SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podciąganie - faza doslownie POCZĄTKOWA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 164 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1224
Witam, chciałym sie doweidziec, czy jest jakis sposob na wycwiczenie samej fazy poczatkowej w podziaganiu? Mam na mysli tzw. "odpalenie" czyli sam start gdzie ledwo co pracuja miesnie(pierwsze 5cm okolo)

Podciagne sie kolo 12 razy(pelne do wyprostu calkowitego) a jesli nie wyprostuje do konca calkowicie to zrobie o wiele wiecej(jakies 5-10cm od strefy "odpalenia".

Odnosze wrazenie, ze tylko start sprawia mi ogromny problem, jesli lekko podniose sie na nogah (5-10cm) to potem spokojnie jeszcze sie podciagne.

Mam nadzieje, ze ktos zrozumiał, o ktory moment mi chodzi.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
No ja osobiscie zbytnio nie zrozumiałem ale chyba sie domyslam, ja powiem tak użyj troche dynamiki ciała w tym momencie i bedzie git , ale zawsze mozesz poczekac na innych co powiedza, moze bardziej ogarna co napisałes
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Dokładnie możesz lekko 'odbić nogami'.Ja też tak robię jak już lekko brakuje sił.Metoda ta pomaga dobić jeszcze kilka powt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Pewnie chodzi Ci o fazę koncentryczną, czyli podnoszenia

Wiadomo, te 5cm nie jest najłatwiejsze, podnosisz swoje ciało z pełnego zwisu, dlatego jest z tym problem, nie da się tego wyćwiczyć, poprostu się podciągaj, z czasem będzie lepiej.

Po co ma odbijać się nogami ? Jeśli podciąga się 12pow bez żadnej pomocy niech to robi dobrze technicznie, bez wybijania, jeśli za lekko dokłada ciężar.


Zmieniony przez - spaiter w dniu 2011-07-07 12:54:09

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 4307 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58816
Masz rację.Też jestem za podciąganiem dobrym technicznie.Uwierz mi jednak że czasami metoda lekkiego oszukiwania pomaga także w poprawnym podciąganiu.Pozwala wyjść że stagnacji która się czasami osiąga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
No ja szczerze powiem mam inna teorie dla mnie każdy ruch oszukiwany w jakimkolwiek cwiczeniu powoduje zastój , i nie jestem zwolennikiem takich metod , z dynamika mi o co innego chodziło,

ale to jest moje zdanie osobiste
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Po prostu staraj się unikać tej martwej strefy i zaczynaj fazę koncentryczną bez tych ostatnich 5 cm skoro sprawiają ci taki kłopot.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
Mozesz porobic jak to ujal WODYN "antyszrugsy", wykonanie zgodnie z intuicja, zakres ruchu jak przy szrugsie z tym ze wisisz na drazku i ciagniesz barki w dol, problem pewnie lezy w miesniach obslugujacych lopatki. A stwierdzenie ze w tej fazie ruchu miesnie nie pracuja jest wybitnie nietrafione, gdyby nie pracowaly mocno to nie mialbys z tym ruchem zadnych problemow.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan dla początkującego po 30stce

Następny temat

mam plan ale nie wiem czy dobry

WHEY premium