SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza redukcja

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 683

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1893
Mam pytanie czy jezeli robilem mase na 3700 i nagle obcialem kcal do 2900 z kawalkiem,bo z jakiegos kalkulatora wyszlo mi ze mnoze swoja wage razy 33-35 i wychodzi mi niby 0 kaloryczne to czy robie sprzyjajace warunki do utraty miesnia? Bo robilem podciagania z dużym ciezarem i miałem regres o 1 a waga spadła o 1kg czyli bardzo szybko a przypomne ze jestem 3 dni na tych kcal dodac kalorii czy moze zostac?Dodam ,że pilnuje białka i innych makro jest na poziomie 2.5g na 1kg masy oraz dobrze spie .Mam schodzic z objetosci np 16 serii na plecy ? Czy zostawic zalozmy jakbym mial progres ? Ucinac tylko te serie w ktorych jest regres?


Zmieniony przez - NieproporcjonalnaŁapa w dniu 2020-05-09 21:50:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Nie możesz obcinać od kaloryczności z masy. Tylko policz na nowo zapotrzebowanie, a teraz przypuszczam, że będzie wyżej bo pewnie w mikrocyklu masowym jakąś masę dołożyłeś i od tego bym zaczął.
A później obserwował co się będzie działo.
Pół kilograma na tydzień to jest bardzo fajny wynik tylko trzeba sobie zdawać sprawę, że początek redukcji jest najlepszy jak przytniesz co nieco z miski zmniejszy się ilość glikogenu mięśniowego i wątrobowego, a co za tym idzie wody więc spadki będą, ale jak przytniesz za bardzo od początku to będzie kicha.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82724 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699689
Kalkulatory są mało dokładne policz sobie zapotrzebowanie kaloryczne wg wzoru ;
https://www.sfd.pl/-t276436.html 

Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz ok 300kcal,

https://www.sfd.pl/-t1135440.html - Źródła białka w diecie.

https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.

https://www.sfd.pl/-t1135388.html  - Źródła węglowodanów w diecie.

W rozkładzie makroskładników na początek przyjmujesz białko 2 g , tłuszcze 1-1,5 g na kg masy i reszta kalorii z węglowodanów

Trening nie musi się zmieniać . Chyba ze z założenia jest kiepski . Możesz wstawić do oceny .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1893
Sorki źle się wysłowiłem sam wyliczyłem zapotrzebowanie z prostego wzoru i na pewno mniej skomplikowanego a sprawdziło się na wielu ludziach ;) czyli dla osoby która waży 84.5 zejśc na 3400 to nie będzie za dużo,bo szczerze nie widziałem nikogo co by tyle jadł na redukcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak masz spora aktywnosć to i takie zapotrzebowanie mzoe być.

Co do wzoru mówisz ze skomplikowany, ale też najdokąłdnijszy, ten Twój którego użyłeś pewnie nie zawiera wielu zmiennych.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1893
Ale ja mam odjac 300 kcal od moje zapptrzebowania na mase czy odjac od zerowego bilansu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Aby redukować nalezy odjać od zera kalorycznego. Bo jak od 3700 odejmiesz to nadal moze być nadwyżka kaloryczna

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1893
No czyli sie pytam czy to 2900 z kawalkiem mogloby byc dobre i nie utracilbyn masy bo to ppnad 800kcal odrazu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Tego ci nie pwoiem, jeśli tak wyliczyłes to tego się trzymaj, ja nie liczyłem tego i nie mogę stwierdzić że to jest odpowiednia wartość.

na pewno waga x 33 to nie miarodajny wzór, bo tak to bym miał ponad 800 kalorii ile potrzebuje.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Jest cała masa rzetelnych wzorów do policzenia zapotrzebowania. Teraz jak miałeś 3700kcal to obcinka tak znaczna to może być za dużo.
Jak sobie policzysz zapotrzebowanie kaloryczna do utrzymania masy to odejmij od tego ok 300kcal i jazda z treningiem.
Ten obcięcie, które chcesz wprowadzić może być zbyt głębokie. Dlatego na początek warto sobie policzyć co i jak, a później wprowadzasz zmiany obserwując co się będzie działo na bieżąco.
I tak trzeba robić regularne pomiary i zmieniać w diecie jak nie będzie szło.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 65 Wiek 23 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1893
Jak robilem mase to moje zero kaloryczne ktore obliczylem to bylo 2900 ale chudlem na nim i co 2 tyg patrzylem na wage i jak waga stala dodawalem po 100kcal az doszedlem do 3700 i teraz wlasnie nie wiem czy to 3400 to dobry pomysl.A jezeli chudne na tym 2900 0.5kg na tydzien to nic nie zmieniac?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82724 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699689
0,5 kg w skali tygodnia to dobry wynik.Pozatym pamiętaj ze waga łazienkowa z pewnością stanowi pomocne urządzenie w monitowaniu przebiegu redukcji, jednak nie jest w tej kwestii wyrocznią Pod ręką zawsze należy mieć lustro i miarę krawiecką. Warto też pamiętać, że ubytek masy ciała nie musi mieć liniowego przebiegu, a niekiedy ma wręcz charakter skokowy: okresy konsekwentnego spadku poziomu tkanki tłuszczowej przelatają się z okresami krótkiej stagnacji. Nie zmieniaj kaloryczności co tydzień tylko dlatego ze waga się nie zmienia .
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmiany w treningu

Następny temat

P&P - proszę o ocenę planu treningowego

WHEY premium