SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Płatki owsiane po treningu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 25230

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10155
Chciałbym się dowiedzieć czy duża jest różnica między płatkami owsianymi z białkiem zamiast ryżu i kuraka po treningu?
Pytam sie ponieważ nie zawsze mam czas zrobić sobie kurczaka a zrobienie sobie szejka z owsianych zajmuje chwilke.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6278 Napisanych postów 76084 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755107
Okres po treningu siłowym jest istotnym momentem, kiedy to zdecydowanie warto spożyć pełnowartościowy posiłek, składający się ze źródła pełnowartościowego białka, węglowodanów i możliwym dodatku tłuszczów. Aby poznać zalecane źródła składników odżywczych, warto zapoznać się z tematami:

https://www.sfd.pl/BIAŁKO,_jakie_wybrać_Z_czego_czerpać_-t1135440.html
https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html
https://www.sfd.pl/WĘGLOWODANY,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135388.html

Po treningu siłowym nasz układ trawienny nie do końca ukierunkowany jest w kierunku wytężonej pracy. Duża część krwi dostarczona jest do mięśni a układ nerwowy przemęczony, co powoduje braki apetytu i pogorszoną pracę żołądka i jelit. Dlatego też warto spożyć w okresie po treningu posiłek lekkostrawny. Płatki owsiane z uwagi na sporą zawartość błonnika oraz możliwą obecność lektyn, kwasy fitynowego, nie należą do trawionych w łatwy sposób przez nasz organizm.

Posiłkiem rekomendowanym będzie po treningu lekkostrawne białko serwatkowe a w czasie późniejszym posiłek składający się np. z ziemniaków, czy ryżu basmati z dodatkiem piersi z kurczaka, wołowiny, czy ryby.

W celu zakupu białka serwatkowego zapraszam tutaj: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33275.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 418
Chyba lepiej jest zjeść pełnowartościowy posiłek niż coś wypić.Poza tym bezpośrednio po treningu powinieneś uzupełnić glikogen węglowodanami z bananów/carbo itp.Napisz jeszcze na co stawiasz jaką masz diete.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10155
Odrazu po treningu pije gainera.Chodzi mi o posiłek gdzieś 30 min po treningu.
Głownie chodzi mi tylko o to , czy mogą być płatki zamiast ryżu,makaronu

Zmieniony przez - altarion w dniu 2012-10-29 19:56:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 77 Wiek 25 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 418
Jeżeli wolisz zjeśc posiłek w takiej formie to czemu nie.Ja wole zjeść normalny posiłek.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 17127 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68105
Ja bym radził zjeść kurczaka z ryzem/makaronem, zrob sobie wczesniej makaron, zimnby smakuje lepiej niz ciepły :)

Płatki owsiane dosc długo sie wchłaniaja jak na weglowodany, po treningu to nie jest dobra opcja, co innego na śniadanie, owsiane na śniadanie to podstawa dobrego startu w ciagu dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 394 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5419
Tak jak pisał Igorpl, po treningu zjedz posiłek o wysokim indeksie glikemicznym który szybko odbuduje zapasy glikogenu. Jeżeli nie chcesz ryżu lub makaranu to zrób sobie szejka np. z płatkami ryżowymi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 97 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10155
Płatki błyskawiczne też mają wysoki ig.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 613 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26290
nie, płatki owsiane normalne czy instant (błyskawiczne) mają niski IG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 4533 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34420
Jest jeszcze kwestia strawności owsianych-jeśli zalejesz je wcześniej wrzątkiem i odstawisz na 10-15 min lub ew. ugotujesz i potem wrzucisz do szejka to imo będzie bez róznicy
P.S. Skończcie z tym IG bo i tak nic on tu nie wnosi

Zmieniony przez - Szprota94 w dniu 2012-10-30 08:10:30

Nie ma takich zmian,których my nie możemy wnieść!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3100
Ja owsianych w ciągu dnia nie "trawię wcale" ,chyba mój żołądek ich nie lubi. Boli mnie po nich brzuch i mam tęgie gazy;p Zmniejszałem ilość i powoli zwiekszałem ale to nie to. muszę jeszcze spróbować z wodą zamiast mlekiem. A co do pytania to po treningu należy wszamać pełnowartościowy posiłek aby uzupełnić energię i zatrzymać katabolizm. Kurak to raczej lepsza opcja niż białko,no chyba że nie możesz zjeść w tym czasie normalnego posiłku. Staraj się jednak białko sporzywać gdy nie możesz zjeść normalnego posiłku. A co do płatków,to ryż/kasza będą lepsze i zawierają większą ilośc gliko: Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Tak jak pisał Igorpl, po treningu zjedz posiłek o wysokim indeksie glikemicznym który szybko odbuduje zapasy glikogenu.

Jakby odbudowa glikogenu po treningu miała być priorytetem, szczególnie po siłowym. Zastanówcie się czasem, zamiast sypać kolejną pierdołą.


Chciałbym się dowiedzieć czy duża jest różnica między płatkami owsianymi z białkiem zamiast ryżu i kuraka po treningu?

Możesz zjeść owsiane z białkiem, równie dobrze jak kefir z ziemniakami, czy rybę z kaszą - dietę trzeba różnicować.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chciałbym przytyć(POMOCY)

Następny temat

Posiłek na teraz.

WHEY premium