SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Orzechy, rodzynki itp.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1520

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 69 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 791
Witam, dzisiaj vylem na zakupach w netto i zauwazylem rodzynki, orzechy wloskie i laskowe, ale wszystkie maja dosyc duzy tluszcz na tabeli makro opakowania. Z drugiej strony ludzie dodaja je do roznych potraw aby dodaly smaku, ale nie wiem czy sa jakies specjalnie orzechy itp. I jeszcze jedno mam pytanie, w nie ktorych przepisach jest napisane "troche slodziku" no i dzisiaj zauwazylem slodzik, wszystkich makro ma 0 za wyjatkiem soli az 34g, czy warto? Dodam iz to slodzik w tabletkach. Zakupilem dzisiaj sos do kuraka z ryzem 1,0 soli i 0,3 tluszczu, czy to dovry sos ( w proszku), dodam iz staram sie robic diete na mase.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Każde inne źródło węglowodanów. Masz bardzo duży wybór. Polecam poczytać o podstawowych zasadach żywienia. Bardzo słabo to u Ciebie wygląda a po tym co piszesz widać, że nie bardzo wiesz co robisz.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Witam.

Sosy w proszku to wysoko przetworzone produkty, unikałbym stosowanie takich rzeczy w swojej diecie. Orzechy są tłuste ( to nie jest filozofia ) a są bardzo wartościowym składnikiem odżywczym, posiadają wiele walorów prozdrowotnych . Np orzechy włoskie mają adekwatny stosunek Omega-3 do Omega-6 (1 do 5 ) co się ceni.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-07-04 11:23:49
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 69 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 791
A jezeli nie mam wyboru, to moge jednak z tym sosem to zjesc, ostatnio jak zrobilem swoj sos to smierdzial czosnkiem i sie spalil.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Jeśli jesteś w okresie masowym to taki sos ujdzie od czasu do czasu jeśli dieta zbilansowana. Jednak postawiłbym na własne, sosy. Nie wyszedl Ci trudno, zdarza się, kombinuj, ćwicz.
Najłatwiejsze są sosy na zimno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 69 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 791
Skoro juz mam ten temat to sie zapytam. wiecie moze gdzie kupie olej kokosowy, bo aktualnie jade na dosyc tlustym ale staram sie dodawac go jak najmniej. Netto nie widzialem zeby byl ani w tesco, chyba ze gdzies ukryty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Powinien znajdować się w większości marketach.
Na SFD masz bardzo tanią pozycję z MyVita.

Źródło wartości odżywczych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191524
Mikser850
Witam, dzisiaj vylem na zakupach w netto i zauwazylem rodzynki, orzechy wloskie i laskowe, ale wszystkie maja dosyc duzy tluszcz na tabeli makro opakowania. Z drugiej strony ludzie dodaja je do roznych potraw aby dodaly smaku, ale nie wiem czy sa jakies specjalnie orzechy itp. I jeszcze jedno mam pytanie, w nie ktorych przepisach jest napisane "troche slodziku" no i dzisiaj zauwazylem slodzik, wszystkich makro ma 0 za wyjatkiem soli az 34g, czy warto? Dodam iz to slodzik w tabletkach. Zakupilem dzisiaj sos do kuraka z ryzem 1,0 soli i 0,3 tluszczu, czy to dovry sos ( w proszku), dodam iz staram sie robic diete na mase.



Witaj,
Orzechy dodajemy do diety z powodu zdrowotnych lepszy stosunek omegi 3 do omegi 6 a także do podbicia tłuszczu w diecie. Na początek oblicz sobie zapotrzebowanie żeby wiedzieć po co i na co nam są nie które składniki odżywcze https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html  .

Co do sosówlepiej i łatwiej samemu robić wystarczy poszukać w tym dziale https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html .
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Olej koko w dobrej cenie jest w Biedronce
A sosy najlepiej na bazie jogurtu naturalnego, przecieru pomidorowego, mleczka kokosowego i mnóstwa przypraw Jak kto lubi. Możesz z żółtka i jogurtu "ala" majonez z robić, bardzo dobre.
W kuchni (jak wojo Ci polecił) jest mnóstwo przepisów na tzw "dipy"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 69 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 791
Witam, czy na masie moge jesc jogurtt owocowe z platkami blonnikowymi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nikt nie zabroni. Nie jest to zdrowe - ani słodzone jogurty ani sztuczne płatki błonnikowe.

Jak potzrebujesz jogurtu owocowego to zmiksuj naturalny z owocami


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2016-07-04 19:58:45

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 69 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 791
Dobra olalem te jogurty i blonikowe platki jak kazales,ale zamiast tego kupilem musli 5 zboz, sklad ponizej. Zakupilem takze cynamon mielony firmy balinero, czy moge dodawac cynamon do mleka i tych musli?
Nie moge dodac skladu platkow, napisze je.
tluszcz:6,2
w tym kwasy tluszczowe nasycone:1,1
weglowodany: 63
w tym cukry:7,3
blonnik: 9,2
bialko: 8,3
sol:0,1

A cynamon ma napisane:
Moze zaiwerac sladowe ilosci glutenu,jaj,mleka,selera,gorczycy i sezamu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Śniadanie w formie płynnej

Następny temat

2 miesięczne odchudzanie. Czy wystarczy?

WHEY premium