SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła i wytrzymałość? (efekt uboczny - mięśnie) Da się? Porada jaki wybrać trening.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 1423

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 267 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2951
Witam.

Chciałbym abyście pomogli mi wybrać trening i dali kilka wskazówek na temat ćwiczeń itp.
Chodzi o to, że chciałbym ułożyć sobie trening, w którym mocno rozwinąłbym siłę (ale nie chciałbym typowego treningu na siłę) i mógłbym dodać do tego ćwiczenia (lub w osobne dni) na wytrzymałość siłową. Mam nadzieję, że efektem ubocznym mogłaby być jakaś masa mięśniowa. (ale nie jest to moim priorytetem)

Myślałem nad splitem (2 razy w tygodniu każda partia. ćwiczenia wielostawowe na wolnych ciężarach + izolowane) + jakieś kompleksy sztangowe czy coś.
Mogę poświęcić na treningi tyle ile trzeba dni i tyle ile trzeba czasu.

Poradźcie coś proszę.
Serdecznie pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 20

Waga: 73

Wzrost: 177

Cel treningowy: Siła, wytrzymałość siłowa. (osobno kondycja, wydolność itp. oprócz tego, dobry wygląd.)

Staż treningowy na słowni: 7 miesięcy. Pierwsze dwa miesiące odchudzanie 9 kg. Potem plan na masę. A ostatnio, niestety, chaotycznie bez planu.

Uprawiane inne sporty: Zajęcia AWF.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Full osprzęt siłownia.

Dieta: Zamiar: dieta 3000 kcal. B: 2,5 g/kg; T: 1,5 g/kg; W: 4 g/kg

Przeciwskaznania medyczne: Brak.

Zażywane suplementy: WPC.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 306 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7578
trening na sile i treing na wytrzymalosc to zupelnie inne rodzaje treningu. To tak jak bys chcial robic mase i rzezbe jednoczesnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 267 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2951
Przecież nie napisałem, że to wszystko ma się odbywać na jednym treningu...
Podam przykład: dwa treningi typowo siłowe, jeden wytrzymałościowy i dwa dla rozrostu mięśni.
To tylko przykład i proszę o rady.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 306 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7578
ale ty nie rozumiesz. Robi sie cykle... na wytrzymalosc i na sile to nie jest tak ze robisz w pon sile a we wtorek wytrzymalosc tylko np robisz 8 tyg sile potem tydzien odpoczynku i np 8 tyg wytrzymalosowki, chociaz ja po sile zawsze robilem mase.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 267 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2951
Kurczę, przecież wiem to i rozumiem.
Ale podaj merytoryczny przykład, dlaczego normalny człowiek (nie kulturysta) nie może ćwiczyć w tygodniu na różne sposoby?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 306 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7578
to jak wiesz i rozumiesz to po co sie pytasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 267 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2951
Dobra, widać nie czytasz ze zrozumieniem tego co piszę.
Może wypowie się ktoś bardziej elokwentny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 306 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7578
no i masz... chcesz gosciowi pomoc to ci jeszcze napisze ze nie jestes elokwntny...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 267 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2951
Nie obrażaj się ProNitro. Nie miałem zamiaru Cię urazić.
Tylko, kurczę, jest już taki podobny trening: http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=1652

Tyle, że chciałbym to zmodyfikować pod siebie. Ja wiem, że cały czas jest pisane, że trzeba wszystko okresowo robić, ale to raczej pod kulturystykę jest pisane.
Podaj merytoryczny powód, dlaczego w tygodniu nie można mieć dwóch treningów siłowych, dwóch na wytrzymałość siłową i jeden ogólny (HST)? Do tego i tak dochodzą zajęcia na AWFie.

Zmieniony przez - sikorowy w dniu 2009-09-20 13:31:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na mase. Ile serii?

Następny temat

Co na początek - ACT czy FBW?

WHEY premium