SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Obcięcie kalorii a zwiększenie tkanki tłuszczowej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2809

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 263 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2875
Witam,

zaobserwowałem u siebie dziwną sytuację, ale od początku. Zauważyłem, że delikatnie "podlałem się" na brzuchu (może to tylko wrażenie), więc stwierdziłem, że zrobię nazwijmy to kilkudniową redukcję. Obciąłem kalorie schodząc w każdym posiłku z ok. 520 do 450 kcal na posiłek głównie z węgli (wspomnę, że raczej jestem endomorfikiem) i tak już jem sobie z jakieś 4-5 dni. Jednak o dziwo, zamiast poprawiać estetykę brzucha, to mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Jedynie po przebudzeniu brzuch wygląda lepiej niż poprzednio.
Zastanawia mnie czym to może być spowodowane, że mimo obcięcia kalorii z węgli, tłuszcz jakby dalej odkłada się na brzuchu?
Wspomnę jeszcze tylko, że od dwóch miesięcy nie robię żadnych aerobów, tylko trening na suchą masę mięśniową przy bardzo małym bilansie dodatnim kalorii i do tej pory nic złego nie działo się z brzuchem.
P.S. Jeszcze jedna może istotna informacja. Od kilku dni zacząłem dawać węglowodanów na noc w niewielkiej ilości zamiast białka - ok. 15-20 g płatków jęczmiennych albo ryżu brązowego (waga dla ryżu podana przed gotowaniem), a śniadanie głównie z białka z małą ilością węglowodanów i tłuszczy. Kiedyś był artykuł na forum dlaczego warto tak robić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.



Zmieniony przez - Hydraulik_84 w dniu 2012-08-11 18:45:17
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Nabiał, a raczej jego wpływ na prolaktynę może dawać efekt retencji wody.

Poza tym, nabiał sam w sobie nie jest specjalnie korzystnym surowcem, stąd raczej byłbym za tym, by go ograniczyć, jak wykorzystywać w większej ilości.

Finanse? Wieprzowina, czy indyk w porcjach pieczeniowych można wygarnąć za małe pieniądze, więc akurat nie sugerowałbym się tym. Poza tym, nie zauważyłem, by nabiał wychodził specjalnie bardziej opłacalnie, szczególnie ujmując kwestie mu towarzyszące.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 215 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3286
nie robi sie kilku dniowej redukcji, pomysl troche .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Jak wyglądała Twoja dieta dotychczas i jak wyglada teraz? kcal/b/t/w?

Jakieś Twoje parametry?

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 263 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2875
burza11
nie robi sie kilku dniowej redukcji, pomysl troche .


Napisałem "(...) nazwijmy to kilkudniową redukcję", więc nie była to stricte redukcja. Burza11, wytłumacz mi dlaczego nie można tak robić? Wcześniej działało to na mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 215 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3286
kilkudniowa u cb czyli ile 3 dni? 10 dni?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 263 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2875
Burza11, z 3-6 dni.

Skerx, zapotrzebowanie kaloryczne przyjąłem ok. 2650 (możliwe, że za małe, ale panicznie boję się zalania - żal stracić "kratę" ;)), białka ok. 170 g, jednak ok. 25% białka niepełnowartościowego. Tłuszcz ok. 50g, reszta węgle.

Główne źródło białka, to nabiał (przede wszystkim chudy biały ser), oprócz tego odżywka białkowa whey C6 + pierś przed i potreningowo. Postanowiłem urozmaicić źródło białka, więc jakiś czas temu (może ze 2 tygodnie) zamiast części sera dorzuciłem jajka, wędzoną rybę i nieco więcej piersi. Następnie, jako, że najprawdopodobniej jestem endo a chcę robić suchą masę mięśniową, kilka dni temu postanowiłem przejść na dietę cycling carbs z lekką modyfikacją (na noc zamiast białka jem węgle, a z rana głównie białko) i właśnie jestem w trakcie jej powolnego wdrażania. Jednocześnie kilka dni temu, chcąc przeprowadzić chwilową delikatną redukcję, dokonałem obcięcia po ok. 70 kcal z każdego z 5 posiłków (oprócz tego węglowego na noc), głównie z węgli.

Wzrost: 165 cm, waga: 60 kg, ale nie jestem wychudzony, tylko raczej dobrze wyrzeźbiony
Cel: sucha masa mięśniowa

Zmieniony przez - Hydraulik_84 w dniu 2012-08-11 20:09:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Duże ilości nabiału mogły wpłynąć na poziom wody podskórnej, stąd efekt podlania. Tak, to ciężko mi zgadywać.

Poza tym, masz niepotrzebnie dużo białka w diecie i mało tłuszczu. Kcal tez nie oszałamia, ale być może starczy. Jeśli widzisz, że Cie podlewa, może warto obniżyć węgle na koszt tłuszczu.

