SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Olej z ryb anabolikiem!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9696

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 94 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
C.Poliquin ostatnio opisywał wyniki w których badani spożywali po 60 gr oleju rybiego, lnianego albo oliwy z oliwek dziennie! Wszystko po to, aby sprawdzić czy w 12 tygodni można zmienić stosunek O3 do O6. Po takich dawkach przez ten okres czasu nie zauważono żadnych negatywnych skutków - poza zwiększeniem EPA o 944% i DHA o 213% :P Więcej ciekawych info nt temat na pewno będzie niedługo w tym dziale, bo wyniki mówią również dużo o oleju lnianym.
Poliquin radzi, aby otyli spożywali około 30gr oleju z ryb dziennie. Rozłożone na 6 dawek po 5gr równomiernie wciągu dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
ale duzo zalezy tez od stosunku 06:03
tez duzo mozna osiagnac spozywajac mniej 06!
samo zmniejszenie 06 nie zwiekszy ilosci 03 - no chyba ze wiekszosc jaka spozywalismy 03 to bylo ALA
wiecej sie przeszksztlaci w epa/dha (brak rywalizacji)

30g oleju to raczje nie na polskie warunki
nie ma takiej opcji raczej
nie jeszcze to bedzie 30g epa/dha a nie samego oleju
co do juz wogole kolosalna ilosc kapsow 30%

ale zwiekszajac spozycie epa/dha z kilkuset miligram - bo taka jest norma w Polsce (nie wiecej niz 200mg!) do kilku gram
do tego ograniczajac zrodla 06 do minimum
nie napisze ze osiagnie sie tyle samo co spozywajac 30-60g oleju rybiego
ale ilosc epa/dha zwiekszy sie stanowczo




Zmieniony przez - solaros w dniu 2011-05-23 02:06:43

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 872 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 103985
tyle ze konwersja ALA to epa/dha wynosi nie wiecej niz kilka procent!

w zaleznosci od badan - miedzy 1-5%


tez duzo mozna osiagnac spozywajac mniej 06!
samo zmniejszenie 06 nie zwiekszy ilosci 03 - no chyba ze wiekszosc jaka spozywalismy 03 to bylo ALA
wiecej sie przeszksztlaci w epa/dha (brak rywalizacji)


A jak by wyglądała konwersja ALA -> EPA/DHA przy jednoczesnym spożyciu oleju z ryb np. tranu bądź kapsów i zmielonych nasion lnu? Będzie większa czy mniejsza? Tak na zdrowy rozum to wydaje mi się, że mniejsza - po co organizm ma przekształcać produkt A w produkt B skoro produktu B ma pod dostatkiem, ale czuję, że jest to śliski czyt. bardziej skomplikowany temat.

Zmieniony przez - Mahler w dniu 2011-05-23 07:20:27

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 94 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 695
Te same wyniki o których pisałem pokazują że ALA, który jest głownie w rzepakowym i lnianym, to cienias w porównaniu do oleju z ryb. Nie zwiększał poziomu EPA/DHA. Praktycznie nie było zmian przy mniejszych dawkach. Poliquin nie poleca tych dwóch olejów, bo są mniejsze korzyści. Chodzi o niski nakład pracy/wysiłku z jak największymi rezultatami. Dlatego olej z ryb to podstawa, reszta może służyć do tego aby nie zaburzać jeszcze bardziej równowagi O3:O6.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 872 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 103985
jaworshtr zgadza się, że najbardziej wartościowym źródłem O3 jest olej rybi. Pytanie o ALA -> EPA/DHA zadałem, bo chcę po prostu mieć większą wiedzę o tym jak funkcjonuje organizm. W żadnym razie nie mam zamiaru rezygnować z np. tranu na rzecz oleju rzepakowego

Pozdrawiam,

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
zachodzi konwersja ALA do epa/dha
ale to nie jest takie latwe to zbadania
latwe moze jest ale nie zjednoznaczne
czytlem o 20%
ale gdy zaczalem sie bardziej wglebiac do doszlo do 1%
nawet mozna pokazac wyniki z 0.4%

przedewszystkim duzo zalezy od spozytych ilosci 06
zjemy mnije - wiecej enzymow bedzie dostapenych dla 03 (bo te same walcza)

ale usredniajac te najlpesze i te najgorsze - wychodzi jakies ~5-6% tylko (na pewno nie wiecej niz 10%)
i odrobine lepiej u kobiet

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 81 Napisanych postów 872 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 103985
Saturated fat, oleic acid,
trans fatty acids, and dietary cholesterol interfere with ALA
desaturation and elongation. High intakes of EPA and DHA
– and even of ALA itself – can decrease the conversion rate.


'Metabolism of Alpha-Linolenic Acid', Dr. Diane H. Morris

Widać, że ALA jest bardzo samolubnym kwasem. Nawet palenie tytoniu może mieć wpływ jego konwersję.

Zastanawia mnie jeszcze jaką rolę w tym wszystkim pełni DPA.

Teraz... teraz wasze wargi praktycznie się już stykają...
A potem po prostu jej mówisz, jak bardzo jej nienawidzisz.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
L3m0n


czyli jak
BCAA+CARBO+20ml Oliwy z rybek po treningu?


po treningu na pewno NIE

omega 3 minimalizuje wydzielanie insuliny, a insulina akurat po treningu powinna być wydzielana w bardzo duzych ilosciach po posiłku potreningowym.

w kazdej innej porze dnia insulina czyni nas grubasami i w zasadzie niezbyt wiele zmienia jesli chodzi o mięśnie

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1349
Witam! Jeśli mogę to zadam tutaj pytanie. Do którego posiłku najlepiej dać kapsułki z O-3,żeby je w pełni wykorzytsać? Planuje suplementować 4 kaps dziennie czyli ok 2 gr EPA+DHA. Stosować w jednej dawce taka ilość? Dieta:
1. Owsiane, jaja, olej lniany.
2. Schab/Karkówka,oliwa z oliwek
3. Piersi,kasza.
4. Piersi,ryz
5. Twaróg,orzechy.
Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 318 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 30092
do 2 pierwszych posilkow bedzie najlepiej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Shake zamiast odżywek

Następny temat

siemie lniane

WHEY premium