SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

PCOS, Hashimoto- dieta

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16116

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1317
Witam

Podczytuje wasze forum i staram sie stosować do zawartych w nim wskazówek. Mam jednak troche wątpiwości i bardzo proszę o naprowadzenie mnie na włąsciwe tory.

Mam 21 lat 172cm i 67 kg.
Choruję na:
haschimoto -birę nowothyral
iPCOS - biorę antykoncepcję i metforminę.
Biorę jeszcze co miesiąc witaminę b12 w iniekcjach.
PCOS stwierdzone drogą wyeliminowania innych chorób przebiegających
z dużą androgenizacją, brak pęcherzyków w jajnikach , niski progesteron, estradiol w połowie normy.
Chormony tarczycy ustawione wyniki w gornych granicach normy.
Insuline mam bardzo nisko rano i na granicy normy po obciążeniu 75g glukozy.

Tyję z niczego głównie w okolicy brzucha. Stosowałam dietę 1000kcal.
ładnie na niej spadłam z wagi. Ważyłam 77kg w najgorszym okresie.
Waga jednak wraca gdy powracam do normalnego jedzenia.
Obecnie od 2 tygodni jestem na 1400 kcal.
Codziennie jeżdżę rowerem około 40 minut. Nie mam mozliwości zapisac się na siłownie w tej chwili, będe mogła w pażdzierniku dopiero.
Nie moge wykonywać ciwiczeń obciązających kolana ze wzglegu na przebyte operacje.
Od 2 tygodni staram się jeśc duzo białka ok 2g na kg, jeden owoc dziennie, duzo warzyw i sporadycznie węglowodany - chleb swojego wypieku zytni pełnoziarnisty, ciemny makaron, kaszę no i oleje lniany i kokosowy.
Trafiłam jednak ostatnio na zalecenia aby w niedoczynności tarczycy przez 4 tygonie zupełnie zrezygnować z glutenu i nabiału, oczyścic organizm.

Czy mam tak zrobić ? i czy koniecznie zrezygnowac z sera białego, który dopiero na tej diecie zaczełam jeść i mi posmakował, bez sera trzeba cały czas jeść mięso i ryby, a to jest dla mnie trune, bo do tej pory najbardzej lubiłam weglowodany.

Czytając posty dziewczyny majacej PCOS i niedoczynnośc zauwazyłam,że w jej diecie zupelnie nie ma oleju i że liczone są warzywa do puli węglowodanów. W innych postach nie wlicza sie węgli z warzyw.

Ja je wliczam i nie wiem czy dobrze?

Rozpisuje sobie posiłki mam ich 4 bo 5 w wakacje trudno mi zmieścić 5 w czasie.
Wyglada to mniej więcej tak w ostatnich 2 dniach:(W rownież z warzyw)
B-127 : T- 62: W-78
B-120 : T -74 : w-75

Wypelnię ankietę i postaram sie znależc dziennik z rozpisywaniem pokarmów, ale to w zależności od tego co mam dalej robić, aby nie tyć i zrzucić z 5 kg.

Mam trudności z wyszukanie postów, dzienników dziewczyn z niedoczynnością - gdy korzystam z wyszukiwarki przekierowana zostaje do sklepu z odżywkami. Forum jest bardzo rozległe i jeszcze się trochę gubię.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1069 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 25791
Cześc Slonko za bardzo się nie rozpisuje bo muszę likwidowac skutki zlania juz tzreci raz w tym roku mam zalany pokój i garderobe, tym razem mokre ciuchy pudla z butami itp. Proponuje Ci wejśc na mój dzienniczek i nie zapuszczać sie zbyt daleko poczytaj początek i zastosuj do zasad które mi zlecial Marta. Teraz jestem na Low Carb ale nie zaczynaj od tego . P90X jest rewelacyjnebardzo polecam . Polecam http://p90xpl.blogspot.com/ Na początku mojej drogi ładnie chudłam doszłam do chyba 1900 kcal i zaczęłąm przybierać na wadze. U Ciebie nie musi to tak sie skończyć. jak będe miała chwile to coś więcej napisze oki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Hej Witam w klubie. Ja tez mam Hashimoto, tez bardzo lubię ser biały i na pocztku moim celem bylo zrzucenie ok 5 kg (ale teraz bardziej stawiam na sylwetkę wyglądająca na mniej kg, a tak naprawdę waga nie jest ważna). Pewnie dostaniesz takie zalecenie jak wszystkie Hashimotki tutaj. Zero nabiału i zero glutenu i staraj się tego trzymać. Wrzuć swoją ankietę (znajdziesz w regulaminie działu) i fotki. Ja jestem dopiero początkująca, ale dziewczyny-ekspertki na pewno Ci pomogą. Możesz też podglądnąć mój dziennik jak chcesz zobaczyć, jakich błędów nie popełniac, chociaż jak pisałam dopiero zaczynam, więc rezultaty będą w przyszłości. Dziennik z rozpiska pokarmow masz na potreningu.pl A tu link do mojego dziennika: https://www.sfd.pl/Ogromna_prośba_o_pomoc_w_skorygowaniu_diety_i_wyprowadzenie_z_błędu_-t875074.html  W nim znajdziesz linki do dwoch innych Hashimotek.

