SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Polak skazany na 12 kar śmierci - narkotyki - Tajlandia

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28709

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
"A co to za roznica dlaczego to zrobil ? Wiele osob jest w ciezkiej sytuacji rodzinnej ale nie kradna,nie handluja prochami, nie napadaja innych."

niby masz rację, ja też nie lubię przestępców, ale są sytuacje w których człowiek zrobi wszystko byleby poprawić sytuację, a kto w takiej sytuacji nie był nie będzie w stanie go zrozumieć

"syty głodnego nie rozumie"

edit: a do Tajlandii nigdy nie pojadę, choćby dlatego, że w takim kraju można iść niewinnie siedzieć - równie dobrze ktoś mi może podrzucić dragi i nasłać na mnie policję, żeby kimś szmuglującym duże ilości policja się nie zainteresowała. Takie numery są powszechne np w Ameryce Południowej, że szukają leszczyka który ma niby 2-3 kg koki przewieźć, kapują na niego, policja i służby celne skupiają na nim uwagę, a bokiem przechodzi 20 kg.

co do samej petycji - nic to nie da, wyobraźcie sobie, że u nas do Kaczyńskiego taka petycja przychodzi porwie ją i wsadzi sobie w buty

Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2006-09-06 14:52:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 353 Wiek 42 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6083
Bez przesady w Tajlandii nie czekaja zaraz na lotnisku na turystow zeby im podrzucac dragi to juz lekka paranoja

Bylo sobie zycie....

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wole być paranoikiem i jechać gdzieś indziej niż dostać 2 tygodnie kar śmierci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2097 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 10222
taaa jasneeee chora rodzina i pies kulejacy na jedna lape... ojayebie faktycznie dobre argumenty...

przyklad:masz corke... dobrze sie uczy jednym slowem twoje oczko w glowie... pewnego dnia pozna chlopaka ktory ma "psa kulejacego na jedna lape" i zeby go wyleczyc handluje i handel tez obejmuje twoja corke... nie wiem jak ty ale ja bym zayebal kolesia...

aha wczesniej bylo na 1 stronie:
"Nie mial pieniedzy na skonczenie studiow - corka na utrzymaniu

brak srodkow o zycia"

czyli jak mowilem syndrom polaczka... cudzym kosztem i szybko bezstresowo zachcialo sie kosztem innych zarobic...

Zmieniony przez - andreazz w dniu 2006-09-06 16:35:50

...::::: WE ARE ALL ONE :::::...

http://coolflashgames.free.fr/swf/flightofthehamsters.swf
GRA KTORA NISZCZY

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie napisałem że na pewno miał "kulejącego psa" tylko że tak mogło być ale my o tym nie wiemy, równie dobrze mógł to zrobić ze zwykłej chciwości ale tego też nie wiemy i dążyłem do tego żeby wyjaśnić niektórym że nie wolno oceniać sytuacji nie znając do końca sprawy a nie do tego żeby napisać że się chłopakowi należało bądź nie należało. radzę się dokładniej wczystywać w to co ktoś pisze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 1281 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20037
O ile jakiekolwiek karanie za posiadanie dragow uwazam za glupote i bezsens (widac azjaci sa jeszcze glupsi niz biali)- to tego goscia mi ani troche nie szkoda.

Wiedzial co robi, wiedzial jakie tam maja prawo- zagral i przegral, czego tu zalowac ?

Rozumiem gdyby sprawa byla typu ze ewidentnie ktos mu to podrzucil i zamkneli go- to wtedy zreszta zupelnie inna rozmowa by byla.

Ale w takiej sytuacji ? Gdy sam sie porwal na przemyt ?
Co ma tu do rzeczy kwestia czy to kara wspolmierna do winy czy niewspolmierna ?

Czy zalowalibyscie np. jakiegos podroznika z Europy gdyby go tubylcy zadzgali dzidami bo obrazil szamana (a wie dobrze ze to jest smiertelne przewinienie tam) ?
Co z tego ze u nas to bzdura- u nich to traktuja smiertelnie powaznie i jak sie cos robi- to sie trzeba liczyc z konsekwencjami.
Dokladnie taka sama sytuacja jest tutaj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 771 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18812
W zasadzie jakryc powiedział już to co mam na myśli. Ja tam wcale nie mam ochoty żeby gościu tu wracał na paroletnią odsiadkę - odsiedzi na nasz koszt, wyjdzie, roboty pewnie nie dostanie jako karany... chcecie zgadywać za co się weźmie?

Cavior - nie przywołuj historii prohibicji, bo zupełnie nie w tym istota problemu. Nie dyskutujemy tu o tym czy zakaz posiadania/handlu pewnymi substancjami jest słuszny i przynosi dobre efekty (bo przynajmniej w przypadku alkoholu, jak zresztą zauważyłeś, minusy przeważają nad plusami). My tutaj mówimy o tym czy karać surowo czy łagodnie jeśli już ten zakaz obowiązuje - i tutaj jakryć (tak jak ja) optuje za surowymi karami. Co prawda najpierw dodałbym podział na dragi miękkie i twarde tak jak w Holandii... no ale to już na marginesie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Cavior Bushido24.pl
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 7168 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46566
Walka z narkotykami to powtórka z prohibicji-tyle, że w krzywym zwierciadle. Istota problemu jest inna-ale działania władz są bardzo podobe-a właściwie-równie nieudolne.

