SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z wagą - 97 kg nie chce spadać

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1286
Cześć wszystkim, to mój pierwszy temat.

1 sierpnia uznałem że pora zgubić brzuch. Przy wzroście 189cm ważyłem jakieś 103 kg, 34 mm fałdy na brzuchu
Swoje starania rozpocząłem od ułożenia diety i zmiany nawyków żywieniowych.
Z dnia na dzień wywaliłem cukier, słodzone napoje, słodycze itp. (nie był to dla mnie problem, dobrze mi z tym) Wyrzuciłem biały chleb na rzecz pełnoziarnistego.
Kupiłem odzywkę białkową
Zrobiłem morfologie krwi (lekarz mówił ze spoko)
Zacząłem zwracać uwagę na błonnik, dodaje siemię lniane do szejków itp
Praktycznie codziennie na obiad jadam ziemniaki które uwielbiam, ryż mi nie wchodzi
Każdy dzień rozpoczynam od szejka (mleko/owies/białko/serek wiejski/ owoce)
Prowadzę raczej aktywny tryb życia, w sierpniu skupiłem się na diecie + rower, zero ćwiczeń siłowych

ustaliłem sobie limit na 2700 kcal (20% białka/ 30 tłuszcze/ 50 węglowodany)

Waga leciała ładnie
1 sierpień - 103 kg - 34 mm fałdy na brzuchu
7 sierpień - 101,1 kg
14 sierpień - 98,9 kg
21 sierpień - 98,5 kg
30 sierpień - 97,4 kg - 30 mm fałdy

na początku września waga zatrzymała się na 97 kilogramach
postanowiłem uciąć dietę do 2500 kcal, waga ani drgneła
następnie powróciłem do 2800 kcal i wprowadziłem ćwiczenia siłowe, 3 razy w tygodniu po 25 minut (pompki, drążek, bułgarski worek)
Wrzesień się kończy a waga nadal pokazuje 97 kg
Co teraz?
Wkręciłem się w temat diety, lubię o tym czytać, czuje się lepiej jedząc zdrowsze rzeczy ale miło było by zgubić tego maćka i ważyć te 90kg
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Nie musi być to przecież twaróg. Dowolne źródło białka, przygotowane w apetyczny sposób. Gdyby pomyślał o samym twarogu, pewnie też bym nie był głodny.

https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9051 Napisanych postów 82733 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699767
Może zacznij porządnie ćwiczyć ? Bo takie pompki to raczej dużo nie zdziałają .
Wstaw diete do oceny .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1286
nie mogę edytować postu, tak wygląda mój przeciętny dzień

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
A prowadzisz inny rodzaj obserwacji niz waga? Miara albo lustro dla przykladu.Bo moze byc lepiej a waga stac.

Z ta aktywnoscia to nie szalejesz, przydalby sie konkret, jakis mocniejszy bodziec dla organizmu. Moze metabolizm Ci siadl. Jesli nie chcesz typoqej silownii to moze jakas kalistenika albo interwaly? Szczerze to z takiego poziomu to waga dosc szybko leci, ale to nie regula.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1286
abdulkanarek
A prowadzisz inny rodzaj obserwacji niz waga?

obserwuje się w lustrze i mierze fałde na brzuchu, stoi

abdulkanarek
Z ta aktywnoscia to nie szalejesz

4 razy w tygodni pracuje fizycznie, codziennie się ruszam

abdulkanarek
Moze metabolizm Ci siadl.

Zacząłem się zdrowo odżywiać, wywaliłem z diety syrop fruktozowy i olej palmowy i to miało się odbić na metabolizmie, nierozumiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Nie dramatyzuj ;) Toc te kg to w miesiac nie powstaly w miesiac nie zgina. Na spokojnie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
podziel w/.w rozpiskę na posiłki jak co z czył łaczysz i o których godzinach

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Podziel to wszystko, normalnie na posiłki. Wypełnij również ankietę działu:

http://m.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html

Poza tym miarą efektów są obwody ciała mierzone co 1-2 tygodnie rano na czczo. Z kolei podstawą ich uzyskania treningi siłowe.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Podaj swój przykładowy dzień jedzenia z podziałem na posiłki.
Trening siłowy jest tutaj podstawą, aby nadać kształt i sprężystość sylwetce.

Bez tego faldy na brzuchu mogą pozostać.
Skóra musi się powoli ''naciągać''.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1286
@dude @anubis84
tak to mniej więcej wygląda

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 975 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 35767
Za duża ilość mleka i płatków owsianych, spróbuj je jeść z wodą - moim zdaniem zdecydowanie lepsze. 400g. serka wiejskiego to też zdecydowanie za dużo. Tylko 130g mięsa dziennie? Mało :]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy odżywiam się niezdrowo ?

Następny temat

Dieta i cwiczenia przy leczeniu lekami psyhotropowymi

WHEY premium