SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Nowy plan FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1601

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

28

Waga

88

Wzrost

178

Cel treningowy

Siła/wytrzymałość

Staż treningowy na siłowni

3-4 lata

Uprawiane inne sporty

nie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt

Dieta

tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Nie

Zażywane suplementy

Białko,Carbo

Ostatnio przerabiany plan

fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

90,115,100
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 483
Witam Panowie.

Bardzo proszę o opinie na temat układanego przeze mnie planu.
Moim celem przy jego układaniu było znalezienie równowagi pomiędzy siłą a wytrzymałością mięśni (z delikatnym naciskiem na siłę). Masę mięśniową traktuję tu jako mile widziany skutek uboczny.
Pytanie czy plan ten trzyma się kupy i czy wprowadzając go w obieg osiągnę swój cel:

Plan dzieli się na dwa zestawy, trenowane naprzemiennie 3 razy w tygodniu.

Plan A

Przysiady ze sztangą na plecach 4x8
Wiosłowanie sztangą 4x8
Wyciskanie sztangi leżąc 4x8
Wyciskanie sztangi stojąc 3x8
Wyciskanie francuskie leżąc 3x8
Podciąganie na drążku wąsko podchwytem 3x8

Plan B

Mc klasyczny 3x8
Podciąganie na drążku chwyt szeroki 4x8
Wyciskanie sztangi/hantli skos 4x8
Unoszenie hantli bokiem 3x8
Pompki na poręczach 3x8
Unoszenie hantli chwyt młotowy 3x8

Parę słów o seriach i powtórzeniach. Jak zauważyliście wszędzie wrzucone jest po 8 powt.
Myk polega na tym, że za każdym razem, gdy w danym dniu jestem w stanie wykonać prawidłowo wszystkie 4(lub 3) serie po 8 powt., , na następnym treningu tego samego zestawu, podnoszę cieżar (ok 2,5-5%).Trening wykonuję tym samym ciężarem w każdej serii, co trening podnosząc ilość powtórzeń o 1, aż dojadę do 8 w każdej serii.
Jest to dla mnie sposób na pilnowanie progresji ciężaru i kontrolowanie rozwoju siły. Daje mi to namacalny dowód na to, że idę do przodu

Bardzo proszę o opinie i pytania.
Domyślam się, że opinie wielu z Was będą bezlitosne, ale jak wspomniałem, plan jest w trakcie formułowania.

Pozdrawiam


Zmieniony przez - saber w dniu 2014-09-18 21:26:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777980
Plan jest w porządku nie ma co kombinować z innymi ćwiczeniami bo jest sama niezbędna baza

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 483
A co sądzisz o seriach/powtórzeniach? za dużo, za mało? Nie chce skończyć z przetrenowaniem po 3 tyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6527 Napisanych postów 62331 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777980
wystarczy w zupełności a na marginesie przetrenowanie to nie taka prosta sprawa jak dieta i regeneracja będzie w porządku to nic Ci nie grozi

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 483
Witam

Jestem na wykończeniu planu i szczerze mówiąc d...py nie urwało ;-/
Siła poszła nieco do przodu, ale z każdym treningiem czułem się jakbym miał co raz bardziej zardzewiałe stawy.
Generalnie siła w wielu ćwiczeniach podskoczyła, ale przysiady to jakiś żart.
Mam wrażenie, że ćwiczenie ich odnosi skutek odwrotny od zamierzonego (wykonanie na pewno poprawne)

Dodatkowo mam wrażenie, że moja wytrzymałość mięśniowa sporo spadła, masa mięśniowa też bez większych zmian.
Po przerwie rozważam przesiadkę na 15,10,5 i tu parę pytań:

1 jak długo można ciągnąć ten trening? Czy po 8 tyg MUSZĘ zmienić na inny czy mogę nim jechać dopóki będzie progres. Czytałem że jest to trening do tzw."przywrócenia formy mięsniom po dłuższej przerwie", a nie plan jako taki? Czy to prawda, czy pic na wodę?
2 Jaki system powinienem wybrać?
1-2tyd 15
3-4tydz10
5-6tydz 5
I pętla z podniesionym ciężarem


czy też
każde ćwiczenie: 1 seria 15, druga 10, trzecia 5?(ciężar podnoszony co tydzień)

czy też:
pon15
śr10
pn5
(dni przykładowe, ciężar podnoszony co dwa tyg.)

PS Wykonywanie praktycznie samych ćwiczeń złożonych..CZAD :D

Pozdrawiam

Zmieniony przez - saber w dniu 2014-11-01 16:58:18

Zmieniony przez - saber w dniu 2014-11-01 16:59:49

Zmieniony przez - saber w dniu 2014-11-01 17:02:47

Zmieniony przez - saber w dniu 2014-11-01 17:03:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 483
Jakieś propozycje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 483
I jeszcze pytanie. Czy w każdym ćwiczeniu stosować progresję, czy ciężar stały. Tematów o 15 10 5 jest tyle że mózg się lasuje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
może poprzedni plan przeciążał za bardzo uklad nerwowy i stąd niezadowalający progres? Pisałeś że za każdym razem gdy udało ci się wykonać zamierzoną liczbę powt dokłądałeś ciężaru na następnym treningu czyli tak jakbyś za każdym razem ćwiczył do upadku mięśniowego, a to nie sprzyja rozwojowi zarówno masy jak i siły( gdzieś o tym czytałem jak znajde to podeśle)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 483
Nie ukrywam, upadki mięśniowe się zdarzały. i tak. Za każym razem gdy dochodziłem do równych 8 powt dorzucałem ciężar przy następnym.
W takim razie kiedy mam go dorzucić? Co 2 tyg?

Zmieniony przez - saber w dniu 2014-11-03 18:37:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 407 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10067
ciężar dobierz tak, żeby po prawidłowym wykonaniu założonej liczby powt zostało Ci siły na wykonanie 1-2 powt, jeśli uznasz że ciężar którym ćwiczysz nie sprawiłyby Ci trudności w wykonaniu tych 1-2 powt extra to dodaj ciężaru
Myślałeś nad HST? tam masz progres ciężaru z treningu na trening. Plan masz już rozpisany, nic tylko pomierzyć maksy i ogień
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 483
czyli ten plan podejdzie pod HST? Kwestia zmiany serii i powtórzeń. A jak z cyklicznością? Którą z wymienionych wyżej form wybrać?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

raf3er - redukcja

Następny temat

Typ budowy ciała

WHEY premium