SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odsępstwo od IF w dzień treningowy.

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1098

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 642
Mam pewien dylemat i mam nadzieję, że ktoś w sensowny sposób pomoże go rozwiązać.

Chciałbym robić redukcję na IF, ponieważ przy normalnym rozkładzie posiłków na cały dzień i diecie 2500kcal po prostu przymieram głodem, a wieczorem to już w ogóle zajoba dostaję, jak po ostatnim posiłku nie czuję się najedzony. Przy IF nie odczuwam tego, bo zwykle nie czuję głodu dopóki nie zjem pierwszego posiłku danego dnia, wieczorem również jest w porządku, bo po ok.7h oknie jedzenia czuję się bardzo syty. Okno żywieniowe ustawiłem sobie na godziny 12:00-19:00.

Problem w tym, że ćwiczyć mogę jedynie w godzinach przedpołudniowych, a kiedy robię trening bez śniadania, czuję się po prostu bardzo słabo i ćwiczenia na czczo wolałbym uniknąć.

Czy mocno zniweluję korzyści płynące z IF, jeżeli w 3 dni w tygodniu (treningowe), przyjąłbym lekkie śniadanie już koło 8:00, a później pociągnął posiłki regularnie rozłożone przez cały dzień? W 4 dni (nietreningowe) jadłbym tylko w oknie. Będzie to miało jakiś mocny wpływ na formę/zdrowie? Może ktoś podrzuci jakiś inny pomysł jak to rozwiązać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Te 3 DT następują po sobie czy jak to się rozkłada w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 642
WojtekA4
Te 3 DT następują po sobie czy jak to się rozkłada w tygodniu?


Wtorek, piątek, niedziela.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 713 Napisanych postów 9084 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 99288
Skoro nie wytrzymasz bez jedzenia od 16 do czasu snu, to wydłuż okno w DT o te 2-3h.
Ma być Tobie dobrze. IF 14/10 też jest metodą czy tam 13/11.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6280 Napisanych postów 76091 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755138
Trening na czczo to kwestia przyzwyczajenia. Chyba, że masz wysoce intensywne treningi.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 642
Kiedyś zacząłem trenować na czczo zajarany IFem (ten typ fascynacji, że odsuwasz od siebie wszelkie minusy) i w ten sposób przyjąłem pewien poziom siły/energii na treningu za normalny. Po jakimś czasie zdarzyło mi się zrobić trening po śniadaniu i czułem się dużo lepiej, wtedy tak konkretnie zauważyłem różnicę. Później jeszcze testowałem robiąc treningi na przemian na czczo i po śniadaniu - wniosek ten sam.

W sumie racja, że można okno odrobinę przesunąć i wydłużyć, także w DT zrobię sobie 8:00-18:00 ;) Dzięki za poradę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94931 Napisanych postów 364912 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670438
a próbowałeś dać jakąś koffi i beta alaninę przed treningiem ??

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 38 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 642
Tak, z tym że tu nie chodzi o to, że się czuję zaspany, ale po prostu zaczyna brakować siły, robi mi się słabo itp. Damy radę ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94931 Napisanych postów 364912 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1670438
mi pomagały pw w takich sytuacjach

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta IF plus wieczorne treningi mma

Następny temat

„Odczuwam głód pomiędzy posiłkami” – co zrobić?

WHEY premium