SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z dolnym odcinkiem kręgosłupa.

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2352 Napisanych postów 23627 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 202674
Od jakiegoś czasu nie rozstaję się z pasem, tak jak pisałem wcześniej problem tkwi w ustawieniu dolnego odcinka kręgosłupa przy wyciskaniu na barki i klatkę na skosie, po prostu za bardzo się wyginam i jestem pewien że to jest główną przyczyną bo kiedyś trenując bez pasa właśnie przy wykonywaniu tych ćwiczeń delikatnie nadwyrężyłem ten odcinek. To jest główny mój problem a kolejny to że siła na obecnym cyklu rośnie mi strasznie szybko i drastyczne zwiększanie obciążeń sprzyja takim dolegliwościom plus do tego dochodzi to wygięcie i mam teraz taki cyrk chodź już czuję poprawę ale przerwę od siłowni robię do czwartku

BiNiOL-GMC wiem że oba te środki zawierają tą samą substancję czynną ale po profenid czułem się bardzo źle, zawroty głowy, nudności itp. dlatego prosiłem lekarza o zmianę na inny lek i mimo tego że są praktycznie takie same teraz nie doświadczam działań niepożądanych ; wątroba jest mocno zabezpieczona bo jestem na cyklu z orali tylko teraz na czas tych medykamentów zwiększyłem dawki osłonek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 854
Poliquin i thib nie maja zadnych podopiecznych majacych jakiekolwiek sukcesy w kulturystyce wiec ich opinie uwazam za gowno warte, a same osoby przereklamowane.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3095 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25822
Co do ketonalu i innych srodkow przeciwbolowych jaki maja sens stosowania. Ja nie uzywam srodkow przeciwbolowych maskuja bol co powoduje, ze przez chwilowe znieczulenie nieuwazasz na miejsce bolu. Bol to sygnal nie choroba. Ja osobiscie proponuje ci przez miesiac odciazyc kegoslup ewentualnie kupic taki pas usztywniajacy ledzwiowy, a pozniej ewentualnie wzmacniac plecy. Na przeswietleniu bedzie widac mniej wiecej zlamanie, natomiast na rezonansie wszystko poczwszy od ucisku na nerw przepukliny itp. Ogolnie z kregoslupem zartow nie ma wedlug mnie. A problem sie zaczyna gdy czlowiek forsuje go przez sile zaduzy ciezar za slabe miesnie plecow most peka jak liny puszczaja.

Światło wierzy, że przemieszcza się szybciej od wszystkiego,
ale sie myli. Nieważne jak szybko pędzi, zawsze odkrywa,
że ciemność dotarła na miejsce
wczesniej i juz na nie czeka...
Born To Be Wild

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 1915 Wiek 52 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11783
Też mam przepuklinę jądra miażdżystego i dyskopatię. Na początku ból był taki, że chodzić ciężko było. Od roku ćwiczę zawsze z pasem grubym skórzanym - nie ważne czy to plecy ćwiczę czy triceps. Ból jak ręką odjął. No i co jakiś czas zapodaję mieszankę Deka + Bold + Miks.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 414 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10194
Naprawdę polecam zrobic rezonans lub tomografię bo bez tego wszelkie domniemania pozostają domniemaniami a tak wiemy co się dzieje.

Siłownia to nie jest najwazniejsza rzecz w życiu i wydaje mi się, że zdrowie to podstawa. Uraz kręgosłupa nieleczony może mieć bardzo poważne konsekwencje.

NIe jestem lekarzem ale miałem przepuklinę jądra miażdzystego z uciskiem na rdzeń kręgowy + niedowład nogi i opadającą stopę.
Historia była dość prosta - zaczęło boleć - zacząłem ćwiczyć z pasem. Pobolewało nadal aż w końcu zaczęło tak napier że masakra. Wtedy szpital, zastrzyki przeciwbólowe, które nic nie pomagały bo był już uciśk na rdzeń.
Następnego dnia ból przeszedł ale już była opadająca stopa i niedowład nogi. Nerw zaczął obumierać z powodu ucisku.
Operacja i potem 6 miesięcy rehabilitacji. Zastrzyki z nivalinu 2 serie po 40 zastrzyków (1 dziennie).

To było 5 lat temu. Po 2 latach od operacji wróciłem do dawnej formy...

