SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE- pytania i pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3237

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
Hej! ;)Może odrazu przejdę do rzeczy;
mam 18 lat, ważę obecnie ok 65kg (może 64-66kg) [ dokładnie nie wiem, ostatnio kiedy się ważyłam to było 62 kg lecz to było w wakacje a od tego czasu pare kg przytyłam] Dawniej ważyłam duuzo więcej ale udało mi się schudnąć, nie powiem bo bosyć, lecz przyznam że w bardzo głupi sposób bo głodówką ( w pewnym momencie jadłam ok 200-300 kalorii dziennie przez pewien czas ) i teraz są chyba tego efekty bo przytyłam te pare kg :(
Zebrałam siły i znów chcę schudnąc! tak do 55kg. Czyli ok 11-12 kg (zależy ile teraz waże).Kiedy przytyłam maaam straszny brzuch i boczki i wogóle fuuuj ;p
Wiem,że nie da się schudnać w jednym miejscu ale bardzo zalezy mi aby schudły mi nogi bo nie ukrywam są nie proporcjonalne do reszty i dość grube! Od 2 dni można powiedzieć ze jestem na diecie, tzn ograniczyłam jedzienie i liczę kalorie, wczoraj wyszło ok 2000 ( przez owoce ;/ - moge sobie wsystko darować ale na owoce zawsze mam smak ;/ ) [ rano ok 7 - kasza manna na mleku 100ml obiad ok 14 piers kurczaka i surówka ( kapusta pekińska ogorek itd ) a pozniej miedzy 16 a 20 śliwki i gruszki ;/
Dziś zjadłam ok 1300 - 1500 kalorii ( rano o 7 kawa ok 10 grahamka z ogorkiem itd ,14 ryż brązowy 100g , ryba i również surówka pożniej do 18.00 śliwkii gruszki.
Piszę jadłospis bo zmierzam do tego czy mniej więcej takie jedzienie może być ( np w diecie redukcyjnejktóra bym chciała ulożyc )
Mam rownież takie pytania...
1.Czy jedzienie posiłków o okreslonych godzinach tzn co pewien czas pomaga w odchudzaniu ? czy to jest bez roznicy ze np miedzy jednym posilkiem jest roznicy 1 h a innymi 2 lyb 4 a nawet 5 ? czy to ma jakis wpływ?
2.Czy realne jest aby schudnac te ok 12kg w ciagu 1,5 lub 2 miesięcy ? np stosując samą dietę redukcyjna albo plus rower 3 razy w tyg ?
Szczególnie chodzi mi czy beda jakies efekty w nogach, bo mam wiecznie problem ze spodniami ;/
3.Czy chcąc schudną nalezy zrezygnować także z owoców ;>

hm.. to chyba na tyle mojej 'historii' ;d
długa, męcząca, ale licze na pomoc ;)
z góry dzięki!

[ do wymiarów jescze biodra ok 98 :( , PROSZĘ sie nie śmiać z moich wymiarów :( ]


Płeć: Kobieta

Wiek: 18

Waga: 66kg

Wzrost: 166cm

Obwód klatki: nie wiem

Obwód ramienia: 30

Obwód talii: 85

Obwód uda: 64

Obwód łydki: 40/39

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: nie wiem

Aktywność w ciągu dnia: Szkoła!

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Obecnie nie, szkoła dużo czasu zajmuje.

Odżywianie: .

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: Brak.

Stan zdrowia: Brak.
Stan dobry.


Preferowane formy aktywności fizycznej: Rowerek - 3 razy w tyg ?

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: Żadne.

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Tak

Stosowane wcześniej diety: Wiele.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 155 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 883
powiem Ci tak zamiast jeść wybrane rzeczy które wymieniłaś to jedz normalnie jak człowiek a nie jakieś diety. Masz tu kilka wskazówke. Jedz zawsze śniadanie najlepiej odrazu jak wstaniesz z łóżka. Śniadanie musi być najbardziej pożywne chyba wiadomo dlaczego, jedz 5 x dziennnie w odstępach czasowych 3-4godz. Pij najlepij wode mineralną zamiast kawy itd. Witaminy... Jedz poprostu w mniejszych ilościach, Nie podjadaj sobie wolnych chwilach. Ćwicz ćwicz i jeszcze raz ćwicz. Żyj aktywnie. Zamiast siedzieć przed TV to kup sobie rowerek taki bez kół i sobie np. jeździj podczas jakiegoś ulubionego filmu, albo możesz sobie kupić konsole nintendo wii i plus takie coś podobne do wagi domowej wii fit i tam są cwiczenia które wykonujesz...

