachę to za dobrze się nie skonczy impreza ale jak stopniowo z imprezy na imprezę, będziesz zwiękzał dawki to w końcu dojdziesz do celu Poza tym wolniejszy progres oznacza też trwalszy progres
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1459
ok sene czyli zaczne od 85kg na 4x4 i co tydzien zwiekszam o 2,5 kg albo o 5???,az musialbym dojsc do 105 na 4 powtorzenia zeby sie poprawic(rekord 105 3 powtorzenia)i zrobic to z zapasem oczywiscie a nie n makas a potem wchodzic powoli na 107,5 kg na 3 powt 110 na 2 i 120 na 1 raz np???aha i moge w sobote cos dodac na triceps np wyciag ??.dzieki za wyjasnienie.a dociskanie moge do butelki robic z mineralnej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Senegroth POWERLIFTING
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 9543 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 61854
Spoko. Tak może być. W sobotę mozesz dodać wyciąg, chociaż chyba lepiej byłoby go dać w pon po poręczach Docisk do butelki moze być
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sprawdzenie planu na siłę

Następny temat

AMP w trójboju

WHEY premium