Orzechy tygrysie w pewnych zakątkach świata stanowią przynętę, gdzie poławiacze wykorzystują je jako pokarm, aby zwabić jak najwięcej ryb. Jednak badacze z Jordanii wykazali, że pokarm z orzechami tego typu podwaja poziom testosteronu!

Orzechy tygrysie nazywane są również ziemnymi migdałami, a pod kątem klasyfikacji należą do “guzków rośliny” Cyperus esculenuts. Są to orzechy jadalne w smaku podobne nieco do orzechów laskowych. W Indiach uważane są za afrodyzjak, który podnosi poziom libido.

Badanie, jakie przeprowadzono na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Jordanii wykazało, że orzechy tygrysie podnoszą poziom testosteronu u szczurów. Karmiono je przez 30 dni proszkiem z orzechów tygrysich w ilości 2 g na 1 kg masy ciała. Jak się okazało po 30 dniach suplementacji proszkiem, ich testosteron wzrósł o 225%.

orzechy tygrysie

Co więcej, testosteron wzrósł zarówno u osobników aktywnych seksualnie, jak i u tych, które posiadały mniejszy popęd.

Naukowcy sugerują, że działanie to zawdzięczamy mieszance cynku, kwercetyny, witaminy C i E. Ilość, jaka odpowiadałaby suplementacji dla osoby o masie 80 kg to około 20 g proszku z orzechów tygrysich dziennie. Konieczne są dalsze badania, które potwierdziłyby działanie m.in. na organizm człowieka. Źródło: https://bmccomplementalternmed.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12906-015-0851-9

Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.
Komentarze (6)
xorton

Rozpisze ktoś cykl na tym?

0
Bull

2x10szt ed.

1
xorton

A co z odblokiem?

0
Bull

6 tyg magnez + b6

1
Żubroń

Ale za to ekonomiczne - 7 dyszek za worek 5kg :-)

0
Gats 2

Czyli Tribulus z Treca zbędny?

0