SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po miesiacu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1262

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 167
Cześć, w za jakieś 3-4 miesiące mam testy do zawodowej straży, mam tam zrobić między innymi 15 podciągnięcie może być podchwytem w którym robię około max 8 powtórzeń, czy ktoś poleci mi jak zwiększyć sile i zrobić więcej powtórzeń oraz jak zwiększyć wytrzymałość i kondycję ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
patro0411
Mam 79 kg 182 cm 19 lat i pokazuje mi na kalkulatorze ze moje zapotrzebowanie to około 2600 kcal żeby zrzucić troszkę kg jednak nie wiem co robić żeby zejść w dół


Jesli celem jest redukcja to prawdopodobnie bedzie trzeba jeszcze zejsc z kaloriami.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 249 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4024
Skakanka, bieganie, basen, a co do podciągania mi negatywy bardzo poprawiły wynik, wiosłowanie też wzmocni Ci mięśnie odpowiedzialne za podciągania, a jeżeli puszcza Ci chwyt, to wzmocnisz to ściskaczami, zwis na ręczniku też jest fajną opcją'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 186 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3573
Próbowałem różnych sposobów aby poprawić podciąganie, ale teraz codziennie robię 3 serie po 10 powtórzeń podciągania + aktualnie doczepiam 10kg ciężaru + 2 razy w tygodniu dodatkowo trening podciągania właściwy czyli jeden trening: 5x5 oraz drugi trening: 3xMaks i mój rekord z 12 podciągnięć poprawił się do 20 nachwytem w miesiąc. Więc może i Tobie to pomoże. Dodatkowo szczególnie skup się na poprawie siły chwytu mi wiele dało wiosłowanie na Axel Gryfie ponad 15-20 powtórzeń z ciężarem +5kg większym niż moja waga ciała. Przy okazji od tego podciągania robię Muscle Upy, chociaż nie ogarniam techniki tego ćwiczenia.

Więc na twoim miejscu zacząłbym od tego wiosłowania + codziennie 3 serie po 6 powtórzeń przez tydzień, następnie dodał 1 powtórzenie do każdej z serii i leciał do przodu. Wiosłowanie w dzień pleców lub w dzień treningu FBW, zależy jak tam trenujesz.




Zmieniony przez - Synthers w dniu 2019-02-09 17:31:53

Zmieniony przez - Synthers w dniu 2019-02-09 17:33:22

Zmieniony przez - Synthers w dniu 2019-02-09 17:36:14

Zmieniony przez - Synthers w dniu 2019-02-09 17:37:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Z obciążeniem próbowałeś się już podciągać, trochę późno się za przygotowania bierzesz
https://www.sfd.pl/Co_zrobić_żeby_się_wiecej_podciągać_na_drążku_-t524243.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Sporo rzeczy w krótkim czasie. Nie wiem jak wygląda u Ciebie waga ale jeśli da się coś zrzucić to staraj się redukować zawsze na drążku będzie łatwiej. Co do samego drążka rob trening podciagania na zmianę z jakimś treningiem akcesoryjnym np tak jak kolega wyżej wspomniał nadadzą się negatywy. Jeśli chodzi o kondycję to postaraj się się gdzieś w treningi cardio wpleść jakies interwały. Mimo wszystko masz dosyć mało czasu na progres oczywiście pytanie ile brakuje Ci do bariery zdawalnosci jesli chodzi o bieganie. Jeśli jesteś uparty i chcesz zdać egzaminy w tym terminie to proponowałbym rozpocząć współpracę z jakimś ogarnięty trenerem bo sam zanim to odpowiednio ułożysz i przetestujesz rozne metody to możesz się nie wyrobić na czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Spróbuj podciagania z ciezarem, np 5 x 3 i później jedna seria z ciezarem ciala na maks powtorzen.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777975
Pytanie czy czymś poza tym treningiem wspierasz ciało? Jak wygląda Twoje odżywianie? Jak wygląda regeneracja?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 167
Ogólnie to wracam w poniedziałek na siłownie, kondycję mam bardzo dobra, o bieganie i pływanie się nie boje, tylko te pod podciągnięcia, wazę 79 kg mam 182 cm, właśnie zaczynam biegać żeby zrzucić te pare kg, nie jem jakiegoś syfu staram się nawet dobrze odżywiać ale nie zawsze wychodzi, o obciążeniu nie ma mowy skoro normalnie podciągnę się te 5 razy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Wiek 24 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 167
Czy ktoś może ułożyć mi plan na siłownie pod same podciągnięcia ? Podchwytem ? Może jakaś suplementacja na sile
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 249 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4024
No już dostałeś kilka porad, anubis wrzucił też link o podciąganiu, także działaj'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Z supli moze być kreatyna i betaalanina

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Najbardziej meczace cwiczenie

Następny temat

[Blog] Do Szkoły..

WHEY premium