SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza masówka po dlugiej redukcji[PYTANKA]zagladac!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2099

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 505 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8023
Witam sfdowiczów!

Założyłem nowy temat ponieważ znając mnie będzie sporo poprawek i pytań wiec prosze o nie usuwanie tematu.

Tutaj trochę o mnie : https://www.sfd.pl/[Redukcja]Podsumowanie_6_miesięcy_,_zdjecia_,_podziękowania-t908092.html

Zgodnie z tym co mi radzono chce zacząć tzn masówke ale za cholere nie wiem jak się za to wziąć :D

Na poczatek by wypadało obliczyc zapotrzebowanie :

(nie ogarniam tych obliczen -.-) ale wyszło mi cos dziwnego

1) BMR= (9.99 x 84(kg)) +(6.25x186(cm))-(4.92x18)+5=
=839+1162-88+5=1918
2)
3x45x7+3x191=945+3x191=945+573=1518
3)
1518 / 7 = 216
4)
1918+216=2134
5)
2134+300=2434
6)
2434+243=2677


Coś jakos mało wyszło tych kcal ... co myslicie ? Cos podobnego mialem w okresie redukcji ale ile to dokladnie bylo to nie jestem w stanie powiedziec bo glownie sie skupialem zeby ww ograniczyc - teraz sie to zmienia

Jakie wartosci przyjmowałem :
Typ raczej endo(fotki pogladowe http://imageshack.us/photo/my-images/502/nowygod.jpg/ ) dalem 300 kcal za typ ciala
Wiek 18,Waga 84,Wzrost 186 , trening 3x w tygodniu ,AEROBY-brak ,inna aktywnosc w ciagu dnia = prawie brak :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3198
Dlaczego tak ważne jest aby najlepiej do kazdego posilku dawac warzywa ?
- Bo warzywa to samo zdrowie. Głupie i wałkowane pytanie.

Czy w trakcie masówki moge robic np jeden dzien aeroby po treningowo ? Nie chce się zalać zbytnio :P
- oczywiscie że możesz

Moge rozdzielic sobie 2 obiady (np 1) cyc+kasza , 2) cyc+ryz na 3? bo po takiej wiekszej porcji (mowa o 100g ryzu/kaszy jestem strasznie "nagazowany"
- Możesz. To tylko jedzenie, i najważniejszy jest bilans dzienny-tygodniowy-miesięczny. Ale 100g ryżu to na 2 razy do pyska i zjedzone :)

Zmieniony przez - Blancikk w dniu 2013-01-11 21:36:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
nie licz na nowo nic, do kaloryczności na jakiej kończyłeś dodaj 200-300 kcal, na początek powinno starczyć, w razie gdyby nie dodawaj kolejne porcje.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 505 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8023
Przemku , problem w tym ze nie mam starych obliczeń nie wiem ile dokladnie tam bylo kcal i jaki rozklad b/t/ww
Z tego co tak mniej wiecej probowalem sobie na chwile obecna okreslic to okolo 2000 kcal bylo -.-

Nie wiem co mam robic?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
mało, więc spokojnie z tego pułapu 2600 możesz zacząć, włączając dodatkowo np sesję CF do treningów.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 505 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8023
Ok jutro po treningu ułożę rozpiske pod ok 2600 kcal .
Mam kilka pytan na tą chwilę , jezeli mogłbys odpowiedziec będe wdzieczny , jak zawsze :P

1)Co masz na mysli " włączając dodatkowo np sesję CF do treningów. " ?
2)Jaki rozklad b/t/ww? we wczesniejszych dietach glownie opieralem sie na duzej ilosci bialka a z tego co sie orietuje to musze sie skupic głownie na ww
3) Cwicze takim troche dziwnym fbw bo np prócz wiosłowania sztanga w opadzie mam takze podciaganie nachwytem na maszynie (bo jak na razie nie ma sily zeby bez pomocy sie podciagnac), dolozylem jeszcze 1 cwiczenie ktore w wiekszym stopniu angazuje klatke wiec procz wyciskania sztangi na poziomej sa jeszcze rozpietki.
4)Co moge wsówac po treningu ? Trening mam od razu po szkole wiec takowe jedzenie musiałbym przygotowac juz rano w domu . W gre nie wchodza zbytnio ww proste bo mam kandydoze(obfity +++) , takze taka lipa jest(ale jestem w trakcie leczenia od dluzszego czasu , niedlugo badania kontrolne)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 505 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8023
5)Robic aeroby ?
6)Wskazana jaka kolwiek aktywnosc poza treningiem 3/4 x tygodniowo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
esquiss
Ok jutro po treningu ułożę rozpiske pod ok 2600 kcal .
Mam kilka pytan na tą chwilę , jezeli mogłbys odpowiedziec będe wdzieczny , jak zawsze :P

