SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Osetia: Terroryści w szkole -

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28893

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
" ale wy naprawde wierzycie że to czeczency zrobili?..." to dobre bylo juz gdzies sie wypowiadal jakis pajac ktory twierdzil ze to robota rosjan jest i wogole jedna wielka teoria spisku

co do zbrodni w czeczeni wierzce lub nie ale to co robial zolnierze federacji to pestka w porownaniu z tym co robia partyzanci
niejedna matka w rosji oplakiwala swojego syna ktoremu poderznieto gardlo we snie ale zadna nie wziela za zakladnikow dzieciaki w szkole w czeczeni
po 1 dlatego ze tam nie ma szkol a po 2 dlatego ze tylko islamisci maja tak nasrane w baniakach

aha i jeszcze jedno pan wiktor narzekal na brak karetek ale jak go drasnal odlamek to go od razu 4 facetow na noszach do karetki odstawilo jak dla mnie to troszke cyniczne aha i niech mi ktos wytlumaczy jak zabrac naraz do szpitala ponad 900 osob to dostanie odemnie medal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 870 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5447
Jakbys mogl to rozwin ten watek o synach, ktorym gardlo poderzneli partyzanci.

"Granice imperium to groby jego żołnierzy"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 105
bregu - nie ******l mi o teori spiskowej bo kazdy rzad, czy to komunistyczny czy demokratyczny zlecał zabójstwa i mordy, ktore miały pomoć w utrzymaniu władzy.
zaden spisek
myslisz ze czeczency sa na tyle glupi zeb mordowac dzieciaki w szkole?
oni wiedza jaka bedzie na to reakcja opini publicznej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 938 Wiek 48 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22598
Fanatycy nie myślą logicznie w cywilizowanym rozumieniu tego słowa. Tak więc glupota czy mądrość nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli myślisz, że to rosjanie trzymali dzieci jako zakładników, by utrzymać Putina przy władzy, będę skłonny stwierdzić, że nie jesteś w pełni władz umysłowych.
Pozdrowienia!

Choć życie nasze splunięcia nie warte - Eviva l'arte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1112
Ja nie rozumiem skąd ta ślepa wiara niektórych w słuszność kremlowskich poczynań. To przecież ignorancja wobec historii, również wobec historii naszych stosunków z wielkim sąsiadem (nie będe tu wspominać odległych dziejów, ale wystarczą te niedawne, których świadkowie jeszcze żyją - Katyń, Powstanie Warszawskie). W tradycji rządzenia tym krajem nic się nie zmieniło. Te rządy nadal opierają się na bezprawiu i przemocy.
Druga sprawa, to to, że konflikt w Czeczenii leży w interesie armii. Oni z tego żyją. Bo to nie tylko wypłaty rządowe, ale także możliwość brudnych, bardzo brudnych interesów jak handel bronią i żywym towarem.

Nausciturus..wskaż mi na ten cywilizowany świat, jakie wartości nim rządzą? Co tym cywilizowanym daje prawo do dumy, do czucia się lepszym?

Zmieniony przez - Wieruszka w dniu 2004-09-04 10:23:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 938 Wiek 48 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22598
Czytałem niedawno w Politce o rodzinach muzułmańskich we Francji. Wyobraź sobie, ze brat jednej kobiety oblał ją benzyną i podpalił bo nie spelniała w jego mniemaniu roli muzułmanki, tzn malowała się, chodziła z odsłoniętą twarzą, spotykała z chłopakami. To rozumiem przez fanatyzm. Słyszałem o pocięciu jednej warg nożem, bo miała wymalowane usta.
Nie twierdzę że wszyscy muzułmanie mają takie nastawienie. Sam znałem kilku. Z jednym nawet piłem wódkę ("W nocy Allah śpi"). Ale to co zrobili Ci ludzie to fanatyzm. I przykro mi że wielu ludzi tego nie zauważa.
Pozdrowienia!

Choć życie nasze splunięcia nie warte - Eviva l'arte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1112
Definicja fanatyzmu jest jedna i może ona brzmiec np w ten sposob : fanatyzm to przekonanie, że jest sie w posiadaniu jakiejs uniwerslanej recepty, do której powinni się stosować wszyscy ludzie.
Rozumiejąc fanatyzm w ten sposób odnajdujemy fanatyków w każdej kulturze, w każdej społeczności.
No po co mi przytaczasz takie drastyczne przykłady. Mogłabym się odwdzięczyć tym samym i przytoczyć przykłady zbrodni jakich dokonują na sobie wzajemnie nasi rodacy i byłoby chwytem poniżej pasa, gdybym zaczęła przytaczać przyklady dzieciobójstw (choć to nie jest fanatyzm, a patologia).
Jeszcze raz powtarzam, wstrzasnęła mną ta zbrodnicza desperacja terroryst ów. Nie mogę jednak nie dociekać co jest źródłem tej tragedii i innych. Z jednej strony fanatyzm a z drugiej wskażę bez zastanowienia na zbrodniczą politykę Putina.

A kto stoi za zamachem zastanawiają się eksperci doskonale znający panujące tam stosunki..także wątpliwości nie towarzyszą tylko nam co poniektórym być może emocjonalnie zaangażowanym w sprawę Czczeczenii. Zastanawiają się kto sfinansował ten zamach..jakie siły zewnętrzne stoją za tym, bo Czeczenów nie stać by było na tak skrupulatnie zaplanowany zamach (nie stać finasowo). I zadają sobie pytanie, kto ma interes w tym, żeby cały Kaukaz uwikłac w taki konflikt.
I zastanawiają się dalej, czy podanie do ogólnej wiadomości informacji o tym, że wśród terrorystów było 10 arabów ma na celu ukazanie i udowodnienie światu, że zamachy terrorystyczne w Rosji są częścią międzynarodowego forum dla walki z terroryzmem...i wiele różnych wątpliwości towarzyszy ekspertom. Nie bądźcie zatem pewni swoich racji na ten temat.

Zmieniony przez - wieruszka w dniu 2004-09-04 12:25:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 938 Wiek 48 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22598
Czeczenów nie stać na sfinansowanie takiego zamachu?? O święta naiwności.. A kto np. jest w tej chwili jednym z najbardziej zamożnych ludzi w Moskwie i Rosji? Andaluzyjczyk? Myslisz że Czeczeni żyją ze sprzedaży owczego mleka? A ja naiwny myślałem że handluje się tam narkotykami i bronią...
Pozdrowienia!

Choć życie nasze splunięcia nie warte - Eviva l'arte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 273 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1112
Jezeli czujesz sie na silach, by dyskutowac z ekspertami...zapraszamy na wizje....

No i byl nareszczie na wizji ekspert Kossek i wszyscy, ktorzy maja "rosyjska fobie" dostali po nosie.

Zmieniony przez - Wieruszka w dniu 2004-09-04 13:11:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 2201 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15791
Moszner wczoraj też przytarł nosa rusofobom

A takich dziennikarzyn wypowiadających się w tonie "to wszystko przez ruskich" też było wczoraj dużo.

Rosyjscy żołnierze byli wyposażeni jak na wojnę. To nie ma nic wspólnego z »cięciem chirurgicznym«, jakim jest operacja antyterrorystyczna. Rosjanie przejechali po tej szkole walcem" - dodaje ekspert.

To z onetu. Po tej częsci o wyposażeniu, od razu widać, że to ekspert wysokiej klasy





Zmieniony przez - Kicius w dniu 2004-09-04 13:39:37

So give it up you bloody sods you'll not be getting laid
And the sooner that you're out the door the sooner we'll be paid

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium z Robertem Sulskim 11 września 2004

Następny temat

OWIJKI

WHEY premium