SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Portocaliu -w silnym ciele zdrowy duch

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1465

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1574
Witam Was serdecznie.
Bez zbędnego rozwodzenia się przechodzę do konkretów ;)

Co chciałabym osiągnąć? Wzrost kondycji organizmu, siły, spadki centymetrowe i ujędrnienie...bo jestem słaba jak szczypiorek.
Moja słabość? Ziemniaki :D
A czego oczekuję od forum? Bata, bo po ostatnich ewolucjach w moim życiu czasami ciężko o ruszenie tyłka z miejsca.

Informacje
Wiek : 19
Waga : 67
Wzrost : 173
Obwód w biuście(1) : 98
Obwód pod biustem : 75
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 73
Obwód na wysokości pępka : 89
Obwód bioder (3): 99
Obwód uda w najszerszym miejscu: 57
Obwód łydki : 39
W którym miejscu najszybciej tyjesz : uda, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : barki,ręce
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: gimnastyka korekcyjna + core codziennie, marszobiegi 2-3x w tygodniu i ćwiczenia wzmacniające + siłowe 2x w tygodniu (w zależności od dyspozycji)
Co lubisz jeść na śniadanie: jaglankę
Co lubisz jeść na obiad : ziemniaki, mięso+ warzywa, lub ryż z warzywami
Co jako przekąskę : orzechy
Co jako deser : zależy na co mam ochotę
Ograniczenia żywieniowe : dieta bezmleczna, bezglutenowa, alergia na orzechy laskowe, ograniczona ilość produktów białkowych w diecie, nie jem ryb ani owoców morza
Stan zdrowia: średnio na jeża, choć jak jestem grzeczna to jest całkiem przyzwoicie (celiakia, kamica nerkowca, skolioza i krzywa miednica, alergie pokarmowe...chyba o niczym nie zapomniałam )
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: tak (anty)
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: bieganie, ćwiczenia "dywanowe", rower, gimnastyka
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Mg+B6, Ca+D, sporadycznie fosfolipidy sojowe
Stosowane wcześniej diety : 1500-1800kcal, niskowęglowodanowe i wysokowęglowodanowe

Przykładowe, wcześniejsze jadłospisy (z różnych okresów, czasami nie ma mnie w chałupie cały dzień):
Ś - kasza jaglana z jabłkiem i cynamonem
II - makaron kukurydziany z sosem pomidorowym
O - kasza jaglana z sosem pomidorowym
P - chrupki kukurydziane (dałam 100g choć na pewno było mniej)
K - pieczona pierś z kurczaka z ziemniakami
1465kcal
BTW: 74.1/15/271.5g
**
Ś - kasza jaglana z warzywkami
II - kasza jaglana z warzywkami i kurczakiem
O - kasza gryczana z warzywkami i kurczakiem
K - wafel kukurydziany z jajkiem na twardo
1232kcal (z tego co pamiętam wtedy w kuchni wieczorem królowały przetwory i nie dało się do niej wejść, żeby coś porządnego zjeść :D)
BTW: 102.7/22.4/179.7g
**
Ś - kasza jaglana z olejem kokosowym i cynamonem
II - 3 parówki drobiowe (parówki, które są w 98% z mięsa drobiowego i mają ogółem 5 składników...sporadycznie jem jak nie ma możliwości przygotowania posiłku)
O - potrawka jaglana z sosem paprykowym
K - sałatka z jajcami
1513kcal
BTW: 59.6g/70.2g/176.8g

Co do treningu to robię marszobiegi na wydolność na razie (o ile kręgosłup pozwala) 3x w tygodniu, ewentualnie rower, a siłę staram się poprawić ćwiczeniami z ciężarem własnego ciała i 2kg hantelkami, gdyż mam kategoryczny zakaz od rehabilitantki używania większego ciężaru.
Jestem 10 miesięcy po operacji, kiedy to miałam 2 miesiące leżenia i z mojej całkiem fajnie wysportowanej i w miarę silnej sylwetki zrobiło się TO co widać poniżej, chociaż to i tak już jest lepszy stan niż był w styczniu :p

No i tak to wygląda...trzeba spiąć to i owo, co by się nie rozlazło ;)
Mam nadzieję, że się jakoś dogadamy.
Trzymajcie się!