Co do tej redukcji-faktycznie, bezsensu. Rób masę, później będziesz redukował, bo takim systemem nigdzie nie dojdziesz. Szczególnie, że wagę masz niziutką.

Zmieniony przez - Skerx w dniu 2012-08-13 01:23:45
1

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 1358 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12413
Czasem organizm dziwnie zalewa się wodą na lato (na upały), prawdopodobnie jest to bezwarunkowa reakcja ochronna organizmu. Większe zatrzymywanie wody spowodowane potencjalną możliwością odwodnienia.

Trzymaj dietę i dorzuć jakieś aero chociaż 1x na tydzień.

Zmieniony przez - FanC w dniu 2012-08-13 16:40:52

My nie używamy maszyn, my je tworzymy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 263 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2875
"Duże ilości nabiału mogły wpłynąć na poziom wody podskórnej, stąd efekt podlania(...)"

Skerx, mógłbyś przybliżyć mechanizm wpływu nabiału na gromadzenie się wody podskórnej?


"(...)Poza tym, masz niepotrzebnie dużo białka w diecie i mało tłuszczu. Kcal tez nie oszałamia, ale być może starczy. Jeśli widzisz, że Cie podlewa, może warto obniżyć węgle na koszt tłuszczu.(...)"

Mam minimalnie kcal na plus (nie licząc aktualnej chwilowej redukcji), bo panicznie boję się zalania :P
Mógłbyś mi wskazać jaki wpływ na zalewanie ma podniesienie spożycia tłuszczów kosztem obniżenia węgli i opisać ten mechanizm? Pytam, bo chcę przejść na dietę cycling carbs, ewentualnie low carbs.


"(...)Co do tej redukcji-faktycznie, bezsensu. Rób masę, później będziesz redukował, bo takim systemem nigdzie nie dojdziesz. Szczególnie, że wagę masz niziutką."

Nie mogę zgodzić się z tą opinią, bo np. w diecie cycling carbs w DNT można dawać kalorie na minusie - przynajmniej tak wyczytałem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Skerx, mógłbyś przybliżyć mechanizm wpływu nabiału na gromadzenie się wody podskórnej?

Nie trzeba daleko szukać, by znaleźć potrzebne informacje. Dasz sobie rade

Mam minimalnie kcal na plus (nie licząc aktualnej chwilowej redukcji), bo panicznie boję się zalania :P
Mógłbyś mi wskazać jaki wpływ na zalewanie ma podniesienie spożycia tłuszczów kosztem obniżenia węgli i opisać ten mechanizm? Pytam, bo chcę przejść na dietę cycling carbs, ewentualnie low carbs.


Procesów opisywał nie będę, bo są ogólnodostępne. Jest wiele czynników decydujących o tym, jak przebiegał będzie proces budowania masy (jednak w pewnym sensie, budowanie stricte czystej masy jest dość naiwne, gdyż siłą rzeczy łapniemy tłuszcz). Prowadzenie diety, to kwestia ciągłej obserwacji i próbowania nowych czynników na organizm. Teoria nie oddaje tego, co praktyka.


Nie mogę zgodzić się z tą opinią, bo np. w diecie cycling carbs w DNT można dawać kalorie na minusie - przynajmniej tak wyczytałem.

Oczywiście. Można równie dobrze jechać 5 dni na plusie, 5 dni na minusie. Kwestia jest taka, czy nam to potrzebne?
Chcesz efektów? Więc zacznij cokolwiek robić w tym kierunku. Naiwnie podąrzając za trendem "czystej masy" daleko nie zajdziesz, szczególnie, że Twoja waga wskazuje na to, że przed Tobą bardzo dużo pracy.

Może warto zastanowic się nad faktycznym budowaniem masy mięśniowej, nawet jeśli będzie to wymagało w pewnym stopniu podlania. Odpowiednio prowadzona dieta z pewnością nie zaowocuje zbytnim poziomem tkanki tłuszczowej, a rozwój masy mięśniowej z pewnością będzie bardziej zadowalający, jak przy takim dzierganiu nie wiadomo czego.

Koniec końców, im więcej mięśnia posiadasz, tym redukcja jest łatwiejsza, a przeplatane cykle wydają mi się bardziej efektywną formą budowania formy, jak ciągłe stanie w miejscu.

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2479 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 36531
Przyczyn retencji wody w naszym ciele może być bardzo dużo.

Poza tym korzystaj częściej z wyszukiwarki

' Nie jesteśmy aniołami '

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prośba o pomoc w sprawdzeniu diety i treningu

Następny temat

redukcja 180cm 82kg!

WHEY premium