SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z brzuchem

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4935

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 608
1. Zdj sylwetki: będzie niżej
2. Wiek: 22
3. Waga: 72
4. Wzrost : 175
5. Brak
6. Obwód pasa : 88
7. Obwód klatki: 100
8. Obwód uda : 55
9. Basen od czasu do czasu
10. Prawdopodobny zespół jelita drażliwego
11. Choroba pleców (ZZSK),
12. Basen, rowerek, ćwiczenia z ciężarem ciała
13. jadłem wszystko po prostu
14. brak
15. do 500 zł
16.
Witam! Od kiedy pamiętam byłem chudy z wyjątkiem brzucha który zawsze odstawał. Niby po napięciu widać jakiś zarys brzucha ale ogólnie jest on zalany i po spuszczeniu powietrza wyglada nie atrakcyjnie jak widać na zdjęciu. Jakies 3 miesiące temu chciałem się wziąć trochę za siebie. Zacząłem chodzic 3x w tyg na basen, treningi z ciężarem ciała , co do diety to nie będę ukrywał. Dzieki doświadczeniom z przeszłości wiedzialem ze muszę pochłaniać duże ilości jedzenia żeby w ogóle przytyć jednak z wiekiem metabolizm strasznie mi zwolnił , dodatkowe kilogramy nie były problemem ale wszystko , może nie wszystko ale 3/4 szło w brzuch . Mój ojciec zawsze borykał się z tym problemem, cierpi na zespół jelita drażliwego i jestem na 90% pewny ze również mnie dotyczy ten problem.

Postanowiłem w końcu coś z tym zrobić i poradzić się was , chciałbym aby mój brzuch wyglądał lepiej , chciałbym potem dołożyć również trochę kilogramów ale masy mięśniowej. Niestety w moim przypadku w grę nie wchodzi siłownia chyba ze podstawowe ćwiczenia z ciężarem ciała jak drążek , pompki , rowerek ponieważ cierpię na dość poważną chorobę pleców i ciężary nie wchodzą w grę. Mogę również jeździć na basen i od czasu do czasu pobiegać. Od czasu do czasu ponieważ również nie jest to wskazane na plecy.
A i jeszcze jedno , na żywo brzuch wyglada duzo gorzej niż na zdjęciach :'-(
Pozdrawiam i liczę na pomoc !!











Zmieniony przez - b4rtek10 w dniu 2019-10-23 16:05:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Oryginalny nie będę, trzeba zadbać o odpowiednie odżywianie, jak masz problemy z plecami to nie wiem czy treningi brzucha też wchodza w gre, przy niektórych ćwioczeniach np odcinek lędzwiowy będzie narażony na przeciażenia

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
witaj, nazbieralo sie nieco sadla i trzeba to pozadnie zredukowac po prostu niec wiecej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 608
Rozumiem, tak tez zrobię , tylko mam pytanie, porady co do dalszych kroków. Jeśli udałoby mi się już zredukować ten tłuszczyk to chciałbym jakies wskazówki co do zbudowania trochę masy. Rozumiem że pewnie węgle ograniczyć do minimum ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33138 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
b4rtek10
Rozumiem, tak tez zrobię , tylko mam pytanie, porady co do dalszych kroków. Jeśli udałoby mi się już zredukować ten tłuszczyk to chciałbym jakies wskazówki co do zbudowania trochę masy. Rozumiem że pewnie węgle ograniczyć do minimum ?
Nie ma sensu wybiegać tak daleko w przyszłość - zrealizuj główny cel najpierw .i na tym się skup bo tu i teraz jest problem .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12084 Napisanych postów 160544 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234840
b4rtek10
Rozumiem, tak tez zrobię , tylko mam pytanie, porady co do dalszych kroków. Jeśli udałoby mi się już zredukować ten tłuszczyk to chciałbym jakies wskazówki co do zbudowania trochę masy. Rozumiem że pewnie węgle ograniczyć do minimum ?


patrzac na to jak wygladasz najblizsze 3 miesiace bedziesz redukowal, wiec nie ma co sie teraz zastanawiac nad masa zredukujesz odezwiesz sie w temacie to ci pomozemy bez problemu

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 608
Okej dzięki za pomoc !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Węfli nie trzeba ograniczać do minimum, z powodzenie można redukować na nich trzeba odpowiedni bilans zastosować i dobrej jakosci pożywienie

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136812
Mistrzu, jedząc byle co i byle dużo + nie ćwicząc normalne że tylko brzuch urośnie. Nie dajesz bodźca mięśniom + nie spalasz dużej ilości kcal na siłce to co ma urosnąć?

A rower? Możesz śmigać? Duże tempo i podjazdy pod górkę mogą dotyrać.

Na masę jak chcesz kalistenikę to owszem, coś tam zbudujesz, ale podejdź do tego na poważnie i przygotuj się na:

dużą objętość treningową
przechodzenie na coraz bardziej zaawansowane figury żeby BYŁO TRUDNIEJ i mięśnie miały jakiś bodziec.

https://workout-polska.pl/index.php/artykuly/24-galerie-rutyny-madbarz/103-rutyny-madbarz-beginner
https://www.gymnasticbodies.com/forum/


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2019-10-26 22:10:10

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 608
Tak na rowerze mogę śmiało śmigać, z tą kalenisteniką to słabo , chodziło mi bardziej o zwykle podciągania drążku , pompeczki, dipy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 608
Witam, jestem po 4 miesięcznej redukcji, sylwetka wyglada tak jak na zdjęciu , waga 65/66. Zdjęcie robione na czczo, wieczorem trochę gorzej ale nie ma tragedii. Jadłem codziennie około 2100 kcal. I teraz pytanie do was , co robić dalej , jak to robić. Chciałbym w przyszłym tygodniu wejsc na mase , kalkulator wyliczył mi ze muszę jeść 2500 kcal żeby utrzymać wagę. Chciałbym się dowiedzieć ile waszym zdaniem powinienem jeść tych kcal żeby się nie zalać jak ostatnio, żeby spokojnie przybierać suchej masy mięśniowej. Dodam jeszcze ze zacząłem leczenie pleców i po konsultacji z lekarzem mogę spokojnie zacząć trenować na siłowni , oczywiście bez szaleństw. Z góry dziękuje za odpowiedz

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena planu push pull

Następny temat

Jak przytyć kiedy ma się z tym problem? Czy odżywki pomogą?

WHEY premium