SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy ze stabilizacją

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 117

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 20 lat Na forum 65 dni Przeczytanych tematów 56
Witam
Ćwicze fbw 5x5 od jakiegoś czasu, mam problemy z paroma ćwiczeniami.

*Przy wyciskaniu leżąc na szerokim chwycie pomimo mostka i spiętych łopatek nie potrafię prowadzić prosto sztangi - ręce mi się trzęsą oraz kij idzie krzywo

*Podciąganie wąsko - w ostatniej fazie ruchu koncentrycznego ręka zaczyna mnie "piec" w łokciu

*Wyciskanie żołnierskie ohp - co do tego ćwiczenia chciałbym jakiś patent na stabilizacje i tipy odnośnie techniki (łopatki, szerokość chwytu)

Dodam że problemy występują nie tylko przy "dużych" obciążeniach oraz to że mam podejrzenie łokcia golfisty (jedna ręka jest jakby trochę dłuższa w łokciu, genetycznie słabe stawy)
Poza tymi ćwiczeniami nie mam problemów z techniką. Cała sprawa mnie strasznie demotywuje, liczę na waszą pomoc :)

Waga: 84kg Wzrost: 180cm Wiek: 20lat

Wl: 5x5 65 kg Martwy: 5x5 90 kg Przysiad 5x5 85 kg

Plan:

Zmieniony przez - Adriam23 w dniu 2019-08-08 20:25:03
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10246 Napisanych postów 116976 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1381271
w wyciskaniu sztanga nigdy prosto nie idzie, jedynie na suwnicy smitha.
ohp stabilizacja czego ramion, odcinka lędźwiowego, zbyt ogólnie wszystko napisane

Jaki masz staż treningowy ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4004 Napisanych postów 54732 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 704212
Ja bym się nie szarpał na Twoim miejscu z jakimiś planami typu 5x5 po tym co piszesz może Ci brakować wytrzymałości siłowej. Ale po co się brać za 5x5 przy takich wynikach to nie rozumiem.
W wyciskaniu leżąc pobaw się chwytem może nieco węższy chwyt sprawdzi się lepiej jednak tak aby przedramiona były prostopadłe do podłoża.
W żołnierskim musisz wyczuć pozycję dla siebie tutaj główną robotę w wyciskaniu stojąc robi stabilizacja rdzenia czyli brak pogłębienia lordozy lędźwiowej i najczęściej dobrze sprawdza się chwyt nieco szerszy od szerokości barków.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 20 lat Na forum 65 dni Przeczytanych tematów 56
anubis84
w wyciskaniu sztanga nigdy prosto nie idzie, jedynie na suwnicy smitha.
ohp stabilizacja czego ramion, odcinka lędźwiowego, zbyt ogólnie wszystko napisane

Jaki masz staż treningowy ?

Staż: Jakieś 1.5-2 lata ale z dużymi przerwami, efektywny jakieś 6miechów

Nie mówie o wyciskaniu od linijki wiem ze nigdy nie idzie prosto, chodzi mi o to że jedną reką wyciskam troche wyżej i nie moge tego skorygować.

A co do ohp to bujam sie przód/tył i na 90% chodzi o odc. lędźwiowy

Zmieniony przez - Adriam23 w dniu 2019-08-10 19:03:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
rion10
Ja bym się nie szarpał na Twoim miejscu z jakimiś planami typu 5x5 po tym co piszesz może Ci brakować wytrzymałości siłowej. Ale po co się brać za 5x5 przy takich wynikach to nie rozumiem.
W wyciskaniu leżąc pobaw się chwytem może nieco węższy chwyt sprawdzi się lepiej jednak tak aby przedramiona były prostopadłe do podłoża.
W żołnierskim musisz wyczuć pozycję dla siebie tutaj główną robotę w wyciskaniu stojąc robi stabilizacja rdzenia czyli brak pogłębienia lordozy lędźwiowej i najczęściej dobrze sprawdza się chwyt nieco szerszy od szerokości barków.

Polecono mi ten plan jako najlepszy dla początkujących na polepszenie siły, ale jestem otwarty na popro

Tak zrobię :D

Odcinek lędźwiowy to moja pięta achillesa, tam gdzie moge nadrabiam brzuchem ale w tym wypadku musze nad tym popracować, tylko nie bardzo wiem jak sie za to zabrać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10246 Napisanych postów 116976 Wiek 35 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1381271
Co do wyciskania może masz wadę budowy, jedna łopatka cofnięta, czy jakieś inne skrzywienie.

Co do ohp, to jak w tym odcinku Cię buja to wzmacnaianie gorsetu, martwy planki

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Da sie to sprawdzić w jakiś prosty sposób ? Do lekarza sportowego chce iść tylko w ostateczności. Mogę nagrać kilka powtórzeń z tych ćwiczeń jeśli powie ci to coś więcej :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4004 Napisanych postów 54732 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 704212
Ja wychodzę z założenia po co wchodzić na plany 5x5 czyli na siłowy zakres powtórzeń skoro początkujący jest w stanie budować siłę na 8 powtórzeniach przy jednoczesnym poprawianiu wytrzymałości siłowej.
Wszystkie podstawowe ćwiczenia dajesz na 8 powtórzeń, oczywiście przy ustalonych przerwach między ćwiczeniami i seriami, a także tempem.
Plan generalnie może zostać tylko bym zwiększył zakres powtórzeń. W jednym treningu zostaw sobie łydki, a w drugim daj brzuch.
Do tego brak upadku mięśniowego tylko upadek techniczny.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Masz na myśli z 5x5 zrobić 5x8 czy 3x8 ?
Jeśli chodzi o tempo to raczej intuicyjne ale gównie szybko podnoszę wolno opuszczam
Gdybym ćwiczył na tym planie do upadku mięśniowego to nie dotrwałbym nawet do połowy :D

Zmieniony przez - Adriam23 w dniu 2019-08-12 19:30:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Zmiana jest konieczna ale gdzieś w połowie będzie najlepiej się spotkać. Dałbym 4x8 powtórzeń będzie optymalnie.
Co do tempa to jest to podstawowy parametr treningowy i warto go mieć pod kontrolom bo co innego podnieść 100kg z tempem 4010 a co innego z 3010. Niby mała różnica a jednak robi robotę.
Z tym upadkiem mięśniowym trzeba być ostrożnym bo nadużywany niepotrzebnie przeciąża układ nerwowy, a początkujący bardziej się powinien trzymać upadku technicznego niż mięśniowego. Popróbuj na sobie i sam wyciągnij wnioski.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW Sakera od 6 miesiecy, chyba potrzebuje zmian, trening zaczął sie nudzić.

Zestaw 1