Zmieniony przez - mobin2x w dniu 2008-09-26 09:42:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1186 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8663
Pamiętaj nie chudniemy z tego z czego chcemy tylko z całego ciała ... także jak i nogi to i góra pójdzie a teraz pytania :


1. Czy jedzienie posiłków o okreslonych godzinach tzn co pewien czas pomaga w odchudzaniu ? czy to jest bez roznicy ze np miedzy jednym posilkiem jest roznicy 1 h a innymi 2 lyb 4 a nawet 5 ? czy to ma jakis wpływ?

Ma i to duży... bo jeśli będziesz organizmowi dostarczać jedzenie o określonych porach to się on przyzwyczai i będzie pracował na wyższych obrotach(czyt. lepszy metabolizm) i nie będzie się martwił kiedy mu dostarczysz ten kolejny posiłek bo będzie wiedział ze o tej godzinie go dostanie...

2. Czy realne jest aby schudnac te ok 12kg w ciagu 1,5 lub 2 miesięcy ? np stosując samą dietę redukcyjna albo plus rower 3 razy w tyg ?
Szczególnie chodzi mi czy beda jakies efekty w nogach, bo mam wiecznie problem ze spodniami ;/


Czy będą efekty o tym dowiesz się tylko Ty jeśli będziesz przestrzegać diety i aktywnie prowadzić tryb życia a to czy Nogi Ci pójdą możesz doświadczyć tylko poprzez próbe... my Ci w tym nie pomożemy niestety ;-(

3.Czy chcąc schudną nalezy zrezygnować także z owoców ;>


zrezygnować nie ale ograniczyć je do 1-2 razy w tygodniu

Instagram : zdrowie.odzera

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1139 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8505
Przede wszystkim powinnaś nabrać trochę wiedzy, bo widac, że sporo Ci jej brakuje. Pierwszym krokiem to powinno być ustabilizowanie swojego metabolizmu, masz już pewnie dość mocno ograniczony, a to pierwszy błąd.
Sam pamiętam jak moja mama tyła (!) na diecie 1000 kcal (!!). A kobieta to cięższa niż Ty. Dlatego zabierz się za czytanie postów:
https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odchudzanie-t418943.html
w szczególności wskazówki żywieniowe oraz o układaniu diety zbilansowanej.

Już na wstępie widac, że masz problemy z podstawami - dużo węgli, brak białka, brak kcal po 18 - to pierwszy krok do ograniczenia sobie metabolizmu.


1. Czy jedzienie posiłków o okreslonych godzinach tzn co pewien czas pomaga w odchudzaniu ? czy to jest bez roznicy ze np miedzy jednym posilkiem jest roznicy 1 h a innymi 2 lyb 4 a nawet 5 ? czy to ma jakis wpływ?
Ma i to niestety dość spory. Posiłki jemu regularnie oraz ma ich być przynajmniej 5!

2. Czy realne jest aby schudnac te ok 12kg w ciagu 1,5 lub 2 miesięcy ? np stosując samą dietę redukcyjna albo plus rower 3 razy w tyg ?
Powinnaś już teraz porzucić myśli o tym. I przygotować się także na siłownię oraz ćwiczenia interwałowe :)