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1317
Dzięki za podpowiedź. Znalazłam ankietę i dziennik.
Jutro postaram sie to uzupełnić.

Bardzo proszę znawców działu o pomoc.

Wyliczyłam moje zapotrzebowanie kaloryczne i wyszło mi około 2000 kcal.

Na razie od 2 tygodni jestem na 1400 i wydaje mi się, ze tyję już od tej ilości.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1489 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35096
Szefowe działu chyba są od jakiegoś czasu na urlopie, bo mi tez nie odpowiadają, ale jest kilka innych dziewczyn, które mają doświadczenie, więc pewnie wkrótce Ci podpowiedzą. Podejrzewam, że pewnie dostaniesz więcej kcal niże te 1400....a to, że tyjesz to albo ci się wydaje....albo po prostu jesz niewłaściwe rzeczy...musisz tu wstawić posiłki z 1 dnia rozpisane w dzienniku żywieniowym z potreningu.pl i ktos na pewno oceni

"Never let the odds keep you from doing what you know in your heart you were meant to do."

P.S. Cudownie być poza Ladies: czysta micha z czitem raz w tygodniu, jedzenia aż za dużo, przez większą część roku brak aero, indywidualna trenerka i forma psychiczna i fizyczna jest, a na wakacje będzie mega wypas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1317
Wiek : 21
Waga : 67,5
Wzrost : 172
Obwód w biuście(1) : 96
Obwód pod biustem : 78
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 75
Obwód na wysokości pępka : 94
Obwód bioder (3): 105
Obwód uda w najszerszym miejscu: 58
Obwód łydki : 38
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, biodra, ramiona, piersi
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ramiona, piersi
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: jazda rowerem codziennie około 40 minut
Co lubisz jeść na śniadanie: omlety - lubiłam na słodko raczej ale obecnie wystrzegam się
Co lubisz jeść na obiad : z mies kurę, wieprzowinę, straczkowe
Co jako przekąskę : owoce
Co jako deser : lody
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : biorę antykoncepcję ze wzgledu na PCOS i nowothyral na tarczycę. Miesiączkowałam regularnie cykle ponizej 21dni.

Preferowane formy aktywności fizycznej - poza rowerem nie jestem aktywna sportowo, mam zamiar to zmienic.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : suplemety omega-3, selen, cynk czasem inne witaminy.

leki- antykoncepcja, metformax, nowothyral, witamina B12 w iniekcjach co miesiąc.
Stosowane wcześniej diety :1000 kcal i kopenhska

Po diecie 1000 kcal ładnie chdłam i tak samo przybierałam i nadal tak jest pomimo,ze byłam na około 1200. Od 2 tygodni zwiększam i staraam sie jeśc wiecej białka i tłusczy. Od pół roku nie jem niezdrowych produktów, białego pieczywa cukru, napoi,czipsów, unikam piwa, słodyczy za wyjatkiem lodów i pełnoziarnistej szrlotki na oleju kokosowym robionej-ale to sporadycznie.


Oto moja przykładowa dieta do oceny. Miotam sie bo nie wiem czy wolno jesc płatki owsiane jak było w linku o niedoczynności, czy moze nie bo zawieraja gluten. Do omleta dodałam make jaglaną. Wiem,ze tunczyka nie mozna za czesto, podobnie piersi kurczaka i kalafiora ale dzisiaj mi tak wyszło.
Na razie mam jeszcze ser czekam na porady.


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1317
Może ktoś to oceni? proszę.

Dzisiaj byłam poza domem i trochę mało mi wyszło.
Nie wiem czy dobrze robie podnosząc kalorie bez ćwiczeń, boję sie bo przybieram na wadze.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
przybiera się na wadzę od syfu, nie od zdrowego jedzenia, więc nie bój się jeść więcej

Zmieniony przez - UNKNOVVN w dniu 2012-08-19 11:24:20

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1317
Mam nadzieję,ze ktos tu zajrzy i coś mi podpowie.
Zrezygnowałam z dań zawierających gluten, liczę wegle z warzyw, bo tak wyczytałam u osób majacych PCOS.
Wiem już dużo , czytam forum, ale łatwiej by mi było gdyby osoby znajace sie na układaniu diety w chorobie PCOS i tarczycy pomogły mi oceniajac jadłospisy.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1985 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67804
lody to syf, ladies nie jedza slodyczy na redukcji na pewno i zreszta cale zycie tez nie, sernik nawet na stewii- unikaj, zeby sie odzwyczaic od slodkiego smaku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1317
Spróbuje sie zastosować . Zjem tylko jeszcze porcje sernika ,bo przygotowałam wiecej, no i szkoda oleju kokosowego bo drogi.

Napiszcie prosze cos wiecej o stosunku białek do tłuszczy i węgli.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1985 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67804
poczekaj na moderatorki, one najlepiej ci doradza, wrzuc zdjecia, to im ulatwi ocene sylwetki(po wymiarach widac zes gruszkam ale nie wiadomo jak ten tluscz u Ciebie sie rozklada, pewnie przy Twoim wzroscie 1800kcal, bialka z 120-130g , ale z stosunkiem wegli do tluszczu to musisz poczekac na szefowe:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tłuszczu, nie mięśni.

Następny temat

wso wroc pytanie o treningi ;)

WHEY premium