SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prosze o pomoc teoretyczna doswiadczonych - wskazowki do planu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
sIacker

jw

...ale mnie nurtuje caly czas co innego.

dla przypomnienia wkleje jeszcze raz:

"Podsumowywujac treningi staram sie robic bardzo ciezkie. Zawsze max ciezary. Nigdy nie robie tak ze na barki/klatke wrzucam na sztange ciezar i np pierwsze 2 serie robie po 12-10 ruchow i odkladam. Zawsze mam tak ze sotatni ruch robie na ledwosciach albo ktos mi musi pomoc. W kazdej serii robie w kazdym cwiczeniu max ciezar na 6 -8 razy. "

a pomyslales,ze wlasnie tu tkwi blad?

nie musisz wypruwac flakow,aby rosnac.
wystarczy,ze obciazenia lub powtorzenia beda wzrastac-reszte zrobi zarcie i regeneracja.(przynajmniej teraz,na tym poziomie,na ktorym jestes)

"w zasadzie 6-8 z lekka pomoaca jak np. cwicze z kims) + na koncu burn set, przerwa minimalna do zdejcia obciazenia tylko "

najlepsze okazuja sie najprostsze rozwiazania-tym bardziej na poczatku drogi.
ty jednak wolisz kombinacje alpejskie.

"tylko klatka mnie zastanawia troche, bo moze wiecej wycisko dac troche? sam nie wiem "

i dobrze,ze nie wiesz! zostaw klatke-sa wazniejsze partie nad ktorymi powinienes popracowac.(przynajmniej z tego,co widac na zdjeciu)

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 645
a mozesz napisac na 1 partie plan np. na barki/klatke co kolwiek z powtorzeniami, przerwami itd

a ja wg tego co napiszesz, rozpisze reszte partii i wtedy bys sprawdzil czy jest OK?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
sIacker

ale przeciez juz to zrobilem.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 645
ale tam w tym linku jest na FBW rozpiska, to przecuez nie moge wziac np. tylko wyciskania w staniu np 5x5 na dzien z barkami

nie rozumiem jak mam to ulozyc w koncu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 645
Ok Traktor71 co Ty na to, ulozylem na jedna partie czy o to chodzi jak cos w ogole?

NP. Klatka, ktora moge polaczyc z tricepsem

-Wyciskanie płasko RAMPA 8 (serie 30kgx8, 50x8, 70x8, 85x8, 90x8, 90x8)
-Wyciskanie skos hantlami RAMPA 8 (22,24,26,28(30))
-Rozpietki 4x10 (np15kg)
-Ew bramka 2x15

I teraz np. robie to w tygodniu 1 i co w nastepnym, zwiekszam od razu ciezar, czy np zostawiam a w ostatniej staram sie dac 92.5kg etc

Tric; Sciaganie linki 3x10
Pompki na poreczach 4(5)x8
+ew jedno cwiczenie izolowane.

I tutaj np w poreczach mam w nastepnym tygodniu dodawac np. 5kg czy 2.5kg, czy z kazda seria dodawac minimalny? i co w nastepnych tygodniach

To ma sens czy jest zle?

Uwazam ze z tym co mowiles na temat duzych ciezarow i kilku ruchow w moim treningu miales racje. Wydaje mi sie ze po 5-8 jak robilem powtorzen z wymuszeniem to do niczego bylo.


Dodatkowo mam pewne obawy, bo np. sam widzisz ze split robilem zle bo beznadzejnie mialem albo cwiczenia, albo powtorzenia.

Moze wiec jak robilem dawniej FBW, HST itd. to tez mialem zle treningi. Pytam dlatego bo jak czytam forum, kazdy pisze ze najlepszy efekt dadza treningi np. Góra dół etc. Nie chce marnowac tego roku, bo obiecalem sobie, ze dopne idealnie trening i diete zeby miec wreszcie jakis efekt

Zmieniony przez - sIacker w dniu 2011-09-03 22:49:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
sIacker

facet,uspokoj sie!
oddychaj!

zastosuj split,ktory podalem w linku lub to,co podal Antos,pocwicz pare tygodni(6-8) i bedziersz wiedzial wszystko.

nie szalej z objetoscia i zapomnij o katowaniu w swoim starym stylu-max 6-8p z pomoca partnera,burns'y,drop'y i inne cuda wianki.
i bedzie ok.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 645
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
sIacker

a co napisalem na poczatku tematu?


[https://www.sfd.pl/Po_ponad_roku_treningu-t788631.html] (moj post u dolu)

lub na tej samej podstawie,lecz z podzialem antagonistycznym,ktory juz wczesniej zasugerowalem.

poniedzialek

- plecy
- klatka

sroda

- nogi

piatek

- barki
- bic
- tric

lydki w kazdy dzien treningowy.
brzuch - co druga sesja lub kazdego dnia.

w linku podalem 5x5,ale rownie dobrze to moze byc: 4x6;6x6;8x3;10x3.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 645
ok, wiec jezeli bym podzielil na 4x bo nie wiem czy nie bedzie tak dla mnie lepiej ze wzgledu ze mam malo czasu na treningi, cwiczylbym trening, trening, wolne, trening, trening, wolne, wolne. I moglbym np robic wtedy sr cze sob nd (co by mi bardziej pasowalo)

Wiec wtedy jak np mowisz zeby przerobic to pod ten rozklad co podales tutaj na 4 dni: https://www.sfd.pl/Jak_poprawic_slabsze_partie.-t778713-s2.html

poniedzialek - barki
wtorek - plecy

czwartek - klatka
piatek - nogi

(czy np plecy/klatka/nogi/barki) obojetnie

Wiec zalozmy wypada dzien klatki i z tego plany push pull legs na klatke jest, wyciskanie plasko i inny kat.

No to ja rozpisalem powyzej to samo tyle ze dodalem rozpietki jeszcze i dalem rampe 8, bo wydaje mi sie ze tak jak mowiles lepiej bedzie na wiecej powtorzen brac. Czyli to jest OK?

-Wyciskanie płasko RAMPA 8 (serie 30kgx8, 50x8, 70x8, 85x8, 90x8, 90x8)
-Wyciskanie skos hantlami RAMPA 8 (22,24,26,28(30))
-Rozpietki 4x10 (np15kg)

i jezeli tak to jak mam zwiekszac w nastepnych treningach? Od poczatku czy w seriach ostatnich dodawac np 2.5kg

O to chodzi w koncu czy nie?

Zmieniony przez - sIacker w dniu 2011-09-04 14:06:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
sIacker

"...wiec jezeli bym podzielil na 4x bo nie wiem czy nie bedzie tak dla mnie lepiej ze wzgledu ze mam malo czasu na treningi, "

nie rozumiem.
to cwicz 2 x tyg.

"...i jezeli tak to jak mam zwiekszac w nastepnych treningach? Od poczatku czy w seriach ostatnich dodawac np 2.5kg "

skoro pojecie ramp(owania) nie jest ci obce,to chyba wiesz,jak masz to robic?

...a z drugiej strony-to nie jest wazne.
najwazniejsze,aby Twoj trening byl progresywny,czyli abys szedl silowo do przodu,bo nie zbudujesz sily,masy machajac ciagle tymi samymi ciezarami.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2011-09-04 14:13:03

"live and die in the squat rack"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebna pomoc, sprawdz

Następny temat

Prośba o pomoc ;]

WHEY premium