Wybaczcie mi zdjęcia trochę z dupy wzięte, ale akurat nie miałam innych możliwości :p




Zmieniony przez - portocaliu w dniu 2014-09-15 13:05:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1574
Witam Was w dniu dzisiejszym. Generalnie doprowadzam swój jadłospis powoli do stanu używalności. Po ostatnich wzlotach i upadkach to wcale łatwe nie jest, chociażby przez ciągłą chęć mielenia czegoś paszczą ;)

RUCH
marszobieg 1:2 + 2min chłodzenia (razem 20 minut)
w planach mam jeszcze gimnastykę + core

MICHA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 241
Bardzo malutko na śniadanie i zbyt dużo na drugie, trzeba to trochę zmodyfikować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 9908 Wiek 51 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 178038
pam_c
Bardzo malutko na śniadanie i zbyt dużo na drugie, trzeba to trochę zmodyfikować :)


Jak juz doradzasz to może zaproponuj jakeś modyfikacje.

A tak bardziej bardziej konkretnie z mojej strony - nie wliczasz kalafiora, papryki czerwonej (kłania sią artukuł co jedzą Ladies SFD - w linkach z regulaminu). W dwóch pierwszych posiłkach nie masz żródła białka.
Wafle kukurydziane tez takie se - wykończ i nie kupuj.
Dobieraj bardziej wartościowe źródła węglowodanów.

Staraj się utrzymać 1800kcal - jesteś wysoka. Na początek daj 120 biłka, 70 tłuszczu, reszta z węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1574
Dziękuję bardzo za rady! :)
pam_c
Bardzo malutko na śniadanie i zbyt dużo na drugie, trzeba to trochę zmodyfikować :)

To był specjalny zabieg, bo miałam wcześnie rano wyjazd z domu chwilowy, a potem powrót...tylko gotowanie mi się przedłużyło ;)
Normalnie jem śniadania, które mają ok. 300-400kcal, przez te dwa dni (z dzisiaj) tak jak pisałam mam rano wypad z domu i potem wracam i jem coś bardziej treściwego...poza fazą na kalafiora :D

Dziękuję Kokosiku! Ja wliczam warzywa, ponieważ z racji choroby ukł. pokarmowego muszę utrzymywać odpowiednią ilość błonnika w diecie, jadłospis ten nie idzie tylko do kalkulatora na potreningu, ponieważ tam tej wartości nie ma, ale właśnie przepisuję pod koniec dnia z potreningu na jakiś inny w celu kontroli. Jak Wam to przeszkadza mogę przed wklejeniem wywalić.

Wafle kukurydziane zastępują mi pieczywo, którego z reguły nie chce mi się piec ...ups
Ale fakt, jako przekąska kijowy wybór. To są pozostałości po ostatnim rozregulowaniu z podjadaniem, ale staram się to wywalić w pierony jasne.

120g białka to za dużo. 100g sporadycznie to mój max, bo większa ilość powoduje ataki kamicy nerkowej i niestety sprawdziłam to na sobie.
Postaram się podnieść kaloryczność.

Dzięki wielkie za wizytę!

Zmieniony przez - portocaliu w dniu 2014-09-16 13:26:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1574
Wczoraj już nie miałam jak dodać posta.

Z ćwiczeń baardzo słabo, bo gimnastyka przerosła możliwości mojego organizmu, który wytrzymał ledwo 6 czy 7 minut, czyli tyle co nic. Jakieś choróbsko nadchodzi.

Co do michy to taka średnia na jeża. Odpoczynek od białka był i za dużo tłuszczu.



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

poczatki jakie obciazenie ?

Następny temat

Prosze o pomoc i rady (dieta)

WHEY premium