SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Blog] Do Szkoły..

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 651

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 64
Cześć.

Chcę założyć swój dziennik treningowy, chcę mieć to gdzieś spisane, by łatwiej było mi to analizować. Zaczynam przygodę z odżywianiem i treningiem siłowym, tym bardziej przyda się to do wyłapywania błędów. Będę się starał prowadzić regularne wpisy, ale to już jest kwestia czasu. Nie będę tego traktował jako życiowy priorytet.

Mam 23 lata, mieszkam w centralnej części Europy, pracuję fizycznie/umysłowo. Zależy czy maszyny się mnie słuchają. :D Nie lubię maszyn i nie lubię się brudzić, ale lepsze to niż taśma. Praca nie jest wyczerpująca fizycznie, raczej mentalnie/środowisko i osoby, które nie potrafią liczyć działają strasznie dołująco na ambitnych ludzi. Wymiary i fotki wrzucę, może nawet dzisiaj.

Cele moich działań przez najbliższe kilkanaście miesięcy:
1.Wyrobienie nawyków żywieniowych i treningowych - zadbać o zdrowie
2.Poprawić sylwetkę
3.Dostać się na studia: lekarski / wojskowo-lekarski / kryptologa i cyberbezpieczeństwo / nawigacja / systemy informacyjne w bezpieczeństwie / AWL

Wstępne założenia:
*7-7.5h snu
*6x w tygodniu bieganie po przebudzeniu, wedle planu knife(sam trening, nie rozkład, on tam chyba zaleca 3* w tygodniu, ja lubię rutynę i chcę wyrobić taki nawyk, poza tym wiem, że bieganie dobrze wpływa na nastrój, nie będzie katowania, trucht, jak zrobię formę, która pozwala na bieg stałym tempem/interwały to pomyślę o planie treningowym pod bieganie) - na początek marszobiegi
*4 posiłki dziennie
*3x w tygodniu trening siłowy
*1x w tygodniu basen
*3x w tygodniu język angielski
*7x w tygodniu biologia, chemia, matematyka

Nie wiem czy mogę i czy jest sens pisać o przygotowaniach naukowych, nie wiem czy kogoś to tutaj interesuje?

Cele na tydzień 11.02. - 17.02.
-Kupić sprzęt potrzebny do treningów
-Test podciągania nachwytem do pełnego zwisu
-Test na 1000m
-Test na 100m
-Zarządzanie czasem - sprawdzić ile mam wolnego czasu do wykorzystania dziennie/w skali tygodnia - na podstawie wyniku dobrać rozwojowe aktywności, język obcy lub programowanie/hacking oraz czytanie.
-Nie pić alkoholu
-Ograniczyć cukier - sacharozę

Mój pierwszy trening:
1.Przysiad 4x12
2.Wyciskanie sztangi leżąc 4x12
3.Martwy ciąg 4x12
4.Podciąganie nachwytem 4x12

W pierwszym tygodniu nauka techniki - 1.serie bez obciążenia

Odżywianie - ułożę dzisiaj plan na najbliższe 4 dni. Najpierw wrzucę fotkę, bo właściwie nie wiem jak mam wyliczyć procentowy udział poszczególnych związków organicznych w planie żywienia. Nie mam pojęcia czy mam redukować czy budować. Waga/wzrost, wymiary postaram się wrzucić wkrótce.

Udanego dnia, życzę
Ja


Zmieniony przez - mliz w dniu 2019-02-09 11:14:15
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 64
14.02

Nie pamiętam godzinowo, ale

1.Posiłek - jajecznica z pomidorami, płatki owsiane z orzechami włoskimi, jogurtem naturalnym
2.Posiłek - kasza + kurak + oliwa + jakieś warzywka
3.Posiłek - banan + płatki owsiane + jogurt naturalny + jajka
4.Posiłek - tuńczyk + oliwa + warzywa

Bez gramatury, bo jeszcze kilka rzeczy muszę dopiąć, domyślam się, że trochę lipnie, sam 1.posiłek dzisiaj widzę, że sporo tłuszczu, tych orzechów nie było dużo, ale doszedł tłuszcz z jajek.

Między 2. a 3. posiłkiem był trening:
-15 minut marszobiegu
-przysiad 5x - 1.sam gryf, później dokładałem po 5kg
-wl 5x - tak samo
-mc 5x - tak samo
-podciąganie - 5x7 więcej nie dało rady :D ale plecy rozdziewiczone

Ogólnie trochę ciężko ogarnąć sobie 100% plan żywienia jak się mieszka z kimś. Dzisiaj na obiad pierogi..... Siedziałem wczoraj i myślałem jak to rozwiązać. No i wymyśliłem. Planowałem 4 posiłki, jeden z nich to obiad, na który na tę chwilę mam mały wpływ. 3 pozostałe mogę sobie robić jak chcę. Włączyłem kalkulator kcal, bwt i wyliczyłem jak pokryć zapotrzebowanie na bwt + kcal z tych 3 posiłków z lekką rezerwą na wielką niewiadomą jaką jest obiad. A co do obiadów - mieszkam z dwiema babami więc powoli je przekonam, że jak zaczną jeść więcej węgli złożonych i mięsa to schudną. Nie mają z czego, ale wiecie jak to kobiety.. :D

Plan treningowy - codzienne bieganie później, kondycja w opłakanym stanie, poczytałem trochę i zacznę jeszcze wolniej. W ramach rozgrzewki przed treningiem siłowym. Mam bardzo dużo czasu na zrobienie formy. Półtora roku.