1)Co masz na mysli " włączając dodatkowo np sesję CF do treningów. " ?
2)Jaki rozklad b/t/ww? we wczesniejszych dietach glownie opieralem sie na duzej ilosci bialka a z tego co sie orietuje to musze sie skupic głownie na ww
3) Cwicze takim troche dziwnym fbw bo np prócz wiosłowania sztanga w opadzie mam takze podciaganie nachwytem na maszynie (bo jak na razie nie ma sily zeby bez pomocy sie podciagnac), dolozylem jeszcze 1 cwiczenie ktore w wiekszym stopniu angazuje klatke wiec procz wyciskania sztangi na poziomej sa jeszcze rozpietki.
4)Co moge wsówac po treningu ? Trening mam od razu po szkole wiec takowe jedzenie musiałbym przygotowac juz rano w domu . W gre nie wchodza zbytnio ww proste bo mam kandydoze(obfity +++) , takze taka lipa jest(ale jestem w trakcie leczenia od dluzszego czasu , niedlugo badania kontrolne)




1. crossfit ;d
2. przyjmij klasycznie na start 2 B, 1 T reszta WW
3. i? xD
4. mięso + ryż/kaszę/makaron, prostych ww specjalnie nie trzeba jeść.
5.6. cf jak pisałem lub inna forma treningu funkcjonalnego by pilnować brzucha.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2013-01-07 20:39:11

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 505 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8023
Sory ze wczoraj nie odpisalem ale trzeba bylo dluzej pospac :P

1) Mam do treningu silowego dodac CF ? ile x w tygodniu ?
2)Co do posilku po treningowego ( wstaje okolo 5.30 , wyjscie z domu o 6.30 w szkole jestem do 13-14 + trening+powrot ) jestem ok.16 w domu .Mogę przygotować np. ryz brązowy (100g)+ mięso[piers z kurczaka](150g).
-Może być coć takiego?
-Czy kurczak się nie zepsuje po takim czasie?
-Mogę przygotować takowy posiłek dzien wczesniej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 505 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8023
Jak przyspieszyc regeneracje po treningową ? mam problem z zakwasami np bylem w niedziele na silce , dziś był znów trening a jeszcze zakwasy sie nie skonczyly :(
4)Ile moge w diecie dać chleba zytniego na zakwasie? najbardziej by mi pasowalo , uwzgledniajac oczywiscie w bilansie ok 6 kromek (waga ok 200g-ze sklepu na zamowienie , nie mam pojecia ile moze miec ww ale szacuje ze na 100g ok 45 wegli z 4 bialka i 1 tluszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
esquiss
Sory ze wczoraj nie odpisalem ale trzeba bylo dluzej pospac :P

1) Mam do treningu silowego dodac CF ? ile x w tygodniu ?
2)Co do posilku po treningowego ( wstaje okolo 5.30 , wyjscie z domu o 6.30 w szkole jestem do 13-14 + trening+powrot ) jestem ok.16 w domu .Mogę przygotować np. ryz brązowy (100g)+ mięso[piers z kurczaka](150g).
-Może być coć takiego?
-Czy kurczak się nie zepsuje po takim czasie?
-Mogę przygotować takowy posiłek dzien wczesniej ?


1. na start daj 1 sesje dodatkowa ;d
2. mozesz tak zrobic, nie zepsuje sie .

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3036 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349869
esquiss
Jak przyspieszyc regeneracje po treningową ? mam problem z zakwasami np bylem w niedziele na silce , dziś był znów trening a jeszcze zakwasy sie nie skonczyly :(
4)Ile moge w diecie dać chleba zytniego na zakwasie? najbardziej by mi pasowalo , uwzgledniajac oczywiscie w bilansie ok 6 kromek (waga ok 200g-ze sklepu na zamowienie , nie mam pojecia ile moze miec ww ale szacuje ze na 100g ok 45 wegli z 4 bialka i 1 tluszczy


co do regeneracji - wklep w wyszukiwarkę, nie pierwszy masz ten problem.
chleb uwzględniaj w bilansie dziennym, jak jest dobrej jakości możesz dawać więcej, te 200g może być.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta dla osoby ciężko pracującej fizycznie-murarz

Następny temat

Moja pierwsza dieta do oceny.

WHEY premium