Są państwa, których gospodarka, na dobrą sprawę, OPIERA SIĘ o produkcję narkotyków-więc dopóki popyt na narkotyki będzie(a jakoś nie wyobrażam sobie, by zniknął)-dopóty będzie podaż.

Walka z narkotykami-podobnie jak walka z wiatrakami-mija się z celem. A już "podział" na miękkie i twarde jest wręcz makabrycznie durny-bo kryteria podziału są cholernie płynne.

Jak dzielić-wedle mocy działania? Na każdego mogą działać z różną mocą. Wedle szybkości uzależniania? Ktoś może przyjąć wiele dawek bez efektu-a ktoś może się uzależnić po jednej. Najrozsądniej byłoby według budowy chemicznej, gdyby nie fakt, że ogromna część substancji używanych jako narkotyki-może służyć jednocześnie jako leki. Co gorsze-przy niektorych z nich, amfetamina jest równie niebezpieczna, jak cukierki!

A skoro już jesteśmy przy amfetaminie-w aptekach można nabyć pewien syrop (nazwy nie napiszę-bo jeszcze mnie oskarżą o propagowanie środków odurzających) zawierający efedrynę-czyli substancję różniącą się od amfetaminy, pod względem budowy, minimalnie(z tego co pamiętam-JEDNA grupa funkcyjna jest przesunięta o JEDNO miejsce). Efedryny nie ma w nim dużo-ale jednak po butelce syropku niektórzy ludzie nie zasną przez 2-3 doby. "Dostępny w każdej aptece-bez recepty". Jeśli przepijesz syropek gorzałą-nie potrzebna Ci amfetamina by zaliczyć tzw "odlot".

Wracając do tematu-pytanie brzmi-czemu ten facet ma zgnić w ciupie na końcu świata? Jeśli ma siedzieć-równie dobrze może w Polsce (argument "czemu mam go utrzymywać?" jest bez sensu-wśród więźniów są pedofile, gwałciciele, mordercy i politycy-zwłaszcza przy tych ostatnich kurier dragów wygląda na nieszkodliwego). A jeśli by go wypuścić-to nie podejrzewam, by kiedykolwiek zbliżył się do narkotyków-a już na pewno nie do handlu nimi. Trzymanie gościa w więźieniu to marnotrawstwo pieniędzy podatników-bo facet już nie stanowi zagrożenia.

Zmieniony przez - Cavior w dniu 2006-09-09 17:41:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Taka mala dygresja: podzial na narkotyki twarde i miekkie jest podzialem sztucznym, ktory w ogole nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistosci. Uwazam, ze jesli chodzi o narkotyki obowiazuja dwa podzialy: uzyskiwane w sposob naturalny(maryska) lub chemicznie(extasy), oraz uzalezniajace fizycznie (heroina) lub psychicznie(amfetamina). Ponadto wszystkie te narkotyki i ich pochodne, maja zastosowanie w medycynie i innych galeziach przemyslu od wielu lat.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
To, że coś ma małą różnicę we wzorze chemicznym o niczym nie świadczy w kontekście działania na organizm. Efedryna nie jest tak niebezpieczna jak amfetamina. Zresztą niedawno chyba nawet na sfd widziałem reklame legalnej efedryny czy coś w tym rodzaju.
A lekarstw zawierających efedrynę jest dużo choćby ten syropek na kaszelek, który sie nawet dzieciom podaje.

Inna substancja, która jest bardzo podobna budową i z której łatwo jest otrzymać amfetamine to fenyloalanina, którą powszechnie używa się jako słodzika w wielu produktach spożywczych.

A co do dragów, to mój pogląd jest taki żeby: zakazać, karać za posiadanie, karać surowo za handel, wieszać za produkcje najlepiej publicznie.
Ale do tego potrzebny jest dobry aparat ścigania i egzekwowania prawa czyli w Polsce narazie rzecz nierealna do zrealizowania.
W dodatku społeczeństwo z jednej strony niby nie chce żeby narkotyki były dostepne, a z drugiej lituje się na takimi ludźmi jak ten facet i domaga się uwolnienia lub złagodzenia kary. A sprawa wygląda tak, że albo rybka albo akwarium. Albo walczymy z tym syfem albo akcepujemy to, że nasze dzieci prędzej czy później będą miały z tym kontakt. Bo na 100% będą miały. Jak ktoś sądzi, że jest inaczej albo, że dzieciak nie spróbują bo mama zabroniła to ---> .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sporty Walki , Masa na siłowni i kreatyna - fakty z praktyki czyli test

Następny temat

Wszystko o Diego "Chico" Coralesie!

WHEY premium