SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy do oceny/poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3498

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
el_hombre

rozpisz całość serie powtórzenia na wyciskanie ??? zobaczymy co w trawie piszczy .

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2012-01-17 12:32:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 58 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 714
1 seria: 15 powtórzeń, 17kg
2 seria: 15 powtórzeń, 37kg
3 seria: 15 powtórzeń, 47kg
4 seria: powinno być znów 15 powtórzeń, ale tylko 2 razy udało mi się zrobić 12 powtórzeń, 52kg

"Bez poświęcenia, nie ma zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
el_hombre

to rób takich ciężarem by się zmieścić w zakresie 12-15 i tyle kropka , 12 powtórzen 52 ( słabo ) dajesz 50 kg i już aż wykonasz 15 poprawnych powtórzeń dodajesz wtedy ciężar .

1 seria jest tylko właściwa .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 58 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 714
a co jest nie tak z 2 i 3 serią? za duzy ciezar? mógłbyś mi rozpisać serie żeby bylo dobrze?

"Bez poświęcenia, nie ma zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 58 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 714
powoli zbliżam się do końca tego planu (zostały 2 tygodnie), Tomaszu, co dalej? pomóż proszę dobrać jakiś plan, zasugeruj mi jakiś typ treningu, ja postaram sobie go ułożyć i wkleje do korekty, chce już to załatwić żeby nie robić zbędnych przerw po ukończeniu tego planu, dodam że przy wyborze planu ważne jest dla mnie to aby zanotować jak największe efekty

"Bez poświęcenia, nie ma zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 58 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 714
ok, więc ma to wyglądać tak, 2 zestawy:

zestaw A:
przysiad 2x 15
wyciskanie 3x 15
wioslowanie 2x 15
wycisk żołnierski 2x 15
uginanie ramion z sztanga stojac 2x 15

zestaw B:
MC 2x 15
wyciskanie skos hantle 3x 15
drazek 2x max
wyciskanie hantli 2x 15
porecze 2x max

dodam że ilość serii i powtórzeń wziąłem z tematu podwieszonego By Georgu tylko nie byłem pewien ile powtórzeń ma być na poręcze i drążek więc dałem max, mam robić martwy ciąg czy dalej RDL ? no i co tydzień zmieniać częstotliwość zestawów, nieparzyste ABA, parzyste tygodnie BAB, dobrze zrozumiałem? ile tym planem "jechać" ?


Zmieniony przez - el_hombre w dniu 2012-01-20 21:05:07

"Bez poświęcenia, nie ma zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
el_hombre

serie 4- 3 duże 2-3 małe zakres 10-12 powtórzeń.

A/B/A B/A/B ITD...

Pisze MC to znaczy że MC .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 58 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 714
ok, póki co wszystko zrozumiałem, pozostała jeszcze tylko jedna kwestia, ciężar. w poprzednim treningu 1 seria była rozgrzewkowa, później zwiekszałem z każdą kolejną, jak się ma sprawa w tym treningu? przepraszam że pytam o takie szczegóły ale chcę robić to poprawnie

"Bez poświęcenia, nie ma zwycięstwa"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 566 Wiek 54 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7290
Jeśli mogę wtrącić parę groszy to uważam że wysoki zakres ruchów 12-15 powt w podstawowych bojach typu mc,przysiady,wyciskanie na płaskiej u osoby początkującej się nie sprawdza.Dlatego że trudno trzymać poprawną technikę ,poprawny np.martwy ciąg i nie tylko to przede wszystkim napięcie całego ciała a jak to utrzymać przy 12-15 powt jest to niemożliwe.Gdy popuszcza się mięśnie nie napina ciała (mięsni stabilizujących) leci technika a to może być kontuzjogenne nawet przy małym obciążeniu.Po drugie duży zakres powt uniemożliwia operowanie większym ciężarem a ciężar nie ilość jest kluczem do bodwania siły.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Od kiedy warto stosować obciążniki?

Następny temat

Split x3

WHEY premium