SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan ogólnorozwojowy dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3290

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37
Witam,
Proszę o ułożenie planu ogólnorozwojowego.
Mam 15 lat, 180 cm wzrostu i 56 kg wagi. Zaznaczam że dopiero zaczynam moją przygodę z siłownią i nie wiem czy będę potrzebował jakiejś diety i odżywek.
Z góry dziękuje.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15

Waga: 56

Wzrost: 180

Cel treningowy: Wzrost masy

Staż treningowy na słowni: Brak

Uprawiane inne sporty: Kickboxing

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Ławeczka, drążek, sztanga, sztangielki, full obciążenie

Dieta: Brak

Przeciwskaznania medyczne: Brak

Zażywane suplementy: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
cwicz sobie 3 razy w tygodniu, pamienta że wiecej nie znaczy lepiej, zadbaj o porzadne jedzenie, o regularny sen bo to jest droga do sukcesu, na treningu dajesz bodziec miesnia które pozniej musza jesc i odpoczywac by rosnac.
1.rozgrzewka- sam gryf
2.50% ciezaru docelowego
3.75% ciezaru decelowego
4.100 % ciezaru ktory podniesiesz okreslona liczbe powtorzen.

10-12 powtorzen jezeli bedziesz czul sie na siłach wtedy dodaj choc ciut ciezaru.

z podciaganiem widomo mozesz miec na poczatku problem wiec zrob sobie 3x maxxx jezeli nie dasz rady 3 x 10-12 rozumiesz??

pYTANIA??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Dieta dział "Odżywianie"

Co do plany proponuje na początek 6-8tyg plan typu ACT, poszukaj na forum w tematach podwieszonych.

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Spaiter
ACT według mnie juz dawno umarło.

ja proponuje ci taki plan na poczatek tym bardziej że cwiczysz SW

1.przysiad z sztanga na barkach
2.podciaganie na drażku podchwytem
3.wyciskanie na ławce poziomej
4.wyciskanie zolnierskie

i to jest twój cały plan, który z checia omówie jak bedziesz zainteresowany.

co do diety dla ciebie na dzien dzisiejszy to zdrowe odzywianie, (zero smietnika) pij duzo mleka, jedz konkretne posilki odzywcze.
zapoznaj sie z z podstawami odzywiania.

ile razy w tygodniu chodzisz na SW
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Jak dla mnie ACT jest bardzo dobrym planem na początkowe roztrenowanie 4-6 tyg, potem lecim z FBW.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
a po co skoro mozna wykonywac skrócone FBW , a pozatym przy treningach SW które sa bardzo ciezkie, niezaleznie do wieku, plan powinnien byc maxymalnie skrócony, tym bardziej u osob które zaczynaja trening siłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
https://www.sfd.pl/Co_na_początek_-_ACT_czy_FBW_-t531341.html

spaiter przeczytaj jak masz czas co pisze na ten temat Traktor, przy okazji posmiejesz sie z tekstu heheh pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Widocznie jestem ze starej gwardii wróciłem po roku, wiec musze sobie jeszcze przyswoić co nie co, bo jak widze wiele się zmieniło.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37
Na SW chodze 2 razy w tyg. Prosiłbym właśnie o omówienie planu powyżej Tomasz1405.
Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37
Zaznaczam że chodzę do grupy rekreacyjnej i nie przemęczam się zbytnio na treningach SW.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
15 lat to sie przyłóż, to moze kiedys sie pochwalisz jakims medalem na zawodach.

1.przysiad - niezwykle wazne cwiczenie, nazywane królem cwiczen, daje najwiekrza odpowiedz hormonalna organizmu co daje efekt że cały rosniesz, nauczy cie także trzymac odpowiednia postawe ciała co bardzo wazne w twoim wieku, tylko pamientaj nigdy nie staraj sie dawac wiecej obciazenia niz mozesz, technika sie liczy , masz wykonywac pełen przysiad czyli d..pa prawie do ziemi, skupiac sie przy cwiczeniu, nie myslec o d...ach, rozumiesz, niesłuchaj bzdur że młodzi sportowcy nie powinni wykonywac tego cwiczenia, bo niewidza o czym mowia takie osoby.

2.podciaganie na drazku podchwytem , niezwykle wazne cwicznie na plecy, dodatkowo angazuje biceps, doskonale buduje siłe, jak nie zaczniesz sie teraz podciagac bedziesz mial z tym problem , i to niedobrze, jezeli mas zproblem siłowy z tym cwiczeniem to podkładaj sobie jakas laweczke lub niektos ci pomaga, lub wykonuj nawet faze negatywna.

3.wyciskanie na ławce poziomej- to nie jest łatwe cwiczenie i niech nie bedzie twoim priorytetem, NOGI I PLECY to partie waże jezeli chcesz uzyskac harmonijna rozbudowe sylwetki, pamientaj żeby nie mostkowac czyli podnosic tyłka w powietrze, za to rób mostek- czyli wbijasz łopatki w ławeczke i delikatny łuk robisz.

4.proste cwiczenie stajesz z sztanga i wyciskasz sprzed głowy, kolana lekko ugiete, wazne zebys zachował technike , jak wszedzie nie wkrecaj sie w wielkie obciazenia tylko zakładaj w miare swoich mozliwosci i rob dokladnie technicznie

mam nadzieje ze cos zrozumiałes bo jestem chaotycznym człowiekiem i tez tak pisze, zajrzy do ATLASU CWICZEN I zobacz każde cwiczenie jak wyglada, i przed kazdym treningiem patrz i przykładaj sie do techniki.

czytaj duzo wiedza to podstawa , na treningu głowa pracuj.

Pytania???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 37
Dzięki za plan, napewno się przyda tylko chce wiedzieć ile razy w tygodniu mam nim ćwiczyc, czy jest okreslona liczba powtórzeń i serii i przez jaki okres czasu(miesiące).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Wodyna - pomocy

Następny temat

Plan trenignowy do oceny

WHEY premium