SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o pomoc, jaki plan po roku

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 149

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Wiek 18 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 352
Cześć, Mateusz lat 17, ćwiczę od zeszłego roku od 10lipca. Zaczynałem z wagą 53kg przy wzroście 178, dzisiaj ważę 76kg oraz 185cm wzrostu przy 13% BF.
Chciałbym zmienić plan na jakiś super fajny pod masę mięśniową gdyż interesuję się kulturystyką. Myślałem o split (każda partia 1x w tygodniu) aczkolwiek dużo ludzi na Internecie odradzało to gdyż klatka już była zregenerowana i można było ją znów w czwartek robić. Nie chcę Upper/Lower gdyż jestem wyczerpany tym. Polecacie coś typu Pon: Klata, plecy i czwartek: klata plecy a pomiędzy tym resztę partii wcisnąć? Bardzo proszę was w ułożeniu tego gdyż
już nie wiem co wybrać, męczy mnie to. Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62308 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777723

Nie ma super fajnych planów treningowych. Plan musi być po prostu dopasowany do Ciebie i Twoich możliwości. Nie napisałeś nawet jak trenowałeś wcześniej.

Spory progres zrobiłeś przez ten rok, ale 23kg w rok to nie będzie sama masa mięśniowa, nie jesteś w stanie tak szybko budować masy mięśniowej, ale pomijam już Twój progres.
Początkujący najczęściej najlepsze wyniki uzyskują przy większej częstotliwości treningowej niż raz w tygodniu partia, ale to nie znaczy, że split z partią raz w tygodniu jest zły. Po prostu na pewnym etapie warto sprawdzić różne wersje treningowe dla siebie i zobaczyć co na Ciebie działa najlepiej.

Jeśli chodzi o plan treningowy to wiadomo, że musisz go ułożyć sam lub skorzystać z gotowca. Co do samej formuły to jeśli nie pasuje Ci góra/dół możesz spróbować push/pull przy czym w takiej formule warto mieć 4 dni treningowe do dyspozycji i w przemyślany sposób rozplanować treningi.
Wówczas każdą partię treningową trenujesz bezpośrednio dwa razy w tygodniu. Oczywiście efekty nie zależą tylko od treningu, ale i diety i regeneracji.

Polecamy również: Trening FBW i PUSH-PULL dla zapracowanych



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-08-28 13:12:28

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33096 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Klasyczny split odpuśc , jesteś świeżak wiec lepiej częstszy bodziec dać , jak fbw się znudizł to mozesz dać PUSH PULL x2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12061 Napisanych postów 160511 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234648
Witaj:)
na forum nie układamy planów treningowych za użytkowników, jednak chętnie pomożemy Cię naprowadzić na to, aby trafić w dobry plan.
Tez podobnie jak Tomek widzę tutaj plan typu PUSH PULL wykonywany 4 razy w tygodniu naprzemiennie.
Zerknij chocby do leksykonu treningow:
https://www.sfd.pl/lp/treningi-leksykon-treningow/
mas ztam przykladowe rozpiski push pull rowniez, ktore mozesz wykorzystac. Mozesz tez je zmodyfikowac pod siebie i dac nam do oceny, bysmy sprawdzili, czy zmiany sa wporzadku.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalistenika + bieganie

Następny temat

Czy robić trening siłowy na redukcji?

WHEY premium