Przemyślenia - wczoraj na wykopie widziałem wpis o dziewczynie, lat 25, chora na SM. Szansą przeszczep komórek macierzystych. Najlepiej w Izraelu. Nie w Polsce. Ale lipa. Czyżby rozwój Polskiej medycyny zatrzymał się wraz ze śmiercią Zbigniewa Religi? Strasznie mnie to wkur***. Idziesz do lekarza z bólem, skręconą kostką, ale Cię nie przyjmie, bo za 15 minut kończy dyżur a to trzeba fotkę zrobić. Powołanie czy na hajs polowanie?

Szanowni, dobrego dnia!

Edit. Wybaczcie. Następne wpisy postaram się robić bardziej "artystyczne". Jak kogoś bolą oczy to skrótem, jeszcze się organizuję, bo to najważniejsze i ułatwiające, ale nie najłatwiejsze. :D


Zmieniony przez - mliz w dniu 2019-02-15 09:08:12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 64
Wymiary:

Wzrost: 171cm
Waga: 85.5kg
Biceps: 37.5cm
Łydka: 43cm
Klatka: 110cm
Przedramię: 32cm
Biodra: 106cm
Udo: 58cm
Pas: 92cm

Zdjęcia. Śmieszne, ale dopiero teraz zauważyłem, że jestem gruby :D Redukcja





...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 249 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4024
Nauka techniki zajmie Ci znacznie więcej niż tydzień, działaj chłopaku :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 64
Dzięki za dobre słowo. Postawiłem sobie cele długoterminowe, teraz określam tylko te krótkie. Pisząc tę notkę nie wyszedłem myślami poza pierwszy tydzień, wszystko i tak będę dokładniej ustalał w dni wolne od pracy - pracuję w systemie czterobrygadowym. Zdaję sobie sprawę, że bezmyślne machanie żeliwem to tylko strata czasu, czas jest najcenniejszy.

No i będąc przy czasie - pierwsza konkluzja - chyba jednak kupię plan żywieniowy, bo to zabiera mi za dużo czasu. Czy ktoś korzysta z tutejszej usługi? Doszedłem do wniosku, że najbliższe dni będę się starał traktować po prostu rozsądkiem. Później zacznę realizować ułożony przez specjalistów plan.

Zastanawiam się czy jest możliwość, by uwzględniono mi ten system 4 brygadowy i czy mam jakiś wpływ na dobór produktów w planie żywienia układanym przez sfd - nie będę jadał kawioru i krewetek codziennie :D Oraz czy jest generowany na podstawie jakiejś ankiety przez SI czy układany indywidualnie przez człowieka?


Zmieniony przez - mliz w dniu 2019-02-09 12:49:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 249 Wiek 35 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 4024
W tym temacie może moderatorzy się wypowiedzą'
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160561 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234940
Tak. Plany sa dopasowane indywidualnie. Nie sa to gotówce z metra ciete

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 64
Wobec tego zamówię dzisiaj wieczorem usługę. Dzięki :)

A jeszcze dodam pytanko. Zastanawiam się czy wziąć opcję z treningiem czy bez.. Zależy mi na prostocie, by trening bazował na ćwiczeniach wielostawowych. Lepiej wybrać opcję z treningiem czy robić to co jest wskazane w artykule podwieszonym "Pierwszy rok treningów"?


Zmieniony przez - mliz w dniu 2019-02-09 14:18:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Fajnie, że mierzysz siły na zamiary i zamiast liczyć kalorie zaczynasz od prostych nawykow żywieniowych. Dobrze na tym wyjdziesz i się nie zniechęcisz. Trzymam kciuki i powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niezłe cele, będę obserwował. Powodzonka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160561 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234940
mliz
Wobec tego zamówię dzisiaj wieczorem usługę. Dzięki :)

A jeszcze dodam pytanko. Zastanawiam się czy wziąć opcję z treningiem czy bez.. Zależy mi na prostocie, by trening bazował na ćwiczeniach wielostawowych. Lepiej wybrać opcję z treningiem czy robić to co jest wskazane w artykule podwieszonym "Pierwszy rok treningów"?



Zmieniony przez - mliz w dniu 2019-02-09 14:18:48



jak dopiero zaczynasz mozesz wziac pakiet, zawsze to doswiadczenia, zobaczysz jak to wyglada od strony prawidlowej

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 28 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 64
Biegałem, ćwiczyłem, ale jeszcze drobne korekty, przemyślenia, w niedzielę sklepy zamknięte, wczoraj nie miałem czasu skoczyć na zakupy więc nie będę nawet wrzucał co pochłonąłem :D Zaraz lecę na zakupy i jutro lub pojutrze postaram się zacząć wrzucać regularne wpisy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Po miesiacu

Następny temat

Podział nóg na czwórki i dwójki, a ilość treningów w tygodniu.

WHEY premium