SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenkę planu;)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4197

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
sam robię FBW 5x5 dwa razy w tygodniu i dwa razy w tygodniu ACT.. oprócz tego jeszcze aero..

jeśli chodzi o redukcję to i FBW i ACT są dobrymi stymulantami, /oczywiście bez diety nic tu nie zrobimy/ ale wiem z doświadczenia że dziewczynki wolą ćwiczyć ACT .. przynajmniej te które ja znam...


ALEXXA .. wyjście jest jedno ... poćwicz sobie 1 miesiąc FBW potem 1 miesiąc ACT ..
nabierzesz doświadczenia i będzie Ci łatwiej odpowiedzieć co masz ćwiczyć... Cel można osiągnąć różnymi drogami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
O tym 5x5 też już trochę czytałam, tyle że to juz raczej high level..
Mógłbyś podać mi jakiś planik FBW?Bo jutro mam siłowy, nie wiem jeszcze jakiA chciałabym się przynajmniej teoretycznie dzisiaj przygotować do niego.
No i z tym rozkładem 1mies/1mies, to tez dobre rozw., choć jak na razie czytam to FBW chyba bardziej mi pasuje.


Zmieniony przez - Alexxa w dniu 2008-04-08 16:39:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Dobra moge cos ci zaproponowac, jak ci bedzie odpowiadac to bierz:
traning A
wznosy lydek 2x25 (mozesz na maszynie wyciskac na lydki, lub bez obciazenia, robic wznosy na stopniu)
przysiady 2x 15
wyprosty nog na maszynie x12;x10
uginanie nog na maszynie x15;x12
wyciskanie na lawce plaskiej (jezeli nie ma lzejszej sztangi to rob na maszynie) x15; x12
sciaganie drazka gornego szerokim chwytem do klatki x12 x8
wyciskanie sztangielek siedzac (barki) x12; x8
uginanie rak ze sztangielkami x12; x8
prostowanie rak na wyciagu (triceps) x12; x8

trening B
wznosy lydek siedzac 2x25
wyciskanie nog na maszynie x15;x10
wypady ze sztangielkami x10;x15
sciaganie nog na maszynie x10; x15
good morning ze sztanga x12;x15
przyciaganie drazka wyciagu dolnego x10 ;x15
rozpietki na maszynie x10; x15
wznosy bokiem (barki) x8; x12
uginanie rak ze sztanga x8;x12
francuskie dwuracz siedzac x8; x12

Robisz te dwa treningi na zmiane jeden po drugim. Pierwszy ma trening bedzie budowac ci sile dlatego najpradopodobniej bedziesz miala w drugiej serii wiekszy ciezar, a drugi wytrzymalosc wiec zostajesz z ciezarem w obu seriach takim samym. Rob na maksa i nie przejmuj sie ze zrobisz 1,2 ruchy wiecej. Zawsze sie rozgrzej ogolnie na rowerku, bierzni itp, i przed cwiczeniami gdzie masz malo powtorzen <20 zrob 2 serie rozgrzewkowe lekkim ciezarem robiac ok 10 ruchow lekko.
Po treningu mozesz robic brzuch, lub robic go w domu, jak chcesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1323 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21774
obliques
wlasnie mowie ze mniej zdenerwowania jest na FBW bo na ACT trzeba szybko przechodzic miedzy urzadzeniami co gdy jest wiecej osob na silowni czesto mamy je zajete.

Huh, opacznie Cię zrozumiałem,. wybacz.

To ja sie ciebie zapytam, jak mozna nauczyc sie techniki gdy nie ma kogo do rzucenia krytycznym okiem i do poprawienia jej?

Co prawda to nie było pytanie do mnie, ale odpowiem:
Normalnie. Człowiek uczy się na błędach. Ja sam się uczyłem techniki ćwiczeń obserwując gify w Atlasie, oglądając filmiki oraz czytając opisy. Na początku co jakiś czas nagrywałem sam siebie żeby sprawdzić, czy dobrze robię technicznie. Więc DA SIĘ bez instruktora. Może nie jestem mistrzem technicznych przysiadów, zapewne kilka szczegółów nie zgadza się z tym, co piszą w Twojej książce - mnie wystarcza fakt, że nie odczuwam bólu, masa i siła idzie w górę, poza treningami (podczas biegania na przykład) też jest wszystko ok.

