SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pytanie!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2191

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5115
Witam wszystkich. Mam jedno pytanie. Ćwiczę już na siłowni ponad 6 miesięcy i postanowiłem zmienić plan. Ćwiczyłem planem dotychczas:
PON:
-plecy,triceps,przedramie
ŚRO:
-klatka,biceps
-PIĄ:
-barki,nogi,przedramie

I tu do was pytanie. Jaki teraz plan proponujecie,żebym zaczął robić...Może jakiego FBW(3x w tyg.)? Pomóżcie. Pozdrawiam



Płeć: Mężczyzna

Wiek: 16

Waga: 61

Wzrost: 176

Cel treningowy: Masa

Staż treningowy na słowni: Ponad 6 miesięcy

Uprawiane inne sporty: Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): FULL

Dieta: Próbuje trzymać

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: MASS XXL

Zawsze na prawo!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4005
No to z tego co mi wiadomo wystarczy zmienić kolejność wykonywanych ćwiczeń w dniu, a więc np tak:

Pon: Klata+tric
Wt: wolne
śr: plecy + barki
czw: wolne
pt: nogi + bic

do tego jakaś zmiana ćwiczeń które wykonywałeś i powinno być dobrze ;)
no i ja osobiście proponuje zrobić przedramię tylko raz w tyg w jakikolwiek dzień a zamiast w drugim dniu przedramię to ja bym zrobił brzuch (powinno się robić 2dni żeby był jakiś efekt i szła siła [sprawdzane na własnym organizmie] ) ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5115
Ok,to coś postaram się pokombinować. Jak ułoże plan to wrzucę go tu. Pozdro

PS. Ile powtórzeń na daną partie powinno być,żeby zarazem szła masa i siła?

Zmieniony przez - FelipeKLB w dniu 2010-05-06 15:19:29

Zawsze na prawo!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
możesz stosować zakres pwot w przedziale 12-6 i będzie dobrze

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16
Witam !
Obecnie mam 15 lat jakieś 70kg wagi i 173cm wzrostu. Ćwicze tak na poważnie już jakieś 3 tygodnie :) Moim celem jest rzeźba ! Prosze o jakieś rady, jakie moge brać odżywki, plan treningowy(nie wiem czy mój jest prawidłowy) itd. Myśle że mi pomożecie ;D Z góry dzięki wszystkim za odp.
POZDRAWIAM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4005
maciek wrzuć twój plan to go oceni ktoś na pewno :)

Mówisz, że ćwiczysz 3tyg? a to dobre... i kolega pyta o odżywki ...
Jakbyś ćwiczył 3miesiące to jeszcze bym zrozumiał.. bo człowiek chce jak najszybciej nabrać wszystkiego[siły masy i rzeźby(mimo, że to razem jest nie osiągalne)] ale nie Ty po 3tyg prosisz o odpowiednią suplementacje ...
Weź zacznij zdrowo jeść [jeśli nie stać Cię na odpowiednią dietę ;) ]

a tak przy okazji na odżywki to jeszcze za mało lat ;) Przyjdź jak dojdzie Ci jeszcze z 2lata ;) Będziesz już "byczek" i będziesz wiedział czy warto w ogóle za odżywki się brać ;)
Pozdrawiam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5115
Czy taki układ ćwiczeń jest dobry?
-Poniedziałek:
-plecy,nogi,przedramie
Środa:
-klata,nogi,brzuch
-Piątek:
-biceps,tripceps,przedramie
Pozdr

Zawsze na prawo!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4005
FelipekKLB a gdzie barki ? Po co dwa razy w tyg przedramię?
Jest to za mała partia aby ją tak często katować ;)
Nogi to rozumiem, że razem z łydkami ;) i nie wiem dlaczego nogi masz tak jakby z dnia na dzień pon>śr ? Jak już chcesz priorytet na nogi postawić to pon i piątek wtedy między nimi większy odpoczynek ;)
no ale jak patrzę na twój staż to nie wydaję mi się, że priorytet teraz to mądre rozwiązanie ;) Będziesz palił zamiast rosnąć... a chyba w tym sporcie chodzi o przyrosty ;P [ chyba, że ja ten sport inaczej niż wy rozumiem ;P ]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5115
Oj pomyłka tu jest..:)
Ma być tak:
-Poniedziałek:
-plecy,barki,przedramie
Środa:
-klata,nogi,brzuch
-Piątek:
-biceps,tripceps,przedramie

Przedramie chciałbym robić,żebym je powiększył bo jak na razie marne efekty,tak samo z klatą jest i chciałbym na tricepsie nabrac masy..



Zmieniony przez - FelipeKLB w dniu 2010-05-08 12:54:58

Zawsze na prawo!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 136 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4005
No to według mnie jest dobrze... ale jak chcesz przedramię powiększyć to nie rób go 2 razy ;) [ale to jest już moje skromne zdanie i nikt zemną nie musi się zgadzać ;) ]
i ja bym na twoim miejscu w poniedziałki zamiast przedramienia robił brzuch ;)
Ponieważ jak wiadomo siła którą posiadasz w dużym stopniu jest brana z brzucha ;)
Jak brzuch będziesz miał silny to wszystkie efekty siłowe pójdą w górę ;) [ja ćwicząc w pewnym sensie siłowo dzięki zaczęciu robienia brzucha bardzo ładnie do góry z obciążeniem na niektórych ćwiczeniach poszedłem {sorry, że to zdanie nie do końca po polsku skonstruowane ;P } ;) ]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 376 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5115
No to będę robił brzuch w poniedziałek. Dzięki za pomoc. Później wrzucę plan to się go oceni jakoś;)

Zawsze na prawo!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Aerobiczna Szóstka Weidera - Informacje

Następny temat

ABS 2,pomocy

WHEY premium