SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ocena diety i przy okazji kilka pytań

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2550

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
Witam,
Niedawno (bo w sumie to dzisiaj) znalazłem w internecie fajny artykuł (http://forum.bodyzone.pl/treninng-na-rzezbe-gt-quotrzeba-w-miesiac-quot-vt1339.html). Ułożyłem sobie wg. niego dietę i proszę was o jej ocenę (ofc. jestem na etapie I).

Śniadanie 7:15
Mleko 1,5% 200g
Płatki owsiane 40g
Oliwa z oliwek 10g

Śniadanie nr.2 10:30 (szkoła)
Chleb żytni jasny 60g
Ser twarogowy półtłusty 120g
Miód pszczeli 12g
Serek wiejski 200g

Posiłek przed treningiem (14:00)
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150g
Ryż brązowy 50g (tak mało, bo by mi WW wyszło za dużo)
Buraki 40g
Serek wiejski 200g (warto go jeść pół godziny przed treningiem?)

14:30-17:00
Trening

Posiłek po treningu 17:20
Mięso z piersi indyka bez skóry 150g
Ryż brązowy 50g
Kalafior surowy 500g (tak, pól kilo :)
Majonez 25g
Oliwa z oliwek 10g

Coś na ząb wieczorem 20:00
Ser twarogowy półtłusty 180g
Marchew 45g

Wg. wcześniej podanej diety, na początku mam jeść tylko 175 ww. Mam 179, więc myślę, że jakoś ujdzie. Z białkiem natomiast sprawa wygląda następująco:w ułożonym przez mnie planie jest go nadmiar. 13 gram to chyba nie jakiś szczyt, ale tak na przyszłość chciałbym wiedzieć, czy każdy gram białka jest na wagę złota i mam jeść go jak najwięcej, czy wystarczy go tyle ile jest zalecane.

Z góry dzięki :)


Zmieniony przez - Alfonso35 w dniu 2010-05-17 22:20:22

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
Z tym białkiem to miałem na myśli Punkt 2: Zwiększyć spożycie białka o połowę.
Gdy węglowodany idą w dół, białko musi iść w górę. W naszym przykładzie należy zwiększyć spożycie białka do 300 g dziennie w ciągu od pierwszego do piątego dnia. Zmniejszenie węglowodanów powoduje, że organizm zaczyna wykorzystywać do produkcji energii białka i tłuszcze. Jedzenie większej ilości węglowodanów da ten efekt, że organizm raczej wykorzysta białka obecne w pokarmie, niż białka naszych mięśni. Końcowy rezultat: spalanie tłuszczu bez jednoczesnej utraty mięśni.

Gdzieś to trzeba wcisnąć :P
A, i Miechu ci ja powiem, że nawet bez tego WPC jest w każdym posiłku min. 30g białka. W posiłku przed treningiem jest go nawet 58g, a łącznie 206g

Zmieniony przez - Alfonso35 w dniu 2010-05-18 18:51:41

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
14:30 - 17:00 trening.. to znaczy trening 2,5 godziny (co trenujesz ewentualnie ? ), czy w tych godzinach chcesz się zmieścić ?

Posiłek przedtreningowy jedz minimum 2 godziny przed treningiem ( żeby zdążył się strawić, żeby była z niego energia, żeby nie było obciążenia żołądka ).

Wywal z przedtreningowego posiłku buraki i serek wiejski.

Majonez ? Jak dla mnie nieciekawie.

Na cóż Ci tyle kalafioru po treningu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
Śniadanie 7:15
Mleko 1,5% 200g - LEPIEJ BY BYŁO NA WODZIE ALE EW MOŻE ZOSTAĆ
Płatki owsiane 40g
Oliwa z oliwek 10g
W TYM POSIŁKU PRAKTYCZIE NIA MA BIAŁKA , DAJ NP JAJKA
MOŻESZ TEŻ DAĆ TROCHE WARZYW

