SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Oliwa z oliwek v olej rzepakowy co o tym sądzicie?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26376

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 116 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11715
Chciałem zapytać o oliwe z oliwek, a mianowicie czy jest jakaś znaczna różnica wartości odżywczych między oliwą "Extra Virgin", a np. oliwą z wytłoczyn z oliwek ?? Tak się zastanawiam nad tym ponieważ w sklepie 100ml extra virgin kosztuje 5 zł, a tej drugiej 1 litr za 15 zł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 9203 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29034
no niestety wlasnie cena pokazuje jaka jest roznica.
a 100ml za 5 peelenow to troche drogo, znajdziesz pol litra za 15 zeta.

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 116 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11715
No tak ale często jest tak że droższe nie znaczy mniej zdrowe, dlatego chcialbym się dowiedzieć o jakies konkretne fakty, czyli np, różnice w wartościach odżywczych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Przeczytaj jeszcze raz moją wypowiedź lub użyj wyszukiwarki.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 78
Jedno co jest pewne to rafinacja jest czymś dobrym!
2 to że olej rzepakowy ma kwas linolowy a oliwka z oliwek go prawie nie posiada!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 1869 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 6274
no i? oleje te sie mogą stawac na przeciwko siebie tylko współdziałas. oliwa na zimno rzepak do smazenia(tez dziewica)
przeczytaj:

http://*******/j79l

http://*******/j794
pozdro.
i uzywaj wyszukiwarki

ps rzepakowy tłoczony na zimno mozna łatwo dostac w wroc. (feniks, epi...) cana za 0,5l to niecałe 5zł.

Zmieniony przez - nofatuk w dniu 2007-11-08 01:45:06

Praktyk nie teoretyk, f***'ty nie bzdety

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25
Ostatnio miałam przyjemność być na wykładzie na którym powiedziano, iż oliwa z oliwek ma podobne właściwości jak olej rzepakowy. Ponoć można stosować bez obaw i jeden i drugi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1
Niech więc mi ktoś odpowie czemu jako jedyny z olejów roślinnych rzepakowy jest uważany za szkodliwy w diecie wątrobowej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 7165 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 30760
Po 1 olej rzepakowy, a oliwa to zupełnie inne tłuszcze. Oliwa głównie nienasycone, a w rzepaku jest więcej nnkt. Po 2 tak jak już ktoś napisał, rzepak na naszym rynku jest głównie rafinowany /kujawski/. Po 3 temat już stary i wymarły. Myślę, że dyskusję można by zacząć w nowym z nowszymi informacjami, ale niech zadecyduje o tym moderator działu.

/pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12
poniżej link z wikipedii
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

SKAZA MOCZANOWA

Następny temat

prosze o ocene diety

WHEY premium