SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Push pull 4 dni do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14882

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Tak, w każdym ćwiczeniu może być te 4 serie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przez jaki czas stosować trening? Jak na razie ciężko mi ocenić moment w którym trening przestaje być efektywny. Zakładam 3 miesiące w połączeniu z dietą z delikatnym deficytem rzędu 100-200 kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777973
Obserwuj jak idzie masa do przodu i jak idą ciężary w podstawowych bojach. Jak tam progres stanie lub znacznie zwolni warto zmienić/zmodyfikować plan. Najczęściej koło 8 tygodni jest takim optymalnym czasem.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To jeszcze pytanie na koniec, co po czasie 8 tygodni? Czy należy zmodyfikować plan, zrobić przerwę i wrócić do tego samego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777973
To zależy od Twojego samopoczucia i czy jest progres. Bo planem możesz lecieć dużo dłużej jeśli notujesz progres. Po 8 tygodniach uważam jeśli ktoś jest zajechany to źle dobrał parametry treningu.
Po 8 tygodniach lekka cofka z ciężarami albo modyfikacja parametrów i jazda dalej.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki za odpowiedź. Przeczytałem i obejrzałem pół internetu, i dopiero teraz dostałem konkretne odpowiedzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777973
Ja generalnie uważam, że ludzie trenują za lekko, boją się objętości czy intensywności i najczęściej właśnie po 8 tygodniach albo luzują, albo jakieś dziwne przerwy. Jak idzie dobrze to cisnę dalej, jak czuję, że jestem przemęczony to dobieram się do miski albo wypoczynku bo tam leży najczęściej błąd.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest w tym słuszność, czego jestem żywym przykładem. Ciężko jest na początku odważyć się na np. progresowanie ciężaru zwłaszcza kiedy nie znasz reakcji swojego ciała na dobry trening. Nie wiadomo czy jak boli to jest okej, czy raczej jak się wręcz chce spać. Do tego dochodzą kwestie typowo techniczne wykonywanych ćwiczeń. Do tego internet często jest przekleństwem w trakcie szukania informacji. Spotkałem się nie raz z tym że jeden spec wykluczał argumenty drugiego. Jak amator ma stwierdzić co będzie lepsze.
Co do intensywności to moim patentem jest stoper.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
W kwestii szukania informacji akurat trafiłeś w dobre miejsce. Ja również tutaj zaczynałem...jakieś 10 lat temu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szczerze ciężko znaleźć coś konkretnego na youtube. Może dla prosów.
A jak to jest w końcu z tą kreatyną? Suplementacja ciągła czy cykle? Ostatnio spożywałem 5g dziennie przes 3 do 4 msc. Efekt siłowy był ale bez szału. Był to jabłczan z treca.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

plan treningowy

Następny temat

pytanie o trening PUSH PULL LEGS

WHEY premium