Śniadanie nr.2 10:30 (szkoła)
Chleb żytni jasny 60g
Ser twarogowy półtłusty 120g
Miód pszczeli 12g
Serek wiejski 200g TEN POSIŁEK JEST NIE ZACIEKAWY , LEPIEJ ZAOPATRZYC SIE W POJEMNIK I ZAŁADOWAC TAM MIĘSO + RYŻ BRĄZ / KASZA GRYCZ / MAKARON RAZOWY ITD + WARZYWA I NP ORZECHY
MIÓD NAPEWO ODPADA

Posiłek przed treningiem (14:00)
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 150g
Ryż brązowy 50g (tak mało, bo by mi WW wyszło za dużo)
Buraki 40g - BURAKI WYWAL Z TĄD
Serek wiejski 200g (warto go jeść pół godziny przed treningiem?)
LEPSZYM POMYSŁEM ZAMIAST SERKA BĘDZIE WIĘCEJ MIĘSA , EW WPC

14:30-17:00
Trening
DAJ BEZPOŚREDNIO PO TRENINGU OWOC NP W DRODZE DO DOMU
Posiłek po treningu 17:20
Mięso z piersi indyka bez skóry 150g
Ryż brązowy 50g
Kalafior surowy 500g (tak, pól kilo :) - KALAFIOR DAJ DO INNYCH POSIŁKÓW W PRZED/POTRENINGOWYM BEZ WARZYW
Majonez 25g - NAPEWNO OUT
Oliwa z oliwek 10g - TAK JAK WYRZEJ DAJ GDZIE INDZIEJ

Coś na ząb wieczorem 20:00
Ser twarogowy półtłusty 180g
Marchew 45g
DODAJ TŁUSZCZY I MOGĄ TEŻ BYĆ WARZYWA

NIE JEDZ BIALKA OPOROWO TYLKO TYLE ILE WYNOSI ZAPOTRZEBOWANIE

Zmieniony przez - _jax_ w dniu 2010-05-17 22:36:00

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
Miecho: od 14:30 do 17:00 poćwiczę sobie w pokoju obok (mam ławeczkę, sztangę, ciężary).
Ujdzie jakoś posiłek godzinę przed treningiem? Czas mam ograniczony.
Co do serka wiejskiego: myślałem, że to dobre źródło białka, no ale ty znasz się lepiej :P
A kalafior SUROWY jest (jak widać) bardzo ciężki. Po starciu go (na surówkę) wyjdą z tego max 4 łyżki.

Jax: Jajka za bardzo do mleka nie pasują, ale niech będzie pomęczę się z tymi dwoma (bo tyle chyba styknie)
Do szkoły skołuję sobie 45g marchwi, ale miód musi zostać usunięty? Taki sam twaróg nie dobry jest. Lepiej sypać cukier? Serek usuwam.
Buraki wywalę, co miałeś na myśli pisząc "...EW WPC"?
Oliwę i surówkę z kalafiora dam w takim razie na kolację, ale bez majonezu? To się nie klei (dosłownie :D).
Postaram się dodać także parę orzechów, ale wtedy gdzie je wkleić?


Zmieniony przez - Alfonso35 w dniu 2010-05-17 23:02:10

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
Jax: Jajka za bardzo do mleka nie pasują, ale niech będzie pomęczę się z tymi dwoma (bo tyle chyba styknie) NAJLEPIEJ WYWALIĆ MLEKO A DAĆ NA WODZIE A JAJ WIĘCEJ , ZRÓB TAK ŻEBY BYŁO ZE 30G BIAŁKA ( ALE NIE Z PŁATKÓW BO TE JEST NIEPEŁNOWARTOŚCIOWE )
Do szkoły skołuję sobie 45g marchwi, ale miód musi zostać usunięty? Taki sam twaróg nie dobry jest. Lepiej sypać cukier? Serek usuwam. TAK JAK PISAŁEM LEPIEJ POJEMNIK I ZREZYGNOWAC Z TYCH MLECZNYCH PRODUKTÓW A WZIĄŚC MIECHO , CUKIER I MIÓD TO NIE ZA DOBRY POMYSŁ PRZY REDUKCJI
Buraki wywalę, co miałeś na myśli pisząc "...EW WPC"? EW WPC - EWENTUALNIE WPC ( WHEY PROTEIN CONCENTRATE CZYT BIAŁKO SERWATKOWE )
Oliwę i surówkę z kalafiora dam w takim razie na kolację, ale bez majonezu? To się nie klei (dosłownie :D). LIFE IS BRUTAL
Postaram się dodać także parę orzechów, ale wtedy gdzie je wkleić? OBOJĘTNIE TYLKO NIE W PRZED/PO TRENINGOWY

