SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olej z ryb anabolikiem!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9713

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Banan z działu Charles Poliquin.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
Olej z ryb anabolikiem!
Kolejna korzyść tego uniwersalnego specyfiku
Autor: Charles Poliquin

Wyjaśniłem wam jak olej z ryb może obniżyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, jak również poziom ciśnienia krwi, ale uświadomiłem sobie, że niektórych z was to nie obchodzi.Wiem, że niektórzy z was nie są zainteresowani badaniami, które zaprezentowałem, a pokazują, że olej z ryb korzystnie wpływa na regulację cukru we krwi, podnosi wrażliwość insulinową, zapobiega obniżeniu procesów kognitywnych w wieku starczym, jak również jest niezbędny do prawidłowego rozwoju mózgu u dzieci. I rozumiem, że niektórych z was może to nie interesować, że olej może ograniczyć depresję poporodową, wspomóc leczenie astmy, artretyzmu, raka prostaty, jak również chorobę Leśniowskiego-Crohna. Na pewno przykułem waszą uwagę, kiedy wskazałam, że olej z ryb jest najważniejszym suplementem w walce z tkanką tłuszczową.
W wielu artykułach i podczas swoich szkoleń z zakresu BioSignature Modulation wyjaśniłem działanie oleju z ryb, który może wspomóc spalanie tkanki tłuszczowej dzięki aktywacji genów lipolizy, jak również może zmniejszyć ilość odłożonego tłuszczu dzięki inhibicji genów odpowiedzialnych za lipogenezę. Dla niektórych z was, zwłaszcza tych, którzy mają napięty budżet, to może nie być wystarczający powód, by wydać wasze ciężko zarobione pieniądze na ten produkt. To wszystko zmieni się, bo w końcu mam WAŻNY powód, dla którego warto brać olej z ryb.

Olej wspomaga wzrost masy mięśniowej!

Tak, zrozumieliście mnie dobrze. Chcecie zbudować wielkie bicepsy, masywną klatkę i ogromne ramiona? Olej z ryb jest suplementem dla was.

Naukowcy z Washington University School of Medicine w Missouri dokonali badania wpływu suplementacji oleju z ryb w dawce 4 gram na syntezę białka i kluczowych ścieżek powiązanych ze wzrostem tkanki mięśniowej. Badani to zdrowi osobnicy w przedziale wieku 25-45 lat. Naukowcy skupili się na syntezie białek, którą w języku potocznym można określić jako budowanie komórek przez proteiny. Proteiny są cegiełkami, które budują mięśnie, dlatego, kiedy chcecie sprzedać tubę białka macie na opakowaniu kulturystę, a nie maratończyka (ci mogą reklamować firmę Power Bar).

Naukowcy byli wstanie wykazać, że olej z ryb nie wpłynął na podstawową syntezę białka zarówno w grupie placebo oraz tej której podanej olej. Jednakże w obecności podniesionego poziomu insuliny i wzrostu koncentracji aminokwasów, zanotowano znaczący wzrost syntezy białka. Odnotowano nawet, że komórki mięśniowe były większe. Zaobserwowano znaczące podniesienie się kluczowych ścieżek dla wzrostu masy mięśniowej: mTOR i p70. Te wyniki badań sugerują, że olej z ryb może zasadniczo podnieść anaboliczny efekt okna potreningowego, kiedy podniesiemy koncentrację insuliny i aminokwasów.

Całość artykułu dostępna pod adresem:
http://www.charlespoliquin.com/ArticlesMultimedia/Articles/Article/624/Finally_Fish_Oil_Is_Anabolic.aspx


Zmieniony przez - nuril w dniu 2011-05-01 23:01:10
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Hekade TEAM SFD
Ekspert
Szacuny 397 Napisanych postów 12822 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 107749
Omega najlepiej rano i w ostatni posiłek gdzie masz weglowodany :)
ja tak suplementuje

ale gdyby tak "fajnie" spozywac O3 pasowałoby wydac 30zl na miesiac na sama omega + wit/min + bialko, carbo, jakies bcaa przed treningiem to wychodzi kolo 150 :P
...
Napisał(a)
Usunięty przez nuril za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 158 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5194
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
No to teraz wszyscy dołożą dodatkową porcję Omegi

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
w dziale badania naukowe sa owe badania - moze nie przetlumaczone dokladnie - ale wniosek taki sdam

.....btw-i cala reszta tak samo
03 a redukcja fatu
03 a wrazliwosc insulinowa
no i wkoncu 03 a masa miesniowa


ps.
co ciekawe w tych badaniach uzyte byl etylowe ester epa/dha
napisze tylko ze to forma odrobine drozsza niz to co zwykle kupujemy w sklepach
kiedy w innym badaniu odowodniono ze ten zwykly olej - w takich samych dawkach dziala lepiej niz etylowy ester



Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-05-18 01:47:05

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 613
A czy olej lniany ma podobne właściwości? Bo to te same kwasy tłuszczowe ale w tym poście mowa tylko o olejach z ryb
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
tyle ze konwersja ALA to epa/dha wynosi nie wiecej niz kilka procent!

w zaleznosci od badan - miedzy 1-5%


do tego dorzucajac wieksze spozycie LA (z rodziny n6) wydajnosc pewnie jeszcze spadnie - walcza o te same enzymy





Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-05-20 02:07:41

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1651 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11016
czyli jak
BCAA+CARBO+20ml Oliwy z rybek po treningu?

Sporo ma gorzej, większość ma lepiej do tego dążę.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
20ml no co Ty
2-3g (epa/dha) to dawka jednorazowa - nie wychodzilbym ponad 5kaps
rozloyc na caly dzien po 2-3g jednorazowo

no chyba ze masz 10% epa/dha


btw-nazwe oliwa zwyklo stosowac sie do 'oleju' z oliwek
moze byc olej z czegos
ale ciezko zrobic oliwe z produktu nie bedacego oliwką


acha a po treningu raczej eaa w zamian za bcaa
no chyba ze po kilkunastu minutach idzie poislek - ale nawet jesli to i tak preferowalbym eaa/bilako w zamain za samo bcaa

co jest potrzebne do syntezy bialek miesniowych?
ile - a moze jakie aminokwasy?


Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-05-20 03:57:44

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 318 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30092
solaros - w takim razie warto inwetowac w lniny budwigowy ?

http://www.ajcn.org/content/88/3/801.full.pdf html

Zmieniony przez - polo_ w dniu 2011-05-20 17:13:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
w badnaiu wyszlo to o czym napisalem
olej rybii skutkowal lepszym wzrostem epa/dha niz olej lniany
dodatkowo ~50% wiecej niz controlna grupa

ale spozycie ALA tez spowodowalo wzrost epa/dha
tyle ze olej rybii wiecej

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932
Czy dawka 10ml tranu dziennie, podzielona na dwie porcje będzie odpowiednia?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Shake zamiast odżywek

Następny temat

siemie lniane

WHEY premium