SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Osoba początkująca - problemy z ćwiczeniami

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 15
Witam,
Po powrocie na treningi po około roku zacząłem mieć problemy z wykonywaniem ich. Podczas zrobienia kilku pierwszych ćwiczeń nie mam już siły na nic dalej i łapie mnie zadyszka. Później muszę odczekiwać po kilka minut pomiędzy ćwiczeniami aby móc jakkolwiek sobie poradzić. Przy niektórych ćwiczeniach w szczególności dipy pod koniec serii czuje w przedramionach takie jakby rozrywanie/mrowienie od środka. Przy robieniu pompek/planków itp nogi strasznie mi się trzęsą jakbym dostał padaczki. W przypadku ćwiczeń push pull barki i ręce mnie pieczą tak, że nie idzie kontynuować treningu i muszę właśnie odczekiwać te kilka minut. Na koniec treningu czuję się słabo i jestem spocony jak po jakichś biegach. W trakcie treningu odczuwam też czasami suchość w gardle. Ogólnie po tym powrocie nie robie jakichś bardzo wymagających treningów. Jedynie nie mam problemów z treningami na brzuch. Te robie dość intensywne i jest wszystko git i sie dobrze czuje.
Trenowałem siłowo w latach 2020 i 2021 i wtedy też miałem tak, że nie miałem siły ale nie w takim stopniu jak teraz .

(pomiędzy tymi latami też była przerwa, ale nic się nie działo i było ok)

Na koniec dodam, że mam 19 lat
Mierzę 191 cm i ważę ok 79 kg. Przed roczną przerwą nie byłem chudy i miałem trochę tego mięśnia.

Liczę na jakąś pomoc
Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776866

Tutaj tak na prawdę nie pomożemy Ci pomóc,poza tym żeby udzielić Ci rady cierpliwości. Niestety nie ma takiej możliwości żebyś miał kilkumiesięczną przerwę, wrócił na siłownię i swobodnie wykonywał swoje treningi siłowe jakby nigdy nic.

Masz standardowe objawy braku formy sportowej. Po prostu czas braku aktywności przyniósł efekt jaki masz teraz. Słabość mięśni, drżenie mięśni, mrowienie mięśni to wszystko przejdzie po jakimś czasie jeśli będziesz stopniowo wdrażał się w aktywność fizyczną i prawidłowe odżywianie.
Wiadomo, że osoba, która ma już jakieś epizody z trenowaniem będzie miała ten powrót do sportów siłowych nieco łatwiejszy, jednak znamy już technikę wykonywania ćwiczeń, wiemy jak wrócić do reżimu dietetycznego więc zobaczysz, że po początkowej adaptacji będzie w porządku i te wszystkie symptomy minął i zaczną się treningi takie solidne i fajnej jakości.

Także daj sobie czas kilka tygodni na powrót do formy i nie masz się co przejmować objawami, które wymieniłeś bo one szybko ustąpią po kilku tygodniach treningu i przemyślanego odżywiania.

Polecamy również: Powrót do treningu - jak tego nie zepsuć?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-06-24 14:13:39

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 32870 Napisanych postów 23018 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277717
Skoro dopiero zaczynasz to oczywiste jest że nie kazde ćwiczenie będziesz wykonywać lekko i poprawnie , jesteś zastany , mozliwe że masz przykurcze a siła jest jaka jest , wszystko wymaga czasu wiec skup się na dobrym odzywianiu bo to jest nasze najlepsze paliwo dzięki któremu organizm lepiej funkcjonuje i ma siłe ponadto odpowiedni trening i regeneracja .Daj sobie czas i badź systematyczny w tym co robisz a z kaym tygodniem będziesz notowął progres jak chodzi o ilość powtórzeń czy łatwiejsze wykonanie ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11972 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
Witaj.
Ogólnie w tym co napisałeś nie ma nic złego i są to po prostu typowe zachowania organizmu który wraca Po dłuższej przerwie do treningu czy też pierwszy raz musi wejść na nieco większe obroty i wykonać i wysiłek ponad to co do tej pory musiał robić. Także tutaj nie ma problemu z tym że ciało reaguje tak a nie inaczej i że musisz poświęcić sobie nieco więcej czasu na to aby zaadaptować się do treningu i żeby sprawiały ci one większą radość i przyjemność. Być może zaczynasz ze zbyt ambitnego planu Możesz zrobić sobie jakąś obwodówka która tylko rozruszanie to kości a później w miarę możliwości dokładać ćwiczeń

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14657 Napisanych postów 53129 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400418
Witaj,
Moim zdaniem po prostu brak Ci wytrenowania. Popracuj nas wydolnością poprzez najzwyklejszą aktywność fizyczna, która nazywa się spacer/przejażdżka rowerowa. Codzienna porcja takiej aktywności fizycznej, do tego powoli wdrażają się w treningi, które masz. Zacznij lekko i stopniowo, powoli zwiększaj intensywność i objętość. Przerwy między seriami i ćwiczeniami dostosuj do swoich aktualnych możliwości. Tutaj nie ma jakiejś filozofii Potrzeba trochę czasu i będzie wszystko w porządku

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75802 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753523
Raczej jakiejś specjalnej pomocy niestety od nas nie otrzymasz. Jak sam widzisz doprowadziłeś się do takiego stanu, że nawet lekka aktywność fizyczna sprawia Tobie spore problemy. Tutaj trzeba czasu i cierpliwości, żeby wrócić do sprawności. Poza tym, jak najbardziej dostosować trening siłowy pod obecne możliwości organizmu. Skupić się na mniejszych ciężarach i uczyć prawidłowej techniki ćwiczeń wielostawowych/złożonych. Kilka miesięcy, odpowiedniego progresu i będzie zdecydowanie lepiej. Wrzuć jak to dokładnie wygląda.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z techniką wykonywania dipów

Wiecej