SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ODCHUDZANIE - skuteczność metod

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17885

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co mówią o tym wyniki prac naukowych :

Ballor et al (1988) studied 4 groups of subjects. The first group was a control; the second group ate below maintenance; the third group performed resistance training only; and the fourth group dieted and lifted. While the diet and the diet plus exercise groups lost the same amount of weight, the diet plus exercise group actually gained lean mass while the diet group lost lean mass. In addition, the exercise only group lost no weight but did increase lean mass substantially.

------------------------------------------------------------

In a direct comparison of aerobic and resistance training, Kraemer et al (1999) showed that diet plus resistance exercise was better than diet alone or diet plus aerobic exercise in preserving lean body mass and muscle power during weight loss. All three groups lost a similar amount of weight but while the diet group lost 6 lbs of lean mass and the aerobic group lost 4 lbs of lean mass, the resistance group didn't lose any lean mass. This means that the resistance group also lost the most fat mass.

--------------------------------------------------------------

Aerobic exercise alone leads to a 3 lb weight loss in 12 weeks and a 6.6-lb weight loss in 30 weeks. This is accompanied by no losses in LBM at maintenance caloric intake.

--------------------------------------------------------------

Resistance exercise alone leads to no weight loss but a 2.2 lb (women) to 4.4 lb (men) gain in LBM in 8-12 weeks at maintenance caloric intake.

--------------------------------------------------------------

Diet alone leads to a 6.4 lb LBM loss for every 22 lbs weight lost.

--------------------------------------------------------------

Diet plus aerobic exercise leads to a 3.74 lb LBM loss for every 22 lbs weight lost.

--------------------------------------------------------------

Diet plus resistance exercise leads to losses in fat mass and a preservation of LBM (no muscle loss).


Konkluzja : najskuteczniejszą metodą odchudzania bez straty mięśni jest połączenie umiarkowanie restrykcyjnej diety z rozsądną ilością treningu siłowego i małą ilością aerobów
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
prosił bym po Polskiemu to było wiadome al na jakiej podstawie tu stwierdzono jak mozesz strescic te badania

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 314 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5338
Ballor w roku 1988 badał 4 grupy testowe. Grupa 1 była kontrolną, druga tylko na diecie z deficytem, trzecia tylko ćwiczyła siłowo, czwarta na diecie z deficytem i z treningiem siłowym.

Grupa druga i czwarta utraciła tyle samo wagi, przy czym w grupa czwarta zwiększyła masę suchą, podczas gdy grupa druga traciła ją. Grupa trzecia zwiększyła znacznie ilość suchej masy bez zmiany wagi.

------------------------------------------------------------

W bezpośrednim porównianiu treningów aerobowych i siłowych Kreamer w 1999 wykazał, że dieta + ćwiczenie siłowe jest lepsze niż sama dieta lub dieta + ćwiczenia aerobowe w zachowaniu suchej masy ciała. Wszystkie 3 grupy utraciły podobną ilość wagi, ale grupa 'dietetyczna' straciła ok 6 funtów LBM, grupa aerobowa straciła 4 funty LBM podczas gdy grupa siłowa nie straciła nic LBM. To oznacza, że grupa siłowa utraciła najwięcej tłusczu.

--------------------------------------------------------------

Same ćwiczenia aerobowe prowadzą do utraty 3 funtów wagi w 12 tygodni i 6.6 funta w 30 tygodni. To zostało wykazane przy braku straty LBM.

--------------------------------------------------------------

Ćwiczenia siłowe same nie powodują utraty wagi, ale przyrost 2.2 funta (kobiety) lub 4.4 funta (mężczyźni) LBM przy zerowym bilansie kalorycznym.

--------------------------------------------------------------

Sama dieta prowadzi do utraty 6.4 funta LBM na każde 22 funty zredukowanej wagi.

--------------------------------------------------------------

Dieta + aeroby prowadzą do utraty 3.74 funta LBM na każde 22 funty utraty wagi

--------------------------------------------------------------

Dieta + siłowe nie powodują strat LBM, przy stracie tłuszczu.

Zmieniony przez - uzurpator w dniu 2006-01-04 20:04:36

This subject matter was transported to yourself because your-person requested to be imparted
of knowledge of extends from either us or one of us cooperators,
if you do not need to acquire biddings from ourselves once more please speak to ourselves here.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Uzurpator za tłumaczenie - jedna uwaga : LBM to beztłuszczowa masa ciała a nie "sucha masa ciała" (sucha to po utracie wody, czyli o jakieś 75% mniej niż LBM)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3253
Czyli najlepszym sposobem na pozbycie sie tłuszczu jest dieta redukcyjna+trening siłowy, tak? Ale ten trening siłowy ma być zwykły czy troche się różnić od normalnego?

Im więcej opinii wysłuch**e,tym bardziej jestem przekonany, że muszę stworzyć własną.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie, powinien być nienormalny

przecież z ćwierć SFD to jakieś plany treningu siłowego na rzeźbę - trochę inwencji, pracy własnej i korzystania z wyszukiwarki ludziska !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 314 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5338
Dobrą metodą utraty tłuszczu jest ta którą potrafisz utrzymać tak długo, aż osiągniesz swoje cele.

Najlepszą jest ta z metod dobrych (patrz wyżej jakie to), która zrobi to w najbardziej dogodnej dla Ciebie kombinacji czasu, utraty LBM, kosztów i innych ważnych dla Ciebie czynników

This subject matter was transported to yourself because your-person requested to be imparted
of knowledge of extends from either us or one of us cooperators,
if you do not need to acquire biddings from ourselves once more please speak to ourselves here.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 109 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3253
Chodziło mi czy ma się czymkolwiek różnic od typowo siłowego Ale spoko, właśnie sobie przypomniałem że gdzieś czytałem już na temat treningu siłowego na rzeźbe (czy redukcje, nie pamiętam dokładnie ) i to chyba nawet był Twój temat Tyka

Im więcej opinii wysłuch**e,tym bardziej jestem przekonany, że muszę stworzyć własną.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3720 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18051
teraz juz jestem pewna ze moje treningi silowe cos daja wiele dziewczat na silowni nie chce cwiczyc na wolnych ciezarach czy na maszynach miesni robia same aero... ja jedna z nielicznych robie za kazdym razem okolo 40 min trening silowy...a dopiero po nim aero /Hiit
fajny arcik...
prosimy o wiecej takich...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 103 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 2871
po siłowym hiit?

hmm...

www.kasiamrozek.megacenter.pl

czemu wszystko co mnie interesuje jest trudniejsze od tego, co mnie nie interesuje...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3720 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18051
tak...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Moja dieta oceńcie

Następny temat

Jakaś dietka lub ćwiczonka na zwiększenie biustu?

WHEY premium