PANOWIE KRĘGOSŁUP TO NIE ŻARTY.
Ja byłem młody i głupi. Nikt mi nie doradził.
Teraz mogę doradzić wam - nie żartujcie z kręgosłupem.

Pozdro.

yeah buddy...light weight baby!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1166 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11411
Hej

LASIX koniecznie zrób REZONANS - koszt 300-400zł i w kilka godzin wiesz co ci jest, bo masz konkretny opis i wiesz na czym stoisz
wg mnie pewnie masz wypuklinę (*****sko boli, a to nawet nie dyskopatia...)

ZRÓB ten rezonas - ja zrobiłem wiem co mi jest
i dzięki niemu dobrałem ćwiczenia

rezonans ma to do siebie, że w porównaniu do rtg (który ma niską dokładność i niewiele w nim widać) powie Ci dokładnie wszystko

na bóle polecam Ci lampę podczerwienną philipsa 150w lub z jego żarówką
wygrzewa wgłąb ciała 15minutowa sesja dziennie bez chemii daje zauważalną poprawę

deca działa podczas cyklu jak najbardziej

polecam wzmocnić proste grzbietu - klasyczne bez obciążen
oraz brzuch z obciążeniem

jak na razie nic mnie nie boli
lampy też już dawno nie używałem
nie robię martwego i nie wiosłuję ze sztangą
wyciskam nad głowę
staram się na maksa wykorzystać ciężar przy idealnym ruchu
i jest dobrze

trzymam kciuki i zacznij od rezonansu
no i odżywiaj struktury artox vitalmaxa w proszku i artheoblock olimpa (nazwy mogę przekręcać)
będziesz miał 100% diagnozę lekarską!

każdy z nas jest inny...
dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie...
w dopingu najważniejsza jest profilaktyka, by doping dawał to po co został stworzony, czyli radość, a nie szybszą śmierć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2352 Napisanych postów 23627 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 202674
oSKI_TM88 dzięki na pewno zrobię to badanie choć ból już przechodzi ale jestem ciekaw czy coś złego się tam nie dzieje, w przyszłym tygodniu idę do neurologa, może uda mi się wyrwać skierowanie na rezonans a jak nie to z własnej kieszeni będzie trzeba zasponsorować.
Czytałem o tej wypuklinie i faktycznie możesz mieć rację, pasuje to do objawów i miejsca bólu no ale zobaczymy jak to będzie. Dzięki za pomoc, sog.

ps. co do treningu to najbardziej żałowałbym gdybym musiał zrezygnować z wiosłowania sztangą bo to według mnie najlepsze ćwiczenie na plecy, martwe ciągi robię tylko cyklicznie w okresach budowania masy

Zmieniony przez - Lasix w dniu 2011-04-27 23:24:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1166 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11411
więcej stracisz czasu na lekarza i potem 3 miesiące będziesz czekał
leć na rezonans znajdź tani będziesz miał tam opis lekarza
potem kręgarz i tyle albo sam nauczysz się dobrze funkcjonować
no wiosłowania ja na razie nie robię trudno :)

każdy z nas jest inny...
dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie...
w dopingu najważniejsza jest profilaktyka, by doping dawał to po co został stworzony, czyli radość, a nie szybszą śmierć

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2352 Napisanych postów 23627 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 202674
rezonans mam wyznaczony na przyszły tydzień więc poczekam, a ból ustąpił całkowicie, powróciła też sprawność ruchowa :) tylko nie wiem czy na treningu pleców zrezygnować z tych wiosłowań czy robić je dalej ? bo jestem na bombie i to ćwiczenie dobrze nabija masę, w sumie można pościągać wyciąg dolny na szeroko ale to już nie to samo, wolny ciężar to wolny ciężar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1166 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 11411
nie zapominaj o pasie :)
i o technice i próbuj
na razie bym odpuścił wcale wolne ciężary w sensie na stojąco lub w pochyleniu
kup tą lampę niecała stówa, a daje radę :)

każdy z nas jest inny...
dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie...
w dopingu najważniejsza jest profilaktyka, by doping dawał to po co został stworzony, czyli radość, a nie szybszą śmierć

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

saa w tabletkach...

Następny temat

Źle wykonanie injekcje - brak efektu?

WHEY premium