SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan stały czy zmienny?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1522

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 870
Witam

Od roku ćwiczyłem planem FBW. Ostatni miesiąc zacząłem ćwiczyć spiltem 3 dniowym ale czułem spadek formy więc zrobiłem sobie 10 dni przerwy. Teraz dalej będę ćwiczył spiltem.
A teraz moje pytanie:
Czy ułożyć sobie stały plan ćwiczeń i sie go trzymać tzn. co tydzień robić te same ćwiczenia, czy zmieniać ćwiczenia np. w ten tydzień na klatke robie jakieś ćwiczenia za tydzień inne za za trzy np. wymieszane z 1 i 2 tyg?

Zmieniony przez - taslop w dniu 2010-02-12 21:31:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 642 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1852
i po tych kilku miesiącach treningu nie potrafisz dalej czytać reakcji swojego treningu na organizm?
intuicja intuicja i jeszcze raz intuicja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
jeden plan ktorego sie trzymasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 870
A jeżeli bede miał jeden stały plan to mięsień się przyzwyczai i nie będzie rósł?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 17852 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 63608
kiedys sie przyzwyczai ale napewno nie po 2 tyg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Wazne jest, aby co trening zwiekszac obciazenie w glownych cwiczeniach na dana partie, np. 2,5 kg. Wlasnie dlatego potrzebny jest staly plan. Zapisujesz z jakim ciezarem ostatnio zrobiles dane cwiczenie i za tydzien zwiekszasz o te 2,5kg.

Plan powinno sie zmieniac co okolo 2 miesiace. Jesli caly czas idzie sila i masa, to mozna pociagnac odrobine dluzej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 870
Dobra teraz zaczne od troche mniejszych ciężarów i bede dokładał co trening o te 2 kg i dojde do punktu w którym nie dam rady już zwiększać i co wtedy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2956 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 80905
Wtedy
a) zmieniasz plan treningowy
b) robisz tydzien-dwa tygodnie regeneracyjne
c) od swoich dotychczasowych ciezarow odejmujesz okolo 20% obciazenia i od nowa stosujesz progresje 2,5 kg na tydzien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
d) zmniejszasz ilość powtórzeń o powiedzmy 2, i dalej jedziesz progresją na tej ilości powtórzeń, aż do końca planu (ja zawsze mam ustalony czas trwania treningu, przeważnie jest to 6 tygodni, czasami wydłużone do 8, czasami skrócone do 4, zależy jak trening pójdzie i jaki to rodzaj treningu. Polecam i Tobie, pomaga często )

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 642 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1852
spokojnie możesz co tydzień zmieniać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 64 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 870
To będę jechał planem 6 albo 8 tyg później z tydzień przerwy (czy nie robić przerwy?) i nowy plan. Ale nowy plan całkiem inny ma być czy może być tylko lekka korekta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 642 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1852
człowieku, poćwicz pierwsze te 2 miesiące, a potem się zapytaj
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krótkie pytanie o FBW

Następny temat

Trening na mase do oceny

WHEY premium