Poza tym nie mam na razie nic do dodania - aczkolwiek będę cały czas śledził temat, bo ciekawy. :)

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Ne wiem jak Ci dziękować
Już studiuję technikę. Jak oswoję się z tym planem wykupię czas z instruktorem.
będę cały czas śledził temat, bo ciekawy. :) to miło

Zmieniony przez - Alexxa w dniu 2008-04-08 19:43:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Edgar, kazdy orze jak moze , opis opisem, filmiki filmikami, ale nie ma to jak osoba stojaca obok Ja tez teraz kombinuje z power clean i czym wiecej mysle tym gorzej robie brakuje mi wprawnego oka z boku co to poprawi recznie, chociaz jak trzeba to wolno sie naucze poszczegolnych faz ruchu, by cos z tego wyszlo
Alexxa jak cos nie rozumiesz to pytaj , a pozniej jakby co w dzienniku bedziemy korygowac trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Ok, thanksTrochę dzisiaj poczytam, jutro rano i potem na siłkę dawaj!
Z tym dziennikiem to już coraz wiecej myślę, jedyne co mnie oddala od tej decyzji to zbliżająca się obrona mgr i...brak czasu. Ale dla chcącego...
Podziwiam Cię za perfekcję, z power cleanem, mega hardcore!No ale też efekty jaakie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Proszę o wyjaśnienie:
traning A
wznosy lydek 2x25 (mozesz na maszynie wyciskac na lydki, lub bez obciazenia, robic wznosy na stopniu)
przysiady 2x 15 Ze sztangą/wykroczne czy "nożyce"?
wyprosty nog na maszynie x12;x10
uginanie nog na maszynie x15;x12
wyciskanie na lawce plaskiej (jezeli nie ma lzejszej sztangi to rob na maszynie) x15; x12
sciaganie drazka gornego szerokim chwytem do klatki x12 x8
wyciskanie sztangielek siedzac (barki) x12; x8
uginanie rak ze sztangielkami x12; x8 stojąc młotkowy?
prostowanie rak na wyciagu (triceps) x12; x8

trening B
wznosy lydek siedzac 2x25
wyciskanie nog na maszynie x15;x10
wypady ze sztangielkami x10;x15
sciaganie nog na maszynie x10; x15
good morning ze sztanga x12;x15
przyciaganie drazka wyciagu dolnego x10 ;x15w siadzie płaskim, tak?
rozpietki na maszynie x10; x15
wznosy bokiem (barki) x8; x12
uginanie rak ze sztanga x8;x12
francuskie dwuracz siedzac x8; x12

Robisz te dwa treningi na zmiane jeden po drugim. Pierwszy ma trening bedzie budowac ci sile dlatego najpradopodobniej bedziesz miala w drugiej serii wiekszy ciezar, a drugi wytrzymalosc wiec zostajesz z ciezarem w obu seriach takim samym. Rob na maksa i nie przejmuj sie ze zrobisz 1,2 ruchy wiecej. Zawsze sie rozgrzej ogolnie na rowerku, bierzni itp, i przed cwiczeniami gdzie masz malo powtorzen <20 zrob gdy suma powtórzeń w dwóch seriach mniejsza od 20? 2 serie rozgrzewkowe lekkim ciezarem robiac ok 10 ruchow lekko.
Po treningu mozesz robic brzuch, lub robic go w domu, jak chcesz

Zmieniony przez - Alexxa w dniu 2008-04-09 11:08:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 10257 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 42828
Obliques, z tymi nogami to nie przegięłaś? Jak dla mnie za dużo ćwiczeń w jednym treningu. Dobrze zrobiony przysiad wystarczy w zupełności na początek .
Co do pleców się nie wypowiadam (no bo jak bez martwego ciągu? ), ale wyciskanie płaskie i stojąc powinny na klatkę i barki też w zupełności wystarczyć.
Ramionka fakultatywnie - jedno ćwiczenie na bic w A i na tric w B (albo odwrotnie) - po co bez końca siedzieć na siłowni?
Dodatkowo dałbym po 2 ćwiczenia na plecy w jednym treningu (coś na górę i prostowniki).

Zmieniony przez - radosuaf w dniu 2008-04-09 11:19:03

Półmaraton w 1:57:11! :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3023 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21590
Obluś?Pomóż...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW- prosze o ocene;)

Następny temat

trening na sile,pytanie

WHEY premium