SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odwrotna piramida - regresja

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 81628

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2648
Krzych odpowiesz mi na pytanie które wyrzej zadałem ?? Jesli mozesz :)

trening i dieta :) PODSTAWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 10498 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47531
Witam.
Popieram w 100% tego typu trening, choć ja stosowałem tą metodę w trochę zmodyfikowany sposób.

Nie mogłem za chol*re ruszyć barków(przede wszystkim tylnego i bocznego aktonu). Siła się rozwijała jako tako ale masa i wizualny wygląd był po prostu tragiczny(nie znaczy, że teraz jest super ale jak wroce do formy za kilka miesiecy, to wam wyśle zdjecia to sami ocenicie).Kombinowałem "jak koń pod górke" i postanowiłem zastosować jednak cos w stylu progresji z regresja(być może już coś takiego jest ale ja do tego doszedłem sam droga dedukcji).

przyklad ćwiczenia:
wyciskanie za karku siedząc(kg):
60
70
80
60
40
20

1)Progres - przerwy miedzy seriami ok 1 min.
2)Regres - -----------//------------- 10 - 30 sek.

Choć ja sie tak do tego nie stosowałem sztywno a raczej robiłem przerwy na wyczucie. I choć podejrzewam, że raczej nikt nie widząc potwierdzenia moja osoba na zdjeciach, nie zastosuje tej metody, to i tak chętnie odpowiem na ew. pytania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 315 Napisanych postów 5572 Wiek 54 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16915
Power1990 - próbuj. Trochę stażu masz, siły też jest sporo. Abyś tylko nie robił do upadku każdej serii.

Rekin rośnie przez całe życie...
Bądź jak rekin, k***a!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 221 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2648
ok przez lato to spróbuje :) dzieki

trening i dieta :) PODSTAWA

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1899
hehhe to zart taki byl juz uzupelnilem
oczywiscie ze cwiczę nogi i klatkę, ja nie z tych 90% polakow co maja kontuzje kolan :P

Zmieniony przez - panmajster w dniu 2008-04-06 15:49:29

Zmieniony przez - panmajster w dniu 2008-04-06 15:49:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3171
Krzychu przeczytałem twój art.i doszedłem do wniosku ze czas na zmiany, stazu mam 3,5 roku,chciałbym zastosowac regres i związku mam pytanie: czy regres stosujemy przez caly mikrocykl? robie po 4tyg cwiczeń 1 tydzien przerwy, to czy mógłbym regres stosowac przez te własnie 4 tygodnie? pytam bo wiem ze jest to dosc 'wymagająca'forma cwiczen. Na jakie partie bys nie polecał regresu? pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
własciwie ta formą możesz trenowac każdą grupę mięśn.

4 tygodnie to czas nawet dośc krótki na wykorzystanie cyklu- takiego czy innego.

jw. było napisane/Krzych/ nie wykonuj ćwiczen do tzw. upadku mięśniowego a jesli już to od czasu do czasu- np. 2 x w cyklu 4-ro tyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7894
witam
co sadzicie o tym planie na siłe https://www.sfd.pl/Zwiększ_swój_rekord_w_wyciskaniu_o_25%_!!!-t178764.html
jest on(jak widać) tylko na klatke i w nim również w nim również
stosuje się regresje i upadek miesniowy w każdej serii.

%)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3171
podczas regresu jakich cwiczen powinnismy unikac, bo np. przy unoszeniu sztangi łamanej w leżeniu na tricepsy powinno sie nie zwiększac zbytnio ciężaru ( kontuzje stawów łokciowych), jak sie ma to i inne cwiczenia do regresji?? czy powinno sie pop0prostu zmieniac te cwiczenia na inne w których mozemy bezpiecznie schodzic w kazdej serii??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
zaczynasz od wyższej ilości powt. bo na ręce czy inne mniejsze grupy niepotrzeba raczej małej ilości powt.
możesz zrobić nawet tak;
8-10 powt/12/15/20 nawet.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

proszę o pomoc!

Następny temat

Dobre polaczenie? Szybkie odpowiedzi!!

WHEY premium