AHA BURAKI SĄ OK ALE NIE W PRZED/PO TRENINGOWYM

Zmieniony przez - _jax_ w dniu 2010-05-17 23:12:28

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
Może do śniadania dodam 60g sera twarogowego półtłustego? Będzie akurat 60g, a 4 jaja dziennie jeść? no bez przesady, chcę dożyć 60 lat ;o
Orzechów sobie podjem na 2 śniadanie z garść. Kasza, kotlety etc. raczej nie ujdą. Nie będę z czytelni robił stołówki ;o
Powiedz no, tak mnie-więcej, po ile małe WPC chodzi? Na kasie to ja nie śpię (a szkoda)

Zmieniony przez - Alfonso35 w dniu 2010-05-17 23:20:02

Zmieniony przez - Alfonso35 w dniu 2010-05-17 23:21:34

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
Może do śniadania dodam 60g sera twarogowego półtłustego? Będzie akurat 60g, a 4 jaja dziennie jeść? no bez przesady, chcę dożyć 60 lat ;o - spokojnie szkodliwość jajek to mit , poszukaj na forum pełno tamtów o tym było
Orzechów sobie podjem na 2 śniadanie z garść.
Powiedz no, tak mnie-więcej, po ile małe WPC chodzi? Na kasie to ja nie śpię (a szkoda) najtansze wpc ostrowia 32 zł za 900g chyba

to ewentualnie na 2 posiłek zrób sobie kromke razowego albo pumperniklu z piersią kurczaka i warzywami i podjedz troche orzechów

Zmieniony przez - _jax_ w dniu 2010-05-17 23:23:36

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
Zatem drugie śniadanie wygląda następująco:
Chleb razowy 60g
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 90g
Marchew 45g
Jakieś orzechy (włoskich nie lubię)
Zostawić serek wiejski?
Z serkiem posiłek ma łącznie 44g białka i 38ww
Powiedz mi tylko ile w takim wypadku zażywać WPC?

Zmieniony przez - Alfonso35 w dniu 2010-05-17 23:31:41

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Robisz sobie tego kurczaczka z ryżem rano i bierzesz do szkoły, wtedy spokojnie będziesz mógł zjeść 2 godziny przed treningiem. Jeżeli chcesz jeść godzinę przed treningiem, dałoby się, ale nie będą to typowo redukcyjne posiłki, dlaczego ?
Otóż trzeba by zjeść coś co w miarę szybko się trawi i z czego w miarę szybko będzie energia, a co za tym idzie będą to zazwyczaj węglowodany o wysokim IG. I tu przy diecie redukcyjnej trzeba by je dokładnie kontrolować, a to byłoby ciężkie do kontroli jak i do doboru produktu żywnościowego. ( Sam zastanawiam się co bym zjadł w takim wypadku i na szybko wymyślić nie mogę ). Tak, że kupujesz puchę do noszenia żarełka do szkoły i tam sobie spokojnie opędzlujesz kurczaczka z ryżem ok 2- 2,5 godz przed trenem.

Co tyś tak się na ten twaróg uparł ? Twaróg dodawaj tylko do kolacyjnych i " przed sennych " posiłków, tam się nadaje najlepiej.

Jedz jaja, nie dożyjesz 60 lat jeżeli jeść ich nie będziesz ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
rozpisz BTW

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 924 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8716
to też zależy , ja jem na godzine przed treningiem i jest ok

kto nie idzie do przodu ten sie cofa ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

redukcja wagi, 5 kg

Następny temat

Późny trening = późny posiłek - jaki ??

WHEY premium