SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porada trening

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 241

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

31

Waga

80

Wzrost

187

Cel treningowy

Sylwetka

Staż treningowy na siłowni

Ponad pół roku

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Siłownia

Dieta

Dieta ogólna, liczenie kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Brak

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 229 dni Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 929
Cześć, mam pytanie odnośnie planu treningowego, czy może coś dodać zmienić, proszę o poradę. Trenuje 4xtyg z rana na czczo przed pracą, mam tylko 1h więc mało czasu.
Trening 1
Wyciskanie sztangi na lawce prostej 4x3-5
Wyciskanie Hantli skos dodatki 4x8-12
Wyciskanie w siadzie na maszynie 3x12
Wyciskanie sztangi w górę na Smith 3x8-12
Prostowanie przedramion jednorącz z linką wyciągu górnego 3x12
Prostowanie przedramion oburącz wyciąg górny 3x12
Trening 2
Podciąganie na drążku 4xmax
Ściąganie drążka szeroko 4x8-12
Przyciaganie nachwytem wyciąg dolny 3x8-12
Przyciaganie linki podchwyt 3x8-12
Ściaganie ciężaru w dół na maszynie jednorącz 3x12
Szrugsy hantlami 3x12
Facepull 3x12
Uginanie ramion sztanga łamana 3x12
uginanie z supinacją hantlem 3x12
Trening 3
Przysiad ze sztangą na barkach 5x5
Wypychanie ciężaru na maszynie 4x10-12
Prostowanie nóg na maszynie 3x12
Zginanie podudzi na maszynie 3x12
Wypychanie palcami ciężaru 3x12
Trening 4
Wyciskanie Hantli skos góra 5x8-12
Wiosłowanie hantlem 5x8-12
Wyciskanie Hantli nad głowę 4x10
Wyciskanie francuskie hantla 3x12
Uginanie sztangi prostej 3x12


Jak mam czas na koniec treningu to robię 1 bądź 2 ćwiczenia na brzuch, czasami robię w trakcie bicepsa bądź tricepsa.
Staram się chodzić 4xtyg chociaż nie zawsze się udaje. Wcześniej zrzucałem trochę wagę, teraz stanęło mniej więcej 80kg, chce teraz trochę podładować się, kcal jem zależy od dnia 2700-3000 od niedawna wcześniej jadłem 2500, chce trochę zbudować mięśni bo przez redukcję dużo nie przybyło


Zmieniony przez - basbo w dniu 2023-09-15 14:58:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Wbrew pozorom godzina to nie jest krótki czas na trening, oczywiście w okresie treningów wysokoobjętościowych może być za mało, ale standardowy trening spokojnie jesteś w stanie ogarnąć w godzinkę jeśli pilnujesz przerw między seriami i ćwiczeniami, a dodatkowo nie są za długie.

W planie pierwszym dałby wyciskanie nad głowę ze sztangą zamiast tego wyciskania na suwnicy.

W planie drugim cała masa maszyn, a mało konkretów. Jak masz podciąganie na drążku to ściąganie drążka wyciągu górnego jest zbędne. Zamiast tych wszystkich maszyn daj jakieś sensowne wiosłowanie ze sztangą, do tego drążek, martwy ciąg i jakąś jedną maszynę/wyciąg i grzbiet będzie dobrze przetrenowany.

Zamiast prostowania nóg na maszynie daj wykroki z hantlami i będzie zdecydowanie lepiej. Wspięcia możesz raz wykonywać siedząc, a raz stojąc.

Zastanawia mnie też dlaczego tylko klatkę piersiową trenujesz dwa razy w tygodniu.

Na koniec treningu możesz dać jeszcze ćwiczenie na brzuch rdzeń, ale też różnorodne, a nie tylko proste brzucha. Przytrzymaj dietę, dbaj o regenerację.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-09-18 14:20:23

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21545 Napisanych postów 30782 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870423
Jak dla mnie na pewno brakuje ćwiczenia na barki w pierwszym dniu, jedno wyciskanie to za mało. No i w dniu nóg za mało na dwugłowe, tu bym widział jakiś martwy ciąg na prostych nogach, i coś typowo na pośladki, najlepiej hip thrust. Brzucha też nie olewaj, szczególnie mięśnia poprzecznego. Chociaż raz w tygodniu rób regularnie np plank.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 229 dni Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 929
To w trening 1 dodam wznosy w bok 3x12, w treningu nóg zamiast prostowania nóg na maszynie dam martwy na prostych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening FBW ABC

Następny temat

Sprzęt do domowej siłowni

WHEY premium