3.Czy chcąc schudną nalezy zrezygnować także z owoców ;>

Na pewno wyraźnie ograniczyć. Śniadanie/posiłki okołotreningowe. Użyj wyszukiwarki na tym forum i poszukaj trochę o fruktozie. Choćby ten:
https://www.sfd.pl/[Art]_Diabelska_fruktoza-t434974.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Odp na pytania:
1.Ma wielki wplyw, najlepiej zawsze o tej samej porze jesc mniej wiecej podobne posilki czyli rozkladajac kalorie w odpowiedni sposob.
2. hmm pewnie jest mozliwe, ale rower 3 x w tyg to za malo.chyba ze bedziesz robic z 200 km.
3. Nie koniecznie. Glownie zrezygnowac z slodyczy, czipsow i napojow gazowanych typu coca cola.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
hm.. dzięki za wskazówki, tylko szkoda ze kazdy mówi w sumie co innego hehe , przydalabym się jedna konkretna odpowiedz. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 15595
Wszyscy są bardzo zgodni:D

1. Ma. najlepiej jeść co 3 godziny. Jesz = podnosisz/utrzymujesz metabolizm na odpowiednim poziomie.

2. 12 kg bez efektu jo-jo będzie u ciebie ciężko. Kilka kg może pójść w dół, na początku będzie widoczny postęp, a później prawdopodobnie zwolni. To wszystko zależy ile będzie deficytu kalorii, jak dużo treningu wytrzymałościowego i jak bardzo aktywna jesteś poza czasem ćwiczeń.

3. Trzeba je ograniczyć, na rzecz węglowodanów złożonych. W miarę "bezkarnie" można zjeść rano i przed treningiem wytrzymałościowym, opcjonalnie również po.

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
hm.. czytałam wiele róznych opinii itd, i wiele osób pisało ze udało się im schudnąc ok 10kg w te 2 mies lub 20kg w 3 . no to chyba moze cos w tym prawdy jest ?
hm.. kurde, nie mam problemu zeby np niejesc słodyczy itd nie pić coli, ale z owocami jest najgorzej!;p

hm, a czy cw A6W na brzuch sa skuteczne ? bo czytałam pozytywne opnie na ten temat ;p? ze np po 12 dniach byly efekty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 155 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 883
Czy jedzienie posiłków o okreslonych godzinach tzn co pewien czas pomaga w odchudzaniu ? czy to jest bez roznicy ze np miedzy jednym posilkiem jest roznicy 1 h a innymi 2 lyb 4 a nawet 5 ? czy to ma jakis wpływ?

> Jedz 5 posiłków dziennie w odstępach czasowych 3-4 godz. przed snem też jedz min.3 godz. najlepij do godz. 19 jedz (tak slyszałem)

Czy realne jest aby schudnac te ok 12kg w ciagu 1,5 lub 2 miesięcy ? np stosując samą dietę redukcyjna albo plus rower 3 razy w tyg ?


> To zależy od Ciebie i od twojego organizmu na samej diecie nie polegaj, dodaj jeszcze jakieś aeroby rower, bieganie, basen, skakanie na skakance, klasyczne brzuszki no chyba że jesteś wyrwała to 6weidera :D

Czy chcąc schudną nalezy zrezygnować także z owoców ;>

> Nie, nie rezygnuj maja witaminy itp. bardzie z rezygnuj z slodyczy, alkoholu no i jedz chude jedzenie...

A co do 6weidera to zalezy tylko od twojego organizmu, na poczatek bym proponowal ABS lub ABS II a potem 6weidera :P

Zmieniony przez - mobin2x w dniu 2008-09-24 15:10:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
co do owoców, to mnie pocieszyłes :P
hm... ale można od razu czac 6weidera ? czy lepiej to co mówisz? to jakas róznica ? a i czy cwiczac 6weidera po prostu spale tluszcz czy bd miec brzuch jak jakis kulturysta taki no wiessz ;> bo nie chce ;d
slyszalam ze d. redukcyjna to juz 70% sukcesu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Najpier zacznij cos robic i obserwuj jak reagujesz. To nie bedzie tak ze ktos Ci rozpisze plan od a do z i ty masz tylko robic. A6w napewno rzezbi ale tluszczu jako tako nie spala. Tluszcz spala tr aerobiczny, silowy, interwalowy. Najlepiej w polaczeniu:)

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2
mhm, a jescze takie pytanie... czy jazda na rowerku nie spowoduje ze nogi sie zrobia jescze grubsze, tzn rozbudowane ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ciepłe i zimne posiłki

Następny temat

Początki diety

WHEY premium