SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań do mojej diety [nie chodzi o sprawdzenie]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1024

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
Witam
Jestem na redukcji, dietę mam ułożoną właściwie i przestrzegam.
Zmieniłem jednak trochę trening i nie wiem czy mam właściwie rozłożone makroskładniki.

Trening:
Poniedziałek - Klatka, triceps - 1,5h
Wtorek - rower na czczo, brzuch - 1h
Środa - Plecy, biceps - 1,5h , wieczorem piłka halowa - 1,5 h
Czwartek - rower na czczo, brzuch - 1h
Piątek - Barki, nogi - 1,5h
Sobota - wolne
Niedziela - wolne

Praca siedząca, wszędzie samochodem jeżdżę
Żadnych suplementów, wszystko z posiłków

Waga- 96
Wzrost 170
Wiek 29

Zapotrzebowanie - 2700
Ujemny bilans - 2200

Białko - 2 g/kg ; 190g dziennie
Tłuszcz - 1 g/kg ; 95g dziennie
Węgiel - 1,6 g/kg ; 152 dziennie

Dodam że dieta ta mi wystarcza by czuć się dobrze cały dzień i spokojnie starcza mi energii na treningi a z wagi lecę tak jak powinienem.

Pytania:
1. Czy przy takim treningu mam właściwe rozłożenie makroskładników ?
2. Czy w dni nietreningowe ciąć węgle ?
3. Czy to właściwe podejście że 75% węgli czerpie z płatków rano i ryżu/makaronu okołotreningowo (obliczone, odważone) a 25% zostawiłem na owoce warzywa/surówki (czego nie obliczam, nie odważam tylko po prostu dodaje do diety)
4. Zasadne by było w jeden dzień nietreningowy wprowadzić TABATĘ czy regeneracja to znaczy nie robić nic?
5. Czy jak węgle i tłuszcz utrzymam odpowiednio a zjem więcej białka (np. zamiast 190 g dziennie zjem 300 g) to czy wpłynie to negatywnie na redukcję czy tylko pozytywnie na mięśnie a niestrawione białko wysram.

Dziękuję za konstruktywną pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
Wtorek, czwartek - aeroby robie na czczo, wcześnie rano
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
podbijam temat
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 5537 Wiek 53 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 47895
Na drugi raz ciagnij jeden watek, zamiast zakladac icvh kilkanascie.
Nie wiadomo, ile wazysz, jakie piostepy zrobiles w redukcji, wiec i ciezko cos odpowiedziec.
Krotko:
jeden dzien wolny, moze byc spacer, albo basen, ale bez zadnych treningow aerobowych itd.
Tabata ? Napewno masz kondycje, przy ktorej wykonasz odpowiednio ? Najpierw dojdz do przebiegniecia 30 min , bez zadyszki, potem probuj HIIT, a TABATA na koniec...(to proces paru ladnych miesiecy)
Warzyw nie wliczasz do bilansu WW, a inne tak jak piszesz sniadanie i okolotrenigowo.
Nadmiar bialka znajdzie sie w toalecie...
Dlaczego cwiczysz na czczo ? Przynajmniej wypij jakies bialko dla zabezpieczenia miesni..., no chyba, ze z miesni sie tez odchudzasz.
powodzenia,

Zmieniony przez - bolek1970 w dniu 2009-01-22 09:19:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
No więc tak jak napisałem ważę 96 kg.
Itak jak napisałem idę w dół 0,5-1kg tygodniowo.
Postępy: zleciałem z wagi 4 kg i znacznie poprawił mi się stan mięśni, w obwodzie też jest lepiej, no i dużo lepiej z kondycją (nawet wczoraj kolega na sali sam to zauważył)
O tabatę zapytałem teoretycznie na przyszłość gdyż dopiero kondycyjnie się do niej przygotowuję.
Czyli przed porannymi aerobami mogę zjeść 2 jajka albo serek grani a resztę śniadania po areobach. Zasugerowałem się tym że w dziale fitnes polecano robienie aerobów na czczo.
Dzięki Bolek
czekam na następne rady
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny i poprawy

Następny temat

jak schudnąc w 3 tygodnie??

WHEY premium