SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania do redukcji po (częściowym) zbudowaniu masy mięśniowej:).

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

Ilość wyświetleń tematu: 1167

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
Witam!
Otóż pod koniec września kończy się mój trening na masę i pora zabrać się za przygotowania do redukcji tkanki tłuszczowej, która to oczywiście również mi przybyła - poza mięśniami.
Mięśni wybitnych nie mam, trening na masę trwać będzie 8 tygodni, po zrobieniu redukcji mam zamiar kontynuować "masowanie". Ktoś pewnie spyta po co mam tak zrobić? Ano po to, żeby nie urosnąć za bardzo, żeby "keep fit" i nie musieć co miesiąc kupować nowej sterty ciuchów ;)
Parę danych:
Wiek: 16 lat
Wzrost: 176cm
Waga: 72-3kg
Dieta: jest
Trening: zaraz napiszę (split)
Cel: zrzucenie nadmiaru tłuszczu
Staż treningowy: niby 8 miesięcy, ale można liczyć 2 ze względu na uprzedni brak umiejętności i sprzętu
Obwody (nie ma się czym chwalić, ale ankieta to ankieta :P): klata 101cm, pas 88cm, talia 78cm
Typ budowy: endomorfik

Trochę więcej o treningu, który stosowałem na masę (czyli rozpiska co i jak robiłem)

Moje treningi odbywały się 4 razy w tygodniu metodą split, trening, który wykonywałem dostałem na siłowni, na którą uczęszczam. (dostałem sam podział na partie i dni, ćwiczenia ułożyłem sam)

Czwartek - klata (4 ćwiczenia), plecy (4 ćwiczenia), nogi (2 ćwiczneia na czworogłowe, 2 ćwiczenia na dwugłowe i 1 ćwiczenie na łydki)

Piątek - barki (3 ćwiczenia), biceps (2 ćwiczenia), triceps (2 ćwiczenia)

Niedziela - klata (3 ćwiczenia), plecy (3 ćwiczenia), nogi (po 1 ćwiczeniu na czworogłowe, dwugłowe i łydki)

Poniedziałek - barki (4 ćwiczenia), biceps (3 ćwiczenia), triceps (3 ćwiczenia)

Każde ćwiczenie wykonywałem po 3 serie, zwiększając w każdej serii stopniowo ciężar. Dodatkowo na każdym treningu robiłem brzuch i przedramiona.

Czemu takie dni treningów? Chodzę do szkoły, w wtorek i środę mam wf w szkole, to tyle :)
Przejdę do meritum, tj. redukcji
1. jakim sposobem trenować podczas redukcji (ile razy w tygodniu, ile ćwiczeń, po ile serii, ile powtórzeń, jak dobierać ciężary? (wiem, że ciężary zależą ode mnie, chodzi mi o to czy robić dużymi, średnimi, czy leciutko)
2. jaką dietę stosować, aby nie brakowało białka do ewentualnego rozwoju mięśni, ale żeby też nie przeginać z kaloriami i redukować
3. ile razy w tygodniu aeroby
4. czy trening redukcyjny robić tak jak siłowy (8 tygodni i regeneracja), czy można go wykonywać ciurkiem aż do uzyskania efektów, takich jakie się chce?

Czekam na odpowiedzi i późniejszą pomoc ;)


Zmieniony przez - KalarepaWyscigowa w dniu 2012-09-15 23:12:42
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Właśnie zoabczyłem kolejny spam jako nowy temat.
https://www.sfd.pl/Aeroby,_a_ćwiczenia_siłowe,_redukcja__pytań_kilka-t887038.html
Podstawa to cierpliwość, jeśli jej nie masz to nic nie osiagniesz.
A za takie spamowanie banik jedynie może być.
...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teraz na redukcji możesz się wziąć za FBW. Ilość serii,powt itd znajdziesz w temacie.
Dieta; b - 2g/kg. t - 1g lub 0,7/kg i węgle możesz na początku dac 2,5/kg i na koniec redukcji odciąć jeszcze z 0,5g.
Całe zapotrzebowanie itd znajdziesz na potreningu.pl (kalkulatory)
Aeroby w zależności od możliwosci(nie czuje jak rymuje ) 2-5x./tydzien.
Powodzenia w chudnięciu.


Zmieniony przez - chackudd w dniu 2012-09-16 12:53:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
dzięki wielkie ;). A co do fbw. Ważnym dość jest też ile razy w tygodniu mam je wykonać i czy postawić na duże, czy niskie ciężary :P. Bo ćwiczenia na masę, rzeźbę, siłę wyglądają bardzo różnie, a co do rzeźby zdania są podzielone. jak najlepiej robić?

Zmieniony przez - KalarepaWyscigowa w dniu 2012-09-16 14:22:01
...
Napisał(a)
Usunięty przez TomQ-MAG za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
czekaj cierpliwie na odp, spamowanie nie pomoze...
fbw 3 razy w tyg, w podwieszonych masz przykladowy trening. poszukaj

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
A ty TomQ polecasz na redukcję FBW czy Split? Btw. w artykule o FBW nie ma nic z nakierunkowaniem na typową rzeźbę, więc odwołuję się tutaj :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
Jeszcze pytanie! co sądzicie o włączeniu worka treningowego do mojego sprzętu? Mam w planie kupić drążek do podciągania - to na 100% - jednak zastanawiam się też nad zakupem worka treningowego. Jakie partie mięśniowe pozwoli mi on rozwinąć i czy można go wpisać jako ćwiczenie aerobowe?

Zmieniony przez - KalarepaWyscigowa w dniu 2012-09-17 16:28:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160431 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234384
to zalezy co tobie bardziej pasuje, praktycznie kazdy system treningowy nadaje sie na mase/redukcje, wszystko zalezy od tego ile zjadasz kalorii i jakie wykonujesz cwiczenia pomagajace w spalaniu tluszczu. moze cos typu crossfit?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 358 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1061
Rozumiem, że crossfit, jako rozwiązanie na np. 1 sesję treningową w tygodniu, która obejmowałaby trening wytrzymałościowy+aerobowy? ^^

Edit: więc na rzeźbę mogę robić trening na takiej samej zasadzie (12,10,8, duże ciężary) co na masę?

Zmieniony przez - KalarepaWyscigowa w dniu 2012-09-17 16:34:00
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

JUNIORZY kto przesłał filmiki na konkurs?:-)

Następny temat

Suple na "obudzenie"

WHEY premium