SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odżywki dla nieletniego

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2817

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 208
Dzięki wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. Słuchajcie to na razie odpuszczam wszelkie suplementy. ewentualnie pomyśle o tym za parę miesięcy jak poprawie dietę. Jako, że jestem na utrzymaniu rodziców i nie mieszkam samemu, ciężko mi jest zrobić optymalną dietę, wiecie o co chodzi, muszę jeść to co mama zrobi, zakupów sam nie robię, a na jakieś droższe produkty nie wiem czy mam szanse. Oczywiście mogę sobie robić samemu śniadania, kolacje, ewentualnie coś do szkoły, tylko teraz pytanie, co? Nie znam sie tak dobrze na układaniu diet, tym bardziej, ze wszystkie pomocnicze diety w internecie są raczej dla dorosłych ludzi, a wiadomo ja mam inne zapotrzebowanie itd. Mógłbym prosić o jakieś przykłady co mogę zjeść na śniadanie, kolacje, podwieczorek? Z góry dzieki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
https://www.sfd.pl/Dieta_na_każdą_kieszeń_by_k3ho-t183005.html

1 snaidanie j/w placek owisany lub jajecznica z razowcem

2 w szkole np kanapki z serem białym, czy serek wiejski z warzywami, serek wiejski kosztuje ok 1,70 za to kupisz 100g piersi możesz ją ugotować w przyprawach i sobie pokroić w kanapkę

3 obiad to co mama zrobi

4 kolacja można jakąś rybkę zjeść, makrela czy śledzik. Czy poprosić by mama więcej na obiad zrobiła i by było na wieczór więcej mięska.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 208
dobra, a jak mogę obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie na białko, węgle i tluszcz, czy te wszystkie kalkulatory w internecie sprawdzają się?


Zmieniony przez - Jadzeg w dniu 2016-08-22 09:40:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
w tym wieku jedz na oko nie musisz liczyć co do grama.
Zależy które internetowe, ale możesz sobie porównać z https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68490
Jest dużo bardzo prostych możliwości zdrowych posiłków, tylko poczytaj sobie te poradniki, rozejrzyj się po forum (dział Kuchnia, dzienniki ze zdjęciami jedzenia innych osób).
Wiadomo, że nie będziesz "rządzić się" w domu, ale myślę, że jeśli dobrze dogadujesz się z mamą i poprosisz ją o współpracę co do Twojej diety, to kupi czy ugotuje coś pod więcej pod Twoim kątem lub nauczy Cię, jak to zrobić samemu.
Zwykła kanapka z dobrej jakości pieczywa z masłem i jakimś mięsem/serem /rybą/jajkiem plus do tego jakiś owoc lub warzywo - już stanowi wartościowy i praktyczny posiłek.
Można upiec w ziołach kawałek karkówki/szynki/kurczaka i kroić przez parę dni na kanapki.
http://potreningu.pl/articles/2270/kanapki-i-budowa-masy-miesniowej
http://potreningu.pl/articles/1902/kanapka--jak-ja-zrobic-aby-byla-smaczna-i--zdrowa-
http://potreningu.pl/articles/1329/pasta-z-makreli-i-inne-pasty-do-kanapek

Po treningu/wysiłku możesz wypić mleko lub kakao; tu masz artykuły na ten temat; jest bardzo wartościowym produktem działającym anabolicznie, nawet lepiej niż odżywki białkowe:
http://potreningu.pl/articles/4857/czy-po-treningu-mozna-wypic-mleko
http://potreningu.pl/articles/4874/ile-bialka-w-posilku

Poza poprawieniem diety masz też możliwość ograniczenia aktywności aerobowej, ale pewnie jest o tym mowa w opracowaniach, które polecono Tobie na temat budowania masy.

Czytaj teksty na forum, artykuły, to Ci ułatwi wybór odpowiednich produktów i zdobywanie masy. Pamiętaj też, by dieta nie była monotonna i nie poprzestawaj na jakimś stałym schemacie przez cały tydzień.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71328 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575929
Jadzeg
Dzięki wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi. Słuchajcie to na razie odpuszczam wszelkie suplementy. ewentualnie pomyśle o tym za parę miesięcy jak poprawie dietę. Jako, że jestem na utrzymaniu rodziców i nie mieszkam samemu, ciężko mi jest zrobić optymalną dietę, wiecie o co chodzi, muszę jeść to co mama zrobi, zakupów sam nie robię, a na jakieś droższe produkty nie wiem czy mam szanse. Oczywiście mogę sobie robić samemu śniadania, kolacje, ewentualnie coś do szkoły, tylko teraz pytanie, co? Nie znam sie tak dobrze na układaniu diet, tym bardziej, ze wszystkie pomocnicze diety w internecie są raczej dla dorosłych ludzi, a wiadomo ja mam inne zapotrzebowanie itd. Mógłbym prosić o jakieś przykłady co mogę zjeść na śniadanie, kolacje, podwieczorek? Z góry dzieki ;)



Trochę więcej wkładu, lepsza bajera i przekręcisz matulę żeby od czasu do czasu upichciła coś pod Ciebie, aż za czasem stanie się to normą i będziesz miał żarcie takie jakie potrzebujesz
2

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 122 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1014
TomQ-MAG
zdecydowanie nie jest mu potrzebna na razie kreatyna.
gainer
pewnie tez nie, gdyz po prostu on nie je tyle ile powinien


ale jeżeli chce ktoś koniecznie sobie kupić odżywki, no to akurat jemu ten gainer +mono nie zaszkodzi, a niektórym nawet to pomaga pod względem psychicznym ;P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Inwestowanie w odżywkę-węglowodanową przy braku znajomości swoje zapotrzebowania na poszczególne makroskładniki i kalorie jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto, finalnie może okazać się, że autor zacznie wpychać w siebie dużą ilość tego prochu, co spowoduje efekt otłuszczenia.

Mono - za wcześnie. Nie wykorzysta potencjału tego suplementu, w dodatku bez diety to całkowicie to niema sensu. Psychicznie można się tylko zdołować takim skutkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 122 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1014
chcecie mi powiedzieć, że każdy na tym forum ma diete itp. ??? Ja nie mam diety i nigdy nie miałem, nie wyliczałem tego co do kcal, tylko poprostu jako EKTO staram sie dużo jeść i zdrowo, i widzę spore efekty...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Każdy ma jakąś dietę, złe odżywianie to też jakaś tam dieta, są tacy co im wystarczy jedzenie na oko i dają radę.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań odnośnie planu FBW (ćwiczenia z masą własnego ciała i sztangielki)

Następny temat

bieganie

WHEY premium