SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jest sens dalej kontynuować naukę w takiej "szkole"?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2961

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Ostatnio pisałem, że po kilku miesiącach przerwy postanowiłem wznowić treningi MT. Wybrałem "klub", który znajduję się najbliżej miejsca zamieszkania - nowy trener, ludzie. Generalnie po pierwszym treningu byłem w niebo wzięty, fajnie urozmaicony i w ogóle - nawet sparingi były. Po kilku treningach zaczęła mi przechodzić ochota na trenowanie, właściwie co trening są sparingi na których dość mocno obrywam od dużo bardziej doświadczonych gości - kilka lat regularnych treningów, nie tylko MT ale również MMA. Od czasu do czasu liźniemy technikę, ale z założenia mamy się uczyć na własnych błędach - w sparingach. Dodam, że "trener" to taki gościu, który uczył się kilka lat MT po czym później postanowił po prostu otworzyć swój "klub".
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
"Nie, trener nie ma żadnych osiągnięć"
Nie chodzi o jego osiągnięcia na ringu, tylko osiągnięcia jako trenera. Czy jego klub wystawia zawodników i czy przywożą oni medale. To jest miernik jakości trenera. Tak po Twojej relacji ciężko powiedzieć, czy klub dobry czy zły, bo nie wiadomo na ile jesteś sfrustrowany bęckami, a na ile faktycznie coś nie gra.

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
dobrze że sparingi stanowią większą część treningu-znam paru gości świetnych na tarczach-mega szybkich i dobrych technicznie niemniej w sparingach dostają baty bo mało sparują,choć niepokojący wydaje się fakt małej ilości zajęć technicznych,
tym że przegrywasz się nie przejmuj zawsze tak jest na początku...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1170 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15480
Kondek, po 10 treningach sparringu Ci twoi koledzy od tarcz będą kładli tych od sparringow
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 760 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24102
Mój były trener od JUDO Zbigniew Zanęcki mówił mi że jego kiedyś też wszyscy rzucali, ale on wytrzymał i nie przestawał chodzić i do czego doszedł?
Do mistrza europy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1313 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 21954
Ale nie wiem jaki jest sens robienia sparingów jeśli uczeń nie zna techniki i nie wie jak bić albo bije cepami. Jedyne co się możesz nauczyć to złych nawyków. Najpierw technika a później wprowadzenie jej w walkę. Nie na odwrót. Poszukaj klubu gdzie trener ma jakieś doświadczenie i osiągi zawodnicze lub trenerski. Do byle kogo nie ma sensu chodzić bo strata pieniędzy, czasu, chęci.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Sparingi powinny być często, ale jeżeli jest tak jak piszesz że jest ich aż tyle to możesz pomyśleć nad zmianą klub. Powinno być tak że na tarczach nauczysz się techniki a na sparingu/zadaniówce ją wykorzystywać, a tak nie za bardzo masz się nauczyć co wykorzystywać

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1509
Ja mam sparringi na każdym treningu i nie narzekam. Własnie na nich uczysz się najwięcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Jasne jest, że sparingi są bardzo ważne - tylko trochę ciężko na nich się bić skoro nie masz solidnie zakorzenionej techniki, a w dodatku bijesz się z dużo lepszym rywalem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Jeśli nie lubisz sparingów, bo na nich obrywasz, to zmień sport na kolarstwo albo coś w tym stylu.

Może inny klub? Trener ma jakieś wyniki?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 146 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 974
to dobrze że są walki, ale jak zbyt mało techniki trenujecie to jest to mało sensowne. jedno bez drugiego nie może skutecznie uczyć ucznia walki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
To, że na sparingach obrywam jakoś specjalnie mnie nie irytuje, w końcu każdy kiedyś zaczynał. Wydaje mi się, że gdyby trener więcej pracował nad techniką to i w sparingach byłoby inaczej, łatwiej. Nie, trener nie ma żadnych osiągnięć.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Hosting - mamy problem!

Następny temat

Plan na siłe i szypkjosc na siłowni

WHEY premium