SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plecy -podciąganie na drązku brak sił

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 0
cienki jestes ,ja sie podciagam 8 razy z ciezarem 15 kg przy pasie szerokim nachwytem , a bez obciazenia robie ponad 20 powtorzen

czy nicolaus z bb5 koksuje?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 524
Reduktor ja zauważyłem że autor tematu to kobieta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3287 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19996
cienki jestes

jak już to cienka jestes

CZytałam na jakiejs stronie, ze przy sciaganiu wyciagu pracjuą inne mięsnie.

CZemu Apokalipso , nie robic negatywów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 524
Ekspertem nie jestem ale z mojego punktu widzenia to podciąganie na wyciągu w takim układzie jak podałem na pierwszej stronie powinno być dla ciebie korzystne

Negatywy według mnie dobrze wpływają na masę ale pewnie ty nie zbierasz masy tylko zależy ci na sile ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3287 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19996
Masą nie pogardzę.
Aczkolwiek moim zdaniem to zbieranie masy zależy od diety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 524
Uzyskiwanie siły też zależy od diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 594 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 47426
kobieta jestes wiec to raczej normalne.
dziwnie bym sie czul na silce jak laski by sie podciagaly

co do pomocy mozesz sprobowac tak:
ktos lapie cie za skrzyzowane nogi, pomagasz sobie nogami a w gornej fazie starasz sie utrzymac 2 sekund, nastepnie powolne opuszczanie. Skupilbym sie wlasnie na utrzymaniu prz drazku i opuszczaniu a gwarantuje ze po msc podniesiesz sie sama.

▓╬▓

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 27 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2246
Kiedyś dawno temu miałem podobny problem co prawda spowodowany zbyt wysoką wagą i brakiem adekwatnej do tej masy siły aby móc się podciągać. Jak mniemam Ciebie to nie dotyczy Patka jednak myślę że nie zaszkodzi jak napiszę w jaki sposób sobie z tym poradziłem, zwłaszcza że podobnie jak Ty nie byłem się w stanie podciągnąć ani razu

więc tak:

-niezależnie jaki trening podciąganie wykonywałem 3 razy w tygodniu w 3 seriach (ustawiłem je jako priorytet na początku treningu)
-zaczynałem od znalezienia uchwytu w którym dysponowałem największą siła (u mnie był to chwyt neutralny na szerokości barków)
-następnie wykonywałem podciągania częściowe na tyle na ile pozwalała siła a raczej jej brak;) wykorzystując oszukiwanie (nie bujanie) a raczej mocne wybicia z bioder i wypychania klatki do przodu przy rozpoczynaniu każdego podciągnięcia oraz wymuszone przerwy wewnątrz serii gdy nie byłem w stanie się dalej podciągać.
-oczywiście różnicowałem tępo ruchu (negatyw wolniej) ale nie zatrzymywałem ruchu w szczytowej jego fazie jak radził kolega powyżej (powodowało to natychmiastowy spadek i tak mizernej siły) a mnie zależało na liczbie podciągnięć.
-potrafiąc już wykonać kilka powtórzeń samodzielnie (bo zawsze ćwiczyłem sam i nie polecam pomagania w stylu partner łapie za kostki lub kolana i pomaga,jeśli już to kładzie dłonie w okolicy łopatek i delikatnie popycha:) stawiałem na idealną technikę ruchu bez najmniejszego oszukiwania i wtedy też stosowałem wspomniane zatrzymanie w szczytowym położeniu oraz bardzo wolną fazę negatywną.
-dopiero po takiej zaprawie zacząłem zmieniać uchwyt najpierw na podchwyt, na końcu zaś na nachwyt ponieważ "on" był celem a zarazem rozbudowa pleców w szerz.

Na przestrzeni około 8 tygodni uzyskałem progres siły w podciąganiu nachwytem pozwalający na doczepienie dodatkowego obciążenia.

Powodzenia:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 310 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4035
Mi osobiscie pomoglo krzeslo na ktorym klekalem i podciagalem sie przez to z ugietych rak. Na nastepny dzien juz potrafilem sie raz podciagnac normalnie wiec wiedzialem ze najgorsze juz za mna.

Jak raz sie podciagniesz to juz potem samo pojdzie

Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3287 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19996
Kozilek, powiedzmy, ze mnie najlepiej jest podchwytem, ale moja sila pozwala mi na podciągniecie sie o,5 raz max, i jak cwicze na silwoni 4 razy w tyg to 3 razy mam plecy robic?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka ważnych pytań proszę o pilną pomoc

Następny temat

Plan treningowy do oceny

WHEY premium