SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem ze stożkami rotatorów

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 640
Witam mam ogromny problem z rotatorami od dwóch lat.Praktycznie już nie jestem w stanie robić wyciskania żołnierskiego .Bylem u fizjoterapeuty i on stwierdził ,że da radę to naprawić ćwiczeniami .Wiec od pół roku naprawdę mocno przykładam się do ćwiczeń rotatorów .Dzieki tym ćwiczenia mogę w miarę normalnie ćwiczyć ,ale ból jest ciągle po treningu taki ,że muszę wspomagać się naproxenem .Czy ktoś ma lub miał podobny problem i czy udało mu się go wyeliminować?Czy może jednak będę się z tym bólem zmagał do końca życia .Dodam ,że trochę nie posłuchałem fizjo i nie zmniejszyłem znacząco ciężarów no tylko może przez pierwsze tygodnie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6341 Napisanych postów 76426 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 757104
Niestety, nasz organizm, wraz z wiekiem zużywa się mniej lub bardziej. W zależności od tego, jak bardzo narażamy go na różnego rodzaju czynniki mające na to wpływ. Pewnych zmian zwyrodnieniowych, zwapnień, ścierania się chrząstki stawowej już nie cofniesz. Można jednak wzmacniać odpowiednie mięśnie, które pomogą funkcjonować w normalny sposób, nawet trenując. To już kwestia fizjoterapeuty i pracy własnej z ćwiczeniami specjalistycznymi, czy też rozciąganiem, rolowaniem. Trening warto dostosować tak, aby wyeliminować ćwiczenia generujące ból. Ja np. nie wykonuję w ogóle wyciekania sztangą leżąc. Sztangielkami nogę ułożyć tak łokcie, że ból w barkach nie przeszkadza.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 640
Aha dodam ,że mam 47 lat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12235 Napisanych postów 30638 Wiek 75 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1131859
Mam 75 lat i kilka miesięcy temu miałem problem z barkami - nie było mnie stać na fizjo i sam się wyleczyłem .
Jednak Twój fizjo dobrze Ci radził - pomaga głównie zmniejszenie obciążenia i można dalej trenować a nawet trzeba gdyż na tym polega rehabilitacja! Trenowałem mimo lekkiego bólu (czasem z trochę większym bólem ).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 640
Dzięki za odpowiedź ,od razu lżej jak się czyta odpowiedź od kogoś kto ma 75 lat i sobie poradził .Szacunek 75 lat poważny wiek .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 640
Może ktoś jeszcze się podzieli swoimi doświadczeniami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10174 Napisanych postów 30510 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 729485
A co dokładnie masz z tymi stozkami?
Coś zerwane,naderwane,uszkodzone ?
Ogólnie w tym wieku co jesteś,jak podejdziesz do tego dobrze ból zniknie i bedzie można trenować cw na barki blisko 100 %.

Ale najpierw trzeba to spokojnie zregenerować i wzmocnić-a to wymaga czasu-roku,dwóch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 640
Według fizjo poprostu osłabione są bo nie były trenowane razem z resztą mięśni .Przy wyciskaniu zolnierskim przeskakuje coś mocno .Po klacie i barkach zawsze musze ratować się naproxenem bo bym nie przespał nocy .Cwicze same rotatory dwa razy w tygodniu przed każdym treningiem rozgrzewka pół godziny .Wiec co mam zejść z ciężarów na rok ? Jesli tak to jak bardzo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12235 Napisanych postów 30638 Wiek 75 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1131859
Z ciężarami schodzisz na tyle aby nie zwijać się z bólu przy wykonywaniu serii. Wykonywać w serii wiele powtórzeń czyli przynajmniej 8 zanim ciężar Cię pokona. Trenuj wszystkie 3 części barków. Ciężar zwiększasz gdy ból na to pozwala. Masuj to co boli i zwiększaj zakres ruchu w stawie każdego dnia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4655 Napisanych postów 7330 Wiek 42 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 39916
A robiłem tomograf lub rezonans? Jak Ci przeskakuje to nie koniecznie to muszą być rotatory, przy urazach obrabku stawu barkowego masz takie same objawy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4 Napisanych postów 20 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 640
Nie robiłem żadnych badań tego typu .Pomyslalem wcześniej ,że może to być obrabek ,ale zaufałem fizjoterapeucie .Jak to obrąbek to problem będzie większy.Tylko zastanawia mnie ,że obydwu barkach naraz .Wiec wydaje mi się ,że to stożek jednak .Trzeba będzie zrobić jednak te badania .Dzieki za odpowiedzi .
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12235 Napisanych postów 30638 Wiek 75 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1131859
goldberg1982
A robiłem tomograf lub rezonans? Jak Ci przeskakuje to nie koniecznie to muszą być rotatory, przy urazach obrabku stawu barkowego masz takie same objawy.
Może to być również od bicepsów.
Wszystkie te rzeczy leczy się tak samo: więcej serii z ciężarem pozwalającym na wykonanie najlepiej kilkunastu powtórzeń w serii bez większego bólu.
Tak robiłem i jestem coraz sprawniejszy oraz silniejszy.
Specjalista od barków operował mojej żonie barki i na moją sugestię o sterydach nie chciał ich wypisać - powiedział, że naturalnie i dłużej jest lepiej!
3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poważne problemy ze ścięgnami po SAA

Następny temat

Ankieta nr 15 -przerzucamy się na ręce